Şimdi Ara

LÜTFEN BİR ÖNERİ VERİN.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese merhaba. elımde 256 mb Rd ramli bır sıstem var. 1 GB rd ram takmayı dusundum ve fıyatı yaklasık 140 TL. buna bu parayı harcayacagıma yenı bır anakart cpu ve ram alıp sıstemı guncellemeyı dusunuyorum. sız ne onerırsınız? elımde 200 lıra para var ve ne yapacagımı sasırdım. cpu yu elımde tutup yenı bır anakart ve ddr2 ram kullanabılcegım bır anakart bulabılırmıyım sızce? yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım. bu konuda bıraz bılgısızım.

CPU Özellikleri

CPU Türü Intel Pentium 4, 1600 MHz (16 x 100)
    CPU Takma Adı P68, Willamette, A80528
    Komut Seti x86, MMX, SSE, SSE2
    Orjinal Saat 1600 MHz
    L2 Önbellek 256 KB (On-Die, ATC, Full-Speed)

Anakart Özellikleri

Anakart ID 63-1029-001199-00101111-040201-i850$GA8ITXE08ITXE F2
    Anakart Adı Gigabyte GA-8ITXE

Veri Yolu (FSB) Özellikleri
    Yol Türü Intel NetBurst
    Yol Genişliği 64 Bit
    Gerçek Saat 100 MHz (QDR)
    Etkin Saat 400 MHz
    Band Genişliği 3200 MB/s

Bellek Yolu Özellikleri
    Yol Türü Dual RDRAM
    Yol Genişliği 16 Bit
    Gerçek Saat 400 MHz (DDR)
    Etkin Saat 800 MHz
    Band Genişliği 3200 MB/s

Bellek Birimi Özellikleri
    Birim Adı Kingston
    Bellek Türü RDRAM
    Bellek Hızı PC800 (400 MHz)

• elindeki sistemi sat 200tl ye bunu al

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2546

+2GB ram
  • tesekkur ederım
    sıstem kararlı bı sıstemmıdır? cok hızlı olup olmaması onemlı degıl benım acımdan.
    ıcınde cpu ram ve anakart war bu paketın degıl mı? ben mı yanlıs algıladım acaba?
  • sistemi aldım tesekkur ederım yardım ıcın. bır de buna ram alacagız. yalnız soyle bı sorun war. oncekı kasamı kullanmamda bı sakınca war mı? yoksa yenı kasa mı alacagım?
  • corsair 800 mhz 2 gb ram ılavesı yaptım. skystar2 ıcın yapıyorum bu sıstemı. sızce kararlı ve takılmadan calısabılırmyıım bu bılgısayardA?
  • mevcut kasanızın modelini ve psu özelliklerini yazmadan sorunuza cevap vermek mümkün değil

sistem hayırlı olsun
  • frisby 300w atx p4 ıcın uretılmıs bı kasa.
  • upload ettım resmını

LÜTFEN BİR ÖNERİ VERİN.
  • kasa uygun///psu da idare eder

yatırım yapmadan önce elinizdeki malzemeyi deneyin
  • pekı. cok tesekkur ederım yardımlarınız ıcın.
  • psu ozellıklerı

LÜTFEN BİR ÖNERİ VERİN.
  • bu sısteme 64 bıt wındows kurmak ıstıyorum. baska hangı yazılımlarımın 64 bıt olması gerekıyor?
    Drıverlar?
    Offıce 3dsmax autocad?
    oyunlar?
    uydu kartı yazılımı?

bıraz bılgısızım kusura bakmayın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: o1cay

bu sısteme 64 bıt wındows kurmak ıstıyorum. baska hangı yazılımlarımın 64 bıt olması gerekıyor?
    Drıverlar?
    Offıce 3dsmax autocad?
    oyunlar?
    uydu kartı yazılımı?

bıraz bılgısızım kusura bakmayın.

dostum bu programlarla uğraşacaksan 64 bit i unut! sürücülerini zaten orj cd de var ama bu programların bazıları sorun yaratabilir 64bit işletim sisteminde en güzel xp de mis giib çalışırsın ayrıca ordaki yazlımların hiç biriden 64 bit içerik yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 9 Mayıs 2009; 5:28:16 >
  • Olcay; Kardeş cpu elinde kalacaksa sistemi değiştirmenin bir anlamı var mı sence.Elindeki parçaları sat.100lira civarı bişey yapar ,üste 200 daha ekledinmi 300. 300liraya anakart-işlemci-rem alabilirsin;
    Biostar mcp6pbm2+ yasa Gigabyte m61pme-s2p
    amd x2 7750
    2gb oem 800 mhz
    Toplam: 240tl .Bu parçaları az zorlasan şimdi bile alırsın.Parçaları hiperucuz.com dan yazdım
  • quote:

Orjinalden alıntı: 575m
    Biostar mcp6pbm2+ yasa Gigabyte m61pme-s2p
    amd x2 7750
    2gb oem 800 mhz
    Toplam: 240tl .Bu parçaları az zorlasan şimdi bile alırsın.Parçaları hiperucuz.com dan yazdım

verdiğiniz sistem güzel ancak o/b grafik 6150 ayrıca x2 7750 arkadaşın elindeki mevcut psu da sorun çıkartır
  • cok tesekkurler onerılerınız ıcın ama ben zaten gigatek ten anakart ve ıslemcıyı arkadasın yazdıgı ılk mesaj sonrası aldım. 64 bıtlık ısletım sıstemını de kurmaktan waz gectım elımde 2x 1gb corsair ram oldugu ıcın. 4 gb ram ım ve guzel bı ekran kartım olursa psu ıle bırlıkte bı degısım ıcıne gıdebılırım ve 64 bıt lık bır ısletım sıstemı kullanırım ılerıde. sıstemı gayet sorunsuz ve guzel kurdum su an kullanıyorum. yardımlarınız ıcın cok tesekkur ederım. ne psu ne de baska bısey sorun cıkarmadı henuz. umarım boyle dewam eder.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.