Şimdi Ara

Lütfen yardım edin sahte s3 sattılar ne yapmalıyım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
3
Favori
5.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uğur4105

quote:

Orijinalden alıntı: unforgivenetena

quote:

Orijinalden alıntı: uğur4105

quote:

Aralık ayının sonunda aloburada.com'da çok uygun fiyata
    geri sayım sayacıyla bir s3 reklamı gördüm.
    Son 2 saat orijinal s3 şok fiyat
    diyordu. Kapıda ödeme seçeneği de vardı. Sipariş verdim. Sipariş onayı için beni aradılar.
    Ben de onlara bu ürün bu fiyata asıl olur sahte mi dedim.
    Bana:" Ürün tamamen orijinal kore üretimi bir Samsung Galaxy S3" dediler.
    Tek farkı Dubai için üretildiğinden dahili hafızası 16 Gb yeriine 2,5 Gb'tır
    ve Micro SD kartla Yükseltirseniz o da hallolur" dediler.
    Ürün geldi, yanımda Orijinal S^^ kullanan arkadaşla baktık gerçektende her şeyiyle orijinal
    görünüyordu. Ödeme yaptım ve aldım.
    Rehberi taşımaya zamanım olmadığı için bir ay kadar kullanamadım.
    Kullanmaya başladığımda ilk görüşmeden sonra sinyal kesildi.
    Kendilerini aradım gönderin bakalım dediler. Gönderdim, geri geldi;
    meğerse IMEI klonlamışlar. Ekranda sorun yaşadım, tekrar gönderdim
    20 gün sonra geldi çalışıyordu. Şimdi de seste parazit var. Samsung bayisine götürdüm
    ürünün sahte olduğunu söylediler. Adamları aradım Bu ürün "replika"dır yani çakmadır, dediler.
    Bende onlara ürünü almadan önce kendileri onay için beni aradıklarında bana
    orijinal olduğu söylenmişti, dedim. O adam da bana:" Ürün hakkında bilgisi olmayan biriyle görüşmüşsünüzdür." dedi. Ertesi gün siteye tekrar baktığımda daha önce yazmayan "replikadır" sözcüğünü de eklediklerini
    fark ettim.
    Parayı kaptırmış oldum. Ne yapabilirim, Lütfen yardım edin.

geçmiş olsun hocam bu hatayı herkes yapabilirdi sadece siz değil.üzülmeyin giden gitti ama herşeyde vardır bir hayır ders almışsındır.internetten büyük alış veriş siteleri hariç alış veriş yapmayacaksın özellikle cep telefonu ve elektronik... telefon alacaksan gidip elden görerek alacaksın ki içine sinsin şüphe kalmasın aklında.inşallah çözmüşsündür sorununu paranı almışsındır.tekrar geçmiş olsun.

Teşekkür ederim iyi niyetin ve iyi dileklerin için.
    Bu olay sonuçlanacak başka çaresi yok.
    Çoluk çocuğumun rızkını, bir ay boyunca verdiğim emeğimin karşılığı olan maaşımın yarısını öyle kolay kolay yedirtmem adama...

bende s3 ü yeni aldım hocam gidip elden bakarak aldım almadan önce iyice inceledim faturasına kadar baktım.şükür ki orijinal ürün samsung garantili 1200 tl ye aldım.2 yıl garantili sıfır.eğer ki paranızı alırsanız 1200 tl ye distribütör garantili bulursunuz.ama sakın yurt dışı veya paralel ithalat almayın.o tür cihazlarda çok oyun dönüyor.aklınızda bulunsun.

Aynen katılıyorum arkadaşımıza ne zaman bu akıllı telefonlar yüksek fiyatlardan hayatımıza girdi bu tür fırsatcılarada gün doğdu arkadaş ver 3-5 yukarı git sağlam bi yerrden mağzadan al örnek olarak; bimeks,vatancomputer,teknosa,media markt v.s gibi sağlam yerlerden resmi faturalı ve distribitör garantili ürünler almanız..

• quote:

Orijinalden alıntı: By_SeDo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: By_SeDo

http://www.forumsanal.net/samsung-mobile/10924-sahte-samsung-galaxy-s3-nasil-anlasilir-dikkat-tuzaga-dusmeyin.html

Samsung Galaxy S 3 Alıcak Arkadaşlar Okusunlar Belki Faydalı Olabilir..Site üzerinden satılan cok ucuz fiyata verilen ürünleri kesinlikle almayınız...

Yaşadığım tecrübe bana yeter.
    Bir daha faturasız, ne idüğü belirsiz mal alı mıyım? Tövbe...

Hocam sadece sizin için değil forumda bir çok kişi var daha telefonu nerden alaçağını bilmeyen senin benim başıma geldi onların başınada gelmesin..

Siz merak etmeyin öyle bir deşifre edeceğim ki gidip marsta dükkan açsalar dahi müşteri bulamayacaklar.

• 1000 liralara sıfır s3 peşine düşüp , zamanında 2000 TL'ye distrübitör garantili s3 almış olanlara gidip , 1000 liraya sıfırını satıyorlar enayimisin aldın o fiyata, bana 900 ' e ver deyip piyasa öldürme peşinde olanlardansanız, olacağı bu maalesef.

Geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 27 Mart 2013; 23:30:18 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yamsuq

Merakımdan soruyorum cihazı kaça almıştınız????

1100 tl

Hocam 200-300 tl için değdi mi tüm paranı çöpe atmana belki aldığın aylığın yarısından bile fazla keşke 200-300 tl için hiç riske atmasaydın
  • konu takip+

ayrıca keşkelerle başlayan cümleler kurmanız yersiz arkadaşlar. Sonuçta olan olmuş bundan sonrasına bakmak lazım.

Lütfen hakkınızı sonuna kadar arayın, herkes boşverirse böyle adilikler ticarette çoğalır. Gelişmeri bekliyorum. Geçmiş olsun..
  • arkadaşlar bende nette rastladım.samsung galaxy s3 şok fiyat 800 tl diyordu.alacağımdan değil zaten s3 üm var.orjinal dediler sonrada birebir aynısı falana çevirdiler.böyle alavereci dalavereci çok.yurt dışı da olsa garantili de olsa 1200-1100 tl nin altındaki s3 lerden uzak durmak gerek.hele ki 800-900 tl bedava diyen satıcılardan daha da uzak durmak gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: |ZorbeY|

konu takip+

ayrıca keşkelerle başlayan cümleler kurmanız yersiz arkadaşlar. Sonuçta olan olmuş bundan sonrasına bakmak lazım.

Lütfen hakkınızı sonuna kadar arayın, herkes boşverirse böyle adilikler ticarette çoğalır. Gelişmeri bekliyorum. Geçmiş olsun..

Teşekkür ederim
    Sonuna kadar gideceğim, hak adalet diye bir şey varsa onlar hakkettikleri cezayı çeker ben de kaybımı giderebilirim.
    İnanmak zorundayız, başka çaresi de yok.
    Gelişmeleri paylaşacağım...
  • Bu arada ilk gelişmeyi de paylaşayım:
    Avukat tuttum, vekalet verdim. Notere de yine para bayıldık ama olsun, makbuzları saklıyorum, tüm ödemeleri, avukat masrafı, noter posta, dava açma bedeli vs. Hepsini tazminat davası da açarak ki buna manevi tazminatı da ekleyeceğim, onlara ödeteceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

1000 liralara sıfır s3 peşine düşüp , zamanında 2000 TL'ye distrübitör garantili s3 almış olanlara gidip , 1000 liraya sıfırını satıyorlar enayimisin aldın o fiyata, bana 900 ' e ver deyip piyasa öldürme peşinde olanlardansanız, olacağı bu maalesef.

Geçmiş olsun

Galiba sen de şu an 1250 tl olan ürünü 2000 tl'ye alanlardansın
  • suç duyurusunda bulundunuz mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: |ZorbeY|

suç duyurusunda bulundunuz mu

Yarın suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum; ancak öncelikle avukatımla görüşeceğim.
  • Bu konuda bir tek ben mi mustaribim anlamadım.
    Kimse benim gibi sıkıntı yaşamadı mı acaba,
    Bu siteden alışveriş yapan bir tek ben miyim de kimse yaşadığını paylaşmıyor
  • Hiç vakit kaybetmeden hakkınızı yasal yollardan arayın.
  • forumda hala replika ürün alacağım ne diyorsunuz diye soran var. bu kadar fikir alış verişini boşuna yapmışız.
  • Hocam eğer kusuru gizlenmiş ayıplı bir ürünse 10 yıla kadar başvuru süren var. Bu da kusuru gizlenmiş, orjinal diye satılmış ürün. Karar lehine çıkacaktır İnşAllah. Pes etmeyip sonuna kadar uğraşın derim. :)
  • Herseyi en ucuz sekilde almaya calisiyoruz sonra tabi dolandiricilar durmaz.sifiri 1300-1400 tl ve baya dusecek yakinda fiyati replika telefonda 1100 tl vermek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bu ve benzeri durumlar herkesin başına gelebilir. Kuzenim telefoncu telefonun kapağını açıp içine bakmadıkça ayırt edilemeyecek düzeyde yapılmış replikalar var diye söylemişti. İnternetten ucuzdu şöyleydi böyleydi diye bilinmedik yerlerden telefon-elektronik almamak lazımmış onu bi kez daha kanıtlamış oldunuz. Tüketici haklarından ve açtığınız davalardan umarım sizin lehinize kararlar çıkar ve insanları bilmediklerinden dolayı dolandırmaya çalışan hak hukuk bilmez insanlar gerekli cezaları alırlar.
  • Dava açın nasıl kanıyorsunuz böyle şeylere hocam sene kaç oldu ya, geçmiş olsun gerçekten
  • lafa bak ya dubai için üretildiğinden 2.5 gb mış ordakiler uzaylı mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AHOME

Hocam eğer kusuru gizlenmiş ayıplı bir ürünse 10 yıla kadar başvuru süren var. Bu da kusuru gizlenmiş, orjinal diye satılmış ürün. Karar lehine çıkacaktır İnşAllah. Pes etmeyip sonuna kadar uğraşın derim. :)

Uğraşacağım hakkımı sonuna kadar arayacağım. Kusuru gizlenmiş de söz mü; tam anlamıyla dolandırıldım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.