Şimdi Ara

LÜTFEN YARDIM. FOCUS TDCI MI, CITROEN C4 HDI MI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
8.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: niko_jr

quote:

Özellikle ses izolasyonu, malzeme ve işçilik kalitesi, elastikiyet ve araç içi tıkırtılar konusunda yorumlarınızı bekliyorum

Focus sahibiyim. Bu saydığın konularda focus iyi değil. Kronik cam takırdama sorunu var. Yol sesini çok içeri alıyor, izolasyon kötü. İç mekanda işçilik vasat.

seni yakında ford köyünden kovarlar..
  • Focus ile C-max arasında işçilik ve malzeme konusunda fark var mı ki? Ben c-max kullandım arabada lastik sesi hariç hiç tıkırtı yoktu? Focusta neden bolca var ki?
  • Dizel motorda focus'un çok başarılı olduğu söyleniyor. Zaten çok satıldı o yüzden. Gülü seven dikenine katlanır. İkinci al alacağına göre fazla bütçen yok demektir, bir yerlerden fedakarlık edeceksin artık. Citröen konusunda bilgim yok. C-max daha pahalı, belki işçilik farkı vardır. ekmek köfte hesabı.
    Focus öküz gibi arabadır afedersin. Yani sağlamdır. Direksiyon sistemi, süspansiyon, motor falan süper. Yani, yürüyen aksam. Ufak tefek kusurlarını görmezden geliyoruz artık.
    Zaten şehir içi kullandığım için yol sesi yahut cam takırtıları falan çok rahatsız etmiyor, zira dışardan gelen şehir gürültüsü bastırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicotinell -- 10 Eylül 2008; 18:43:09 >
  • bende 2007 focus ghia tdci sahibiyim.sürüş özellikleri ve motoru gerçekten takdire şayan..arkadaşların dediği gibi yol sesi alma olayı var.ama o bahsedilen tıkırtılar 22 bindeki aracımda mevcut değil şimdilik,olabilir de olmayabilir de,biraz şans işi açıkçası.aldığınızda pişman olacağınızı sanmam.ama 2. el dizel araç alırken iyice bir kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

2004 model araban 35 bin kmde olduğuna göre aracı fazla kullanmayan birisin.yani gidip sırf 240 nm tork var diye dizel araba alınmaz bence.sana tavsiyem benzinli bir focus al.meganeden çok daha performanslı ve yola yapışan bi araç.sıfırı 36 milyar titanium

Benzinli focus benzinli meganedan çok daha performanslı? Etanol kullanınca mı? Yoksa kısa oranlı şanzımanla mı?
  • arkadaşım bendede 2004 megane 2 var donanım olarak saydığın araçlar meganeden iyi deil ama meganın sıkıntılarınıda ayrıntılarıyla biliyorum ama ne focus ne de c4 e geçerim kesinlikle toyotayı değerlendirmenizi öneriyorum meganeden ses geliyo diyosanız focustan çıkan seslerden hiç hoşlanmazsınız citroeni bilmiyorum ama bildiğim bişey var oda bundan sonra fransızlardan uzak duracağımdır toyotaya mutlaka bakın....ama meganeden o iki aracada geçilmez bence pozisyonunuzu koruyun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulpa -- 10 Eylül 2008; 19:07:23 >
  • Japon arabalarının sorunsuzluğunu bilirim. Ancak Corollanın dizel motoru hem 90 bg. hem de zaten kasa değiştirmiş olmasına rağmen eski kasalarına bile oldukça uçuk fiyat çekiyorlar. Peki bir de bir alt sınıf olan B segmentinden Opel Corsa 1.3 cdti hakkında neler düşünüyorsunuz? Hiç opel kullanmadığım gibi hiç binmedim de. Sonuçta dizel motorlu bu fiyat kategorisinde (max. 30000 YTL) fazla araç seçeneğim yok galiba.
  • honda civic bakabilirsin

geçen gün bir başlıkta civic'in sınıfındaki en konforlu, en lüks,en rahat, en kaliteli, en geniş ve en iyi motora sahip olan muhteşem ötesi bir araç olduğunu yazmışlardı civic kullanıcıları..
    eğer yazdıkları doğruysa! civic senin için en uygun araçtır.

ama c4 ve focustan birisini soruyorsan tanıdığımda c4 vardı 45binde olmasına rağmen içine tıkırtılar alıyordu araç tabi bu birazda kullanıcıya ve yol şartlarına da bağlı. Forumda c4ün bu konuda biraz daha sorunlu olduğu yazılıyordu. C4 senin megane ı aratabilir..
    aradığınız araç dizel olduğu için çok binilmiş olma ihtimali yüksek o yüzden en mantıklısı araştırıp temizini bulup test ederek almak
  • bende bu sıralar meganı verip araç değişrimek için bir iki bakındım ama dinamikteki donanımı düşününce diğer birçok araçta bu donanımlı modellerin fiyatı çok yüksek geliyor onun için şimdilik beklemeye aldım aracımdan biraz daha faydalanacağım çünkü konfordanda ödün verip başka bir araca geçmek daha sonra sıkıntı verebilir corsa felan çok küçük kalıyo benim için bende baktım ama vazgeçtim...
  • Tıkırtılardan şikayetçiyseniz kesinlikle focus almayın...
  • 2008 model c4 1.6 hdi 110 hp sahibiyim , şimdiye kadar 10'un üzerinde araç değiştirdim , orta sınıftaki tüm araçları kullandım , aracım 31,000 km.de , şu ana kadar bir bir sıkıntı yaşatmadı , iki araçta kullanılan motorlar aynı, işçilik olarak birbirinden üstün yönlerinin olduğunu sanmıyorum , yalnız citroen'in servisinden pek memnun deilim , ilgisiz ve ciddiyetsiz buluyorum. Bence dış görünüş ve iç mekan tercihine göre seçimini yap , ben dizel düşünmese idim kesinlikle japon alırdım
  • Focus Tdci derim.Nedeni de özellikle süspansiyon sisteminin Citroën C4'e gmre bariz şekilde daha sağlam olması.Yol tutuşta sınıfından ilerde olması.
    Motor olarak iki araç ta aynı motoru kullanıyor zaten;düşük yakıt tüketimi ve performansıyla da kendini ispatlamış motordur 1.6 Hdi-Tdci.

Citroën C4'ün nedense hiçbiryerine ısınamadım.Özellikle de direksiyonuna.@tanergode'nin de dediği gibi araç sanki sadece fransızlar için yapılmış gibi.

Focus'un ise @niko_jr'nin de bahsettiği gibi iç mekandaki plastiği çok da kaliteli hissi vermiyor ilk bakışta.Sağlam olduğu belli oluyor ama sanki çok moloz duruyor o plastikler.Bu konuda Citroën bir adım önde bana göre.

Ama sırf plastiği iyi diye C4 almazdım.Tercihimi 2.elde de daha iyi olan Focus'tan yana yapardım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tacox

quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

quote:

park sensörü falan ex. ya giriyor c4 de..istersen eklettirebilirsin daha sonra..

c4 bence mükkemmel bir araç..sıra dışı olduğu için ve çok fazla elektronik aksam olduğu için daha düz işçilik olan aynı motoru barındıran ve sınıfında yol tutuş bağıbında referans alınan focus u alın derler...

2 aracıda kullandım,kimsenin yorumuna bakarak fikir vermiyorum..focus 5747567586 kez dedim tekrar diyorum diğerlerine göre acayip çok ses alıyor içeri ve dizel motoruda maşallah çok ses yapıyor..

ayrıca yakıt tassarrufu dışında pek bir şey hissetmiyeceksiniz aracınızı değiştirseniz bile...2 araç hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ford ve citroen bölümünde yeterli ayrıntılar mevcut..

focus un motoru çok ses yapıyor demişsinde sanki c4 te aynı motor yok tövbe tövbe.camların kapalı olsun ses mes almaz araba.zaten öyle bi teyip yapmışlarki müzikten başka şey duyamazsıninanmazsan git test et.alacak olmasan bile öyle davranınca hemen teste alıyolar.

lan izalasyon diye bir şey var c4 de...töbe mövbeli konuşup durma agresif...

sen önce forumda nasıl konuşacağını öğren sonra yorum.yap burası köy kahvesi değil.sanki focus ta izolasyon yok.c4 ün reksiyonu bile dönmüyo.hb lerin arka farlarıda focusa benzetilmiş.göstergeler desin oraya buraya saçılmışön konsolda göze hitep eden bişey yok.2. el zayıf.vites oranları kötü hantal vs vs vs daha sayayım mı?

• nasıl konuşacağıma sanamı soracağım...sen kendine bak..küfür edecekmiş gibi tövbe tövbe yazan benmiyim..haddini bil..

direksiyonu bile dönmüyor diyerek kısıtlı bilgini kanıtladın,tasarımı öyle onun hacuu...

2.el zayıf yok hantal falan demişsin,araştır gel sonra artislik yap....bu arada Türkçe'nde çok bozuk,ne olduğunu yansıtıyor ,muhattabım bile olamazsın..naşş hade..
  • rocky_m5 yazdıklarını okuyunca sahibi olduğum c4 ün bambaşka bir araç olduğunu düşünmeye başladım.nedir bu fanatiklik anlamadım gitti.iki aracında birbirine üstün olan yönleri var.citroen dizel modellerini forda nazaran daha cazip fiyatlarla satıyor.bence kıyaslamada en dikat edilecek husus bu olsa gerek.. tam bir sene önce bende focus ve c4 ikilemi arasında kalmıştım fordun o dönem yapmış olduğu çok uygun kampanyadan yararlanmak istemiş ve focus almaya karar vermiştim.fakat satıcının acemeliği yüzünden kredim geç çıkınca kampanyayı kaçırmıştım ve aynı araca 1 gün içerisinde 3000 ytl zam gelmişti.bende vazgeçerek c4 almıştım.kısacası focus özellikleriyle ağır bassada fiyat avantajı olarak c4 daha önde..
  • quote:

nasıl konuşacağıma sanamı soracağım...sen kendine bak..küfür edecekmiş gibi tövbe tövbe yazan benmiyim..haddini bil..

direksiyonu bile dönmüyor diyerek kısıtlı bilgini kanıtladın,tasarımı öyle onun hacuu...

2.el zayıf yok hantal falan demişsin,araştır gel sonra artislik yap....bu arada Türkçe'nde çok bozuk,ne olduğunu yansıtıyor ,muhattabım bile olamazsın..naşş hade..

....................................................DİNİME KÜFREDEN MÜSLÜMAN OLSA.........................

1.NASIL KONUŞACAĞIMA DEĞİL,NASIL KONUŞACAĞIMI OLACAKTI.(4 KELİMELİK CÜMLE KURAMIYOR)

2.''SANA MI'' DERKEN ''MI'' AYRI YAZILIR.

3.''BEN MİYİM'' AYRI YAZILIR.

4.''ARTİS'' DİYE BİR KELİME YOKTUR.ARTİSTLİK YAPMA OLACAKTI.

5.HACU DİYE KELİME YOK.SANIRIM HACI DEMEK İSTEDİN.

6.''NAŞ HADE'' TÜRKÇE DEĞİL.(GALİBA SABAH PROGRAMLARINI VE ÇİNGENE DİZİLERİNİ ÇOK İZLİYORSUN)

7.HAKSIZ OLDUĞUNU ANLAYIP KONUYU BURALARA GETİRMENDEN VE KONUŞMALARINDAN ANLADIĞIM KADARIYLA 7.SINIFTA OKUYAN BİR

ÖĞRENCİSİN.SANIRIM BABANDA DA C4 VAR.

BUNLARI OKUDUKTAN SONRA ÜZERİNE BİR BARDAK SOĞUK SU İÇ VE DERSİNE ÇALIŞ.

ÖZELLİKLEDE YAZIM KURALLARINA,ANLATIM BOZUKLUĞUNA VE NOKTALAMA İŞARETLERİNE İYİ ÇALIŞ.

NOT:İYİCE OKU DİYE BÜYÜK YAZDIM.

YAZIDA ŞAHSA HAKARET,KÜFÜR.KÜÇÜMSEME VB BİR OLAY YOKTUR .HEPSİ ORJİNALİNDEN YORUMLANMIŞTIR.

• al focus keyfine bak..
  • http://forum.donanimhaber.com/m_24167259/mpage_1/key_//tm.htm#26135093

tesadüf gördüm şu topikte herkez diye bir kelime yazmışsın.herkez değil herkes olacak.insan merak eder bi sözlüğe bakar yaaa.

geçenlerde ufaklığın biri de m5 sürdüm,535d çok hantal diye hava atıyordu.bi araştırdım ehliyeti bile yokmuş.

ALLAH hepimizi böyle çoluk çocuktan uzak tutsun.c4 hakkında insan gibi yorum yapanlara sonsuz saygılar.
  • http://resim.donanimhaber.com/m_25339265/mpage_1/key_//tm.htm#25339265

http://resim.donanimhaber.com/m_23432293/mpage_1/key_//tm.htm#23432293

şöyle konular açan gençler niye hep beni bulur anlamıyorum.bu arada tahminimde yanılmışım.

7. sınafa giden çocuk değil 3 defadır üniversiteye girmeye çalışan genç bir arkadaşmış.neyse dediğim konulara çalış kazanırsın kesin

• quote:

Orjinalden alıntı: KubiPala

Bencede kesinlikle FORD hem donanım olarak hem motor olarak citroen'e 100 basar fordun dizeli 109 hp 240 tork galiba..Bence hiç düşünmene bile gerek yok direk git FORD al..

Diyazn ve kullanıslılık acısından Focus derim ghia olursa malzeme kaliteside çok çok yükseliyor.

Ama 100 basar dediğin motor c4 ile aynı motordur .
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.