Şimdi Ara

macbook çay döküldü ama gayet güzel çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 ay önce MacBook Pro cihazıma cihaz açıkken çay döküldü, sıvı arka kısımdaki havalandırmadan çok az miktar girdi ama sanırım logic board'a kadar ulaşmış. Sonra baktım cihaz kendi kendine kapanmış saç kurutma makinesi ile kuruttum, açıldı ama fanlar tam hız çalışıyordu birde cihaz kapanmıyordu. Mesela cihazı kapatıyordum 2 dk sonra kendi kendine geri açılıyordu çok garip bir şekilde.

Ertesi gün Ram Reset kısayolları ile sıfırlamaya çalıştım. Fanın hızlı çalışma sorunu ortadan kalktı.
    Bir tek yavaşlık sorunu vardı bir kaç dosya (sistem dosyası) sildim o sorunlarda gitti şu an sorunsuz.

Soruma gelince, bugün fırsat buldum ve kendime güvenip cihazın arka kapağını açtım logic board denen parçada çay gelen yerlerde mavi/yeşil gibi ufak ufak lekeler var. YouTube da bi video izledim adam saf alkolle bunları temizleyin sonra kurutun cihaz eskisi gibi olur filan demiş ve uygulamalı olarak göstermiş. Sizce böyle bir şey denemeli miyim?

Karttaki lekeler bunun gibi ama daha az;

macbook çay döküldü ama gayet güzel çalışıyor

Cihazın sıkıntıları :
    1- Boot süresi çok uzadı 30-40 saniye / eskiden 10 saniye sürerdi.
    2- Prize bağlı değilken çok az kasmalar yaşanıyor. İlk zamanlar bu kasmalar çok aşırı fazlaydı cihazı kullanamıyordum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.