Şimdi Ara

Macbook Pro Retina ME664TU vs ME865TU ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımın anakartında çıkan bir arıza nedeni ile yeni macbook pro almaya karar verdim. Daha önce 15" mac pro yurtdışı early 2011 kullanıcısıydım. Şimdi yeni çıkan teknolojiler, retinalar derken kafam iyice karıştı. Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi almak istiyorum. Malum bazen sayılar çok bir şeyi ifade etmiyor. Düşük gibi gözüken bir özellik başka bir açıdan aslında daha kaliteli ve sorunsuz olabiliyor.

Kafamda şu an için 2 model var.

1. ME865TU - 13 inç: 2.4 GHz Retina ekranlı -http://store.apple.com/tr-edu/buy-mac/macbook-pro?product=ME865TU/A&step=config
    Öğrenci indirimi ile direk apple store'dan 12 ay taksitle 3.759 TL KDV dahil

2. ME664TU - 15 inç: 2.4 GHZ Retina ekranlı 8GB RAM 256GB Flash Depolama vs vs
    Öğretmen indirimi ile apple bayisinden 3.900 TL KDV dahil. (Taksit konusunda emin değilim)

15" lik model eski nesil işlemcilerin son serisi diye biliyorum. Yani 13" 8 çekirdek Haswell iken 15" bir önceki teknoloji.
    15" lik model paylaşımsız ekran kartına sahipken 13" lik modelde paylaşımsız olmamasının üzerine bir de önceki seri'ni den daha düşük bir ekran kartı kullanılmış (emin değilim böyle bir şeyler okumuştum ama daha önce de dediğim gibi işlemci, anakart ve ekran kartı uyumunu göz önünde bulundurunca paylaşımsız ekran kartından daha iyi performans verebilir.)

benim görmediğim bilmediğim farkları var mıdır? reklam ajansında çalışıyorum aktif olarak web ve grafik tasarım ve yazılım yapıyorum. iş dışında gündelik olarak internette takılıp dizi izliyorum. Siz olsanız hangisini alırdınız veya ME664TU'nun problemi/sorunlu bir seri olma ihtimali var mı? Çünkü hayli uygun fiyata buldum ve sıfır açılmamış ürünler. Önermek istediğiniz başka model ve daha uygun fiyat varsa onlara da açığım :D

• kesinlikle ME664tu. bende o iki cihaz arasında kaldım 4500 e me664tu aldım. iyikide almışım diyorum şimdi.

13" olanın;
    ekranı küçük
    işlemcisi çift çekirdekli i5
    ekran kartı yok
    ssd si 700mb/s okuma yazma hızı var
    pil ömrü 9-10 saat
    1.6 kg

15" olan;
    i7 dört çekirdekli
    ekran kartı var
    ekranı büyük
    ssd si 450mb/s okuma yazma
    pil ömrü 7-8 saat
    daha kaliteli hoparlörü var
    2kg

buarada siz o fiyata nerden buldunuz. heryerde 5000 küsür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 9 Ocak 2014; 15:19:07 >
  • bilgisayarımla ilgilenen arkadaş birkaç yerden fiyat aldı. apple öğretmen indirimi ile birlikte kdv dahil bu fiyata geldiğini söylediler.

15" kullanıcısı olduğum için 13"e düşmek hiç istemiyordum ama yeni modellerin fiyatları 6bin tl yi bulduğu için 13"e geçmem gerekicekti. buradan da böyle bir fiyat gelince çok aklımı çeldi ama dediğim gibi bu kadar ucuz olması da kafamda soru işareti bırakmadı desem yalan olur.
  • 15" için fiyat çok mümkün görünmüyor öğretmen indirimi olsa bile.
  • çok detay bilmiyorum bana söylenen fiyat ve model bu. kdv dahil dendi ama belki kdv dahil değildir. fatura kesilebiliriz dendi ama belki ürün yurtdışından gelme olabilir bu konuda bir fikrim yok. şuan tek sıkıntım eski seri olduğu için 13 inch olanı tercih edip yeni seri ve işlenci tipi mi tercih etmeliyim? çünkü 15 inch olan versiyonda yeni seriye çıkacak bütcem yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xLn

çok detay bilmiyorum bana söylenen fiyat ve model bu. kdv dahil dendi ama belki kdv dahil değildir. fatura kesilebiliriz dendi ama belki ürün yurtdışından gelme olabilir bu konuda bir fikrim yok. şuan tek sıkıntım eski seri olduğu için 13 inch olanı tercih edip yeni seri ve işlenci tipi mi tercih etmeliyim? çünkü 15 inch olan versiyonda yeni seriye çıkacak bütcem yok.

şuan tek sıkıntım eski seri olduğu için 13 inch olanı tercih edip yeni seri ve işlenci tipi mi tercih etmeliyim?

yazdım ya yeni seri dediğiniz çift çekirdek i5, eski seri dediğinizde 4 çekirdek i7. arada çok fark var. 15" olan daha önde 13" macbooka göre.
    aradaki bütün farklarıda yazdım. aklınızda daha ne kaldıki?
  • Hocam Merhaba 15" olan için o fiyata bulunursa öğretmen indirimi vs bende almak isterim nerden bulunduğunu bildirebilirmisiniz ?

Saygılar
  • peki ME293TU vs ME664TU modellerini karşılaştırırsak (yeni işlemcili modeller ile eski model işlemciler) arasında performans olarak çok fark var mıdır? okuduğum kadarı ile yeni model işlemcilerde paylaşımsız ekran kartını kaldırmışlar diye okudum.

fiyat teklifi alınan yeri bilmiyorum. elinde 1 adet kaldığı için o fiyattan veriyo olabilir yada dediğim gibi kdv sini eklemeden söylemiş olabilirler. yakın zamanda birebir iletişime geçip detaylı bilgiyi alıcam. eğer fiyat doğru ve ellerinde başka makineler varsa bildiririm.
  • ME664 al…Yeni nesil Retina'lar gerçekten kazık , başka hiç bir şey değil.Ben kendi Retina MBP'yi sattığımıa bin pişman oldum ama borcum vardı onu ödedim

Bu ay sonu bir tane alacağım yine muhtemelen !
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMarjinaLs

ME664 al…Yeni nesil Retina'lar gerçekten kazık , başka hiç bir şey değil.Ben kendi Retina MBP'yi sattığımıa bin pişman oldum ama borcum vardı onu ödedim

Bu ay sonu bir tane alacağım yine muhtemelen !

Hocam ME865TU almayı düşünüyorum ama yorumunuz kafamı karıştırdı bariz fark var mı yok mu dikkat etmedim ama ipad 2 ile 4ekranı arasındaki kadar fark var mı? Eğer o kadar fark varsa retinalı alayım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • elimde me293ll/a mevcut (istanbulda) amerika fiyatina veriyorum (2000usd) ilgililer pm atabilir . sifir acilmamis .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.