Şimdi Ara

Maden Mühendisleri ve Adayları Odası (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
8
Favori
25.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4. Sinif maden muh. Ogrencisiyim onunuz acik arkadaslar ingilizce ve arkadaslarin yazdigi sertifikalar olduktan sonra cok iyi ucretlerle calisabilirsiniz. Ek olarak bazi maden programlarini bilmenizde yarariniza olur ve son olarak suanda ulkenin cesitli yerlerinde tunel insaatlarinda calisan maden muh. Leride bulunmaktadir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ders kayıtlarını yapan arkadaşlar varmı hangi dersleri seçecez benim aklım ermedi
  • Ankara Jeoloji Mühendisliği geldi bana da. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: PyRRhiC

Jeoloji mühendisliği ile ilgili düşüncelerinizi alabilir miyim?
  • 22 sinde gidiyorum ben de dostlar. bu konuyu öldürmeyin de birbirimizden haberimiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seyyah -- 14 Eylül 2012; 19:27:47 >
  • Nerede bu mühendisler ya da adayları
  • Nerede bu mühendisler ya da adayları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seyyah

Nerede bu mühendisler ya da adayları

ben burdayim gidince okul hakkindaki dusuncelerini yazarsan sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: senvo1

quote:

Yazarız tabi

• Maden Mühendisi ve adayı olan arkadaşlara gelsin
  • "sert iştir. şöyleki;

sabahın erken saatlerinde aynı okuldan mezun olduğun sıra arkadaşların ile yola koyulursun. gideceğin yer bir taş ocağıdır. patlatma tasarımını yapacağın ocağa. arabaya binersin ve açarsın işte o çalmadan yapamadığın o şarkıları;

t.n.t.

sert adamdır maden mühendisi. saatte 180 km ile giderken o gitarın riflerine kaptırırsın kendini bir sigara yakarsın. başlarsın arabanın sınırlarını zorlamaya. bilirsin hiçbir başka şey gündelik yaşama dair senin işinden daha tehlikeli değil zaten umrunda olmaz hızlısındır.

seni bekliyorlardır. adamlara iyi bir teklif vermişsindir. konuştuğun rakamlar milyon liralardır.

arabadan inersin yine ağzında sigaran. seni bekliyorlardır ve başlarsın emirlerini vermeye. milyon liralar vaat etmişsindir. kafandaki gözlüğü takarsın gözüne ve hadi başlayalım dersin.

daha sert?

şehrin göbeğinden jöle kafaların arasında geçerken daha 150 km yolun vardır. mecidiyeköy'den geçerken oh be ..kt.r.n gidin işte böyle dersin. işte tam o sırada yine;

cloud connected çıkar radyoda sigaranı yakarsın 150 km yolu olabildiğince hızlı gidersin.

bu sefer seni yollarda beklemezler daha sert adamların arasındasındır. arabanın arka koltuğundan baretini takarsın kafana ve işte o an artık filmin en zevkli yeri başlamıştır.

2.5 ton patlayıcının neler yapabildiğine bakarsın. çıkan kayanın o kendine has tok sesi seni biraz ürkütür. ürkütür ama işte o kayanında ırzına geçecek 1100 beygirlik 192 tonluk canavarını çağırırsın. işte o anda bir sigara daha yakarsın gözlüğünü gözüne indirip ister istemez gerilen yanakların dışarıdan bakanların kıskanacağı bir gülümsemeye dönüşmüştür ki artık daha demin yerine ağır olan o kaya artık 90 dişli asıl canavarına doğru yola çıkmıştır 100 tonluk dev kamyonlarınla.

saatte 1500 ton 1.5-2 m büyüklüğündeki kayaları sakız gibi çiğneyen kırıcına geldiğinde ise o kayaların o acımasız sarp kayaların can acısının sesini duyarsın ve ziyarete gelmiş kızlar yağmur yağacak diye süper öngörülerini konuştururken, sen o sesin gök gürültüsü değil o kayanın can cekişmesi olduğunu bilirsin.

kedi sevmeye benzemez asla hiçbir zaman senin işin."

Yazar: vitruvius kadini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seyyah -- 21 Eylül 2012; 5:38:10 >

• Maden Mühendisliğini kazanan arkadaşları tebrik ederim.Bende İTÜ Maden yazmıştım ama gelmedi.Şimdi GYTE Malzemedeyim.Umarım herşey gönlünüzce olur arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrearici

Maden Mühendisliğini kazanan arkadaşları tebrik ederim.Bende İTÜ Maden yazmıştım ama gelmedi.Şimdi GYTE Malzemedeyim.Umarım herşey gönlünüzce olur arkadaşlar

Teşekkür ederim, hayırlısı neyse o hocam
  • quote:

quote:

quote:

Yazarız tabi

son durum nedir

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yazarız tabi

son durum nedir

Hazirlik okuyorum daha bolume gecmedim, ama diyeyim hazirlik bos is ingilizce orta ve ustuyse. Hazirliga kaldigima pismanim diyebilirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yazarız tabi

son durum nedir

Hazirlik okuyorum daha bolume gecmedim, ama diyeyim hazirlik bos is ingilizce orta ve ustuyse. Hazirliga kaldigima pismanim diyebilirim.

hazirlikta okula gitmek zorunlu mu? gitmeyip sene sonunda sinavi vermek olur mu?

• Devam zorunlulugu var. Kurlara gore degisiyor devamsizlik hakki. Ben b kurundayim 50 saat hakkim var mesela.
    Hocalar yoklama konusunda hassas hepsi tek tek aliyor yoklamayi, kurtulus sansin yok yani.

• Konu acilali baya olmus ama şu ilk sayfada 1 yillik deneyimle ustelik 2 is degistirerek santiye sefi olan bi eleman vardi nasil olmus acaba anlatsin bizde olalim

• Arkadaşlar konunun başından beri takip ediyorum,çok faydalı ve güzel bi konu paylaşımı oldu.Yeni kazanan arkadaşlar durumlar nasıl ilk izlenimler.konu devam etsin
  • Ben daha hazırlıktayım, bölüme 2. dönem geçme durumum var, önemli detayları burda paylaşırım vakit geldikçe
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.