Şimdi Ara

Maden Mühendisleri ve Adayları Odası (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
8
Favori
25.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: senvo1

quote:

Orijinalden alıntı: Seyyah

quote:

quote:

quote:

quote:

Nerede bu mühendisler ya da adayları

ben burdayim gidince okul hakkindaki dusuncelerini yazarsan sevinirim

Yazarız tabi

son durum nedir

Hazirlik okuyorum daha bolume gecmedim, ama diyeyim hazirlik bos is ingilizce orta ve ustuyse. Hazirliga kaldigima pismanim diyebilirim.

hazirlikta okula gitmek zorunlu mu? gitmeyip sene sonunda sinavi vermek olur mu?

Ama devam etmeyip sene sonunda sınava girebiliniyor gibi bişey duydum sanki, araştırmak lazım.

• Up!!!!!!!11111111111111
  • Seyyah ingilizcesi alt seviyede olanlar hazırlık okumakta zorlanırlar mı?Hazırlıkta başarısız olma durumu var mı?Bu konularla ilgili bilgi verirmisin....
  • itu yada haccettepe maden okumak istiyoruum patlatma isi gzel :) takipteyim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hay-bey

Seyyah ingilizcesi alt seviyede olanlar hazırlık okumakta zorlanırlar mı?Hazırlıkta başarısız olma durumu var mı?Bu konularla ilgili bilgi verirmisin....

Zorlanmazlar.İTÜ'de 4 kurdan oluşur.Kötüyse Beginner'dan başlarsın
  • quote:

Jeoloji mühendisliği ile ilgili düşüncelerinizi alabilir miyim?

jeolojiyle ilgili merak ettiğin bi şey varsa bana sorabilirsin.

bu arada birisi iü madende 2 tane prof var demiş.o olayın profla alakası yok :) senin derslerine genelde yrd. doçentler ve araştırma görevlileri gelir.bizde mesela 12 tane prof var sadece simav hoca geliyo dersimize.o olaylara takılmayın fazla itüdeki hocalar bile iü den çıkıyo ve arazi imkanı çok fazla iü de.
  • nabıyonuz hacılar

ben;

osmangazide mutluyum aslında ama ingilizce çok sıkıntılı kurs ile olacak iş değil benim ki hocalar çok kaliteli fakat ileride çok sıkıntı çekeceğim dil yüzünden o yüzden hacettepeye geçmek istiyorum.hem %100 ingilizce olması en büyük artısı bu yüzden tekrar hazırlanacağım.bölüm değiştirmek gibi bir niyetim yok maden tam bana göre

sizde durumlar nedir?
  • Arkadaşlar Ben maden mühendisiyim. Meslekle ve derslerle ilgili kafanıza takılan bir şeyler olursa yardımcı olmaya çalışırım.
  • UP!!!!!!!!!!!!!!!11111111111111111111111
  • Up
  • quote:

Orijinalden alıntı: emresln

Arkadaşlar Ben maden mühendisiyim. Meslekle ve derslerle ilgili kafanıza takılan bir şeyler olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Ben metalurji muhendisligi ogrencisiyim ve maden/metalurji benzer meslekler diye dusunuyorum. Metalurji muhendislerinin sektordeki pozisyonlari ve gorevleri nedir ? Sizin calistiginiz kurumlarda veya cevrenizden gordugunuz kadariyla metalurji muhendislerinin durumunu anlatabilirmisiniz ? Bu baslik altindan yada pm yoluyla bilgilendirirseniz memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalurjistOguz

quote:

Orijinalden alıntı: emresln

Arkadaşlar Ben maden mühendisiyim. Meslekle ve derslerle ilgili kafanıza takılan bir şeyler olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Ben metalurji muhendisligi ogrencisiyim ve maden/metalurji benzer meslekler diye dusunuyorum. Metalurji muhendislerinin sektordeki pozisyonlari ve gorevleri nedir ? Sizin calistiginiz kurumlarda veya cevrenizden gordugunuz kadariyla metalurji muhendislerinin durumunu anlatabilirmisiniz ? Bu baslik altindan yada pm yoluyla bilgilendirirseniz memnun olurum.

Emre hocam duy sesimizi, up!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: MetalurjistOguz

quote:

Merhaba
    Siz hangi universitedesiniz ?
    Bolum ve uni, beklentilerinizi karsiladimi ?
    Hangi alanda kendinizi gelistirmeyi dusunuyorsunuz ?

Ben İTÜ Maden Müh. İng. öğrencisiyim, hazırlıktayım henüz çok bi yorum yapmam doğru olmaz o yüzden ama, bölüm kadrosu mükemmel olanaklar çok fazla değerlendirilmeyi bekliyorlar sadece. Henüz hangi alanına yoğunlaşacağımdan emin değilim, işin içine girdikçe çabaladıkça görünür hangi alana daha yatkın olduğum isteyeceğim. Henüz toyum.

• mühendislerin işine yarayacak bir site diatomit bilgileri falan var analizler vs..Belki birinin tezinde yardımcı olur

www.begtugmineral.net
  • quote:

itüye gidecek varsa maden ingilizce tanışalım şimdiden

Hocam nasil gidiyor ingilizce Hazirlik :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

quote:

Sıkıldım yani bitse de gitsek modundayım artık bölüme geçmek istiyorum bir an önce.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

quote:

Sıkıldım yani bitse de gitsek modundayım artık bölüme geçmek istiyorum bir an önce.

Aynen ya bende öyle. Ayrica gecemicem gibi hazirligi. Yaz okuluna kalicam. O da olmazsa. Turkce programa yerlestirilme istegi yapacagim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bir bayanın maden muhendıslıgı okuması ne kadar dogru sizce? bu yıl deü maden muhendıslıgı yazmayı dusunuyrum. geçen yıl ege arkeoloji yazdm :D hep bı toza topraga ilgim var. çap yapma ımkanıda benı çeken sebeplerden bır tanesı özellikle endustri müh. bir bayan olarak başarıyla bıtırebılır myım bu bölümü? ingilizce derdm yok. ayrıyetten çat pat bulgarca ve rusca bılıyorum pek faydası olur mu bunun bılmyorum ama .s yardımcı olursanız sevınrm.
  • hatalı tercih yapmayın gidin düzgün bi bölüm okuyun bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sehnsuchT35

bir bayanın maden muhendıslıgı okuması ne kadar dogru sizce? bu yıl deü maden muhendıslıgı yazmayı dusunuyrum. geçen yıl ege arkeoloji yazdm :D hep bı toza topraga ilgim var. çap yapma ımkanıda benı çeken sebeplerden bır tanesı özellikle endustri müh. bir bayan olarak başarıyla bıtırebılır myım bu bölümü? ingilizce derdm yok. ayrıyetten çat pat bulgarca ve rusca bılıyorum pek faydası olur mu bunun bılmyorum ama .s yardımcı olursanız sevınrm.

Maden muhendisligi bir bayan icin uygun bir bolum olmamakla birlikte sizin ilginizi cekiyorsa tabiki secebilirsiniz tabi mevcut zorluklari goz onune almaniz gerekli.fakat illa toz toprakla ugrasicam diyorsaniz harita muh yada jeoloji muh daha uygun bir secim olabilir. Basarilar dilerim.

Berkay GURCAN
    Maden Muh.
    Teknik nezaretci
    Is sagligi ve guvenligi uzmani ( C Sinifi )

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.