Şimdi Ara

MAIN BOARD HATASI MIDIR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

dün akşam pc konfigürasyonlarımı tamamlayıp işlerime şöyle keyifli bir şekilde uzun bir aradan sonra devam edeyim dedim. (harddiskim uçmuştuda ) pc ye torrent p2p programı yükledim. tabi aynı anda wmware vista ve suse 9.2 yükleniyordu. o sırada bu torrent kurulumu tamamlandı. bende hızlı bir şekilde çıkan uyarıya ok diyerek hiç bakmadan restart yapmışım. restart yaparkende artık şu kasamı toplayayım açık kapaklarını kapatayım çalışmayan boştaki fanı da devreye alayım dedim. boştaki kablolarını tam elledim ki pcde ekran görüntüsü gitti. self test ten geçmiyor. ekrana görüntü gelmiyor. harddisk ten data okuduyor. ama test sesi vermiyor. komple söktüm tek cpu ile dışarıda çalıştırdım ama yinede hikaye olmadı. self test ten vede ekran görüntüsü gelmiyor. sizce anakart kısa devremi yaptı. veya ufak jumper ayarları ile çözüme ulaşabilirmiyim.

yardım ederseniz ufak bir tüyo bile yeter .. ithalatçıya götürmeden hallolursa süper olur.

şimdiden ilginize alakanıza teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qxygen -- 31 Ağustos 2006; 11:43:48 >

• walla abi bence bi biosu sıfırla
    sonra ekran kartına bak
    monitorun arkasındaki kabloya bak çıkmışmı?
    olmazsa başka bişey duşunuruz
  • querman teşekkür ederim.

ilk olarak monitorun arkasındaki kabloyu geçelim
    ekran kartına gelince ekran kartı olmadan sadece cpu takılı olarak self testten geçmezmi bu anakartlar.
    sonra bu biosu sıfırla derken biraz açabilirmisin olayı... (yeni mi al diyorsun )
  • hocam clear cmos yapacaksın hani anakartın
    uzerinde bi tane pil warya onu çıkar
    sonra guç kaynağına giren kabloyu çıkar
    yani anakarta guc veren hiç bişey kalmasın
    sonra bi dakka felan bekle
    tekrar geri tak
    bakalım olacakmı?
  • o işlemi 3 defa yapdım . hatta pili parlattım :)

kusura bakma sanada herşeyine böyle onu yaptım bunu yaptım gibi cevap dönüyorum ama yaptım yane...
  • bilgisayarı çalıştırabilmen için gereken parçalar, cpu, vga (ekran kartı), ram. pc hata sinyalleri veriyorsa hata sinyallerini burdan yaz. eğer hata sinyali gelmiyorsa kısa devre biosu silmiş olabilir. yeniden yazman gerekecek. parçaların yuvalarına iyice oturmuş olmalarını sağla. şimdilik bu kadar. bi netice alamazsan başka şeyler sölemeye çalışırım
  • dostum yeniden yazman gerekcek derken ben bios ve anakart konularında iyi değilim
    nasıl yapabilirim ayrıntılı bir döküman veya yardımcı olabilieck birşey varmıdır.

saol.
  • hocam anakartın tam marka modeli ne ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Qxygen

dostum yeniden yazman gerekcek derken ben bios ve anakart konularında iyi değilim
    nasıl yapabilirim ayrıntılı bir döküman veya yardımcı olabilieck birşey varmıdır.

saol.

bios konusunda bi tecrüben yoksa en yakın teknik servise götürmeni öneririm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.