Şimdi Ara

Makro çekim (çalışma) için kompakt makine tavsiyeleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Makrodan kastınız bu ise rx100 m2 almaya gerek yok . 100 liraya aldığım 1/1.7" sensörlü fuji f50 ile çektiğim bir kaç kare . Örnekler bu ve buna benzer cihazlar üzerinden çoğaltılabilir .

Makro çekim (çalışma) için kompakt makine tavsiyeleri

Bu da 500 liraya mâl ettiğim nex5 ve 30mm ile çektiğim bir kaç kare .

Mesele hangi ölçeğe ne kalitede inmek istemenize bağlı . Gerçek macro 1:1 ve yukarısındaki oranlardır bana göre . Onlar da hiçbir kompakt ile başarılamaz malesef .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CavaLieR-G -- 8 Ağustos 2016; 17:47:05 >

• CavaLieR-G kullanıcısına yanıt
    Hocam amaç göze güzel görünen fotoğraf çekmekse, teknik verilere çok takılmamak gerekir diye düşünüyorum. Bu makinalarla da tamam 1:1 değil ama güzel yakın çekimler yapabiliyoruz sonuçta. Telefonla bile yapabilirsin. Sanat icra ediyorsan amacına hangi araçlarla gittiğin hangi teknikleri hangi malzemeleri kaç bin liraları harcadığın çok önemli değil diye düşünüyorum. Çektiğiniz fotoğraflar çok güzel, belki tam bir makro değil ama "güzel" işte hocam anlatabiliyor muyum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

Hocam amaç göze güzel görünen fotoğraf çekmekse, teknik verilere çok takılmamak gerekir diye düşünüyorum. Bu makinalarla da tamam 1:1 değil ama güzel yakın çekimler yapabiliyoruz sonuçta. Telefonla bile yapabilirsin. Sanat icra ediyorsan amacına hangi araçlarla gittiğin hangi teknikleri hangi malzemeleri kaç bin liraları harcadığın çok önemli değil diye düşünüyorum. Çektiğiniz fotoğraflar çok güzel, belki tam bir makro değil ama "güzel" işte hocam anlatabiliyor muyum?

Elbette anlıyorum da hocam zaten kimse bunun aksini iddia etmiyor ki konuda . Elbette herkes kafasına göre takılabilir ama eğer ciddiyetle yapılacaksa , ve fotoğraflar yayınlanacak , baskı yapılacak , sergilenecekse mutlaka buna uygun ekipman almakta fayda var . Anlatmak istediğiniz bu tam olarak .

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.