Şimdi Ara

Malum Kyk Sorularından

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kyk da karşılıksız burs diye bi seçenek göremedim öğrenim katkı kredisi falan var.1.sorum karşılıksız burs varsa buna nasıl başvvuracağız. 2.sorum yurtlar kısmında ÖNCELİKLİ YÜKSEK ÜCRETLİ YURTLARA kısmını işaretledim.Yani önce 2 4 kişilik odalar onlar olmazsa diğer odalar değil mi.3.sorum yalovadaki kyk yurdu Bolu bölge müdürlüğü diye geçiyor kykdaki sitede yok onu nasılk öğreneceğim

• 1) Sadece burs isteğine yönelik bir seçenek yok. Eğer sadece burs istiyorsan, "Burs ve Öğrenim Kredisi" seçeneğini seçebilirsin. Bunun sonucunda şöyle bir şey olur: Burs çıkarsa çıkar. Burs çıkmazsa, Öğrenim Kredisi çıkar. Öğrenim Kredisi almak istemiyorsan da kabul etmek, imzalamak ve almak zorunda değilsin. Bir sonraki başvuru dönemini beklersin.

3) Aslında sorunu tam anlayamadım. Ancak, KYK'ya bağlı yüksek ücretli yurtların listesi, şuradaki tabloda mevcut:www.kyk.gov.tr/kyk/html/yurt/genel_bilgi.php#yuno

Bu listeye göre zaten Yalova'da yüksek ücretli yurt yok. Yalova'da sadece genel yurt vardır.

2) 3. sorunla ilişkili olarak... Aslında sorunun yanıtı "Evet". Ancak, Yalova'da yüksek ücretli yurt olmadığı için, o seçeneği seçmen bir şey ifade etmez. Sana yurt çıkarsa zaten bir genel yurt çıkacak. "Sadece genel yurtlara" ya da "Öncelikle genel yurtlara" seçeneklerinden birini seçebilirsin.

• hocam çok teşekkür ederim genel yurttaki kişi sayısı kaçtır
  • quote:

Orijinalden alıntı: usher78

hocam çok teşekkür ederim genel yurttaki kişi sayısı kaçtır

Odalar en az 4 kişilik; ama bunlar öyle sık rastlanmaz. Genelde en az 6-8 kişilik odalar oluyor. Ranza sistemi var zaten. Bu yurtlar sayıca daha fazladır, daha fazla öğrenci alırlar, daha kalabalık olurlar.
  • ayrıca bu listede yalova yok göremedimm
  • quote:

ayrıca bu listede yalova yok göremedimm

O liste yüksek ücretli yurtları içeriyor. Yalova'da yüksek ücretli yurt yokmuş.

Ama Yalova'da genel yurt var.

Bu iki, birbirinden bağımsız yurt tipi. Sen Yalova'da ancak genel yurtta kalabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

ayrıca bu listede yalova yok göremedimm

O liste yüksek ücretli yurtları içeriyor. Yalova'da yüksek ücretli yurt yokmuş.

Ama Yalova'da genel yurt var.

Bu iki, birbirinden bağımsız yurt tipi. Sen Yalova'da ancak genel yurtta kalabilirsin.

hmm gece gece aydınlattın beni çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.