Şimdi Ara

Malzeme ve Metalurji Mühendisliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
2
Favori
967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu bölümü okuyanlar bilgilendirebilir mi?
    İtü ve odtü için konuşuyorum
    Hazırlıkta ingilizce eğitim düzeyi nasıl? Hazırlığı zor mu?
    İş imkanları ve çalışma alanları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum
    Ayrıca İtü ve odtünün bu bölümde karşılaştırma yaparsak sizce hangisi daha iyi olur(Odtü gelmeyebilir 24k civarı bekliyorum)

• Uppp
  • hocam odtu malzeme linkedin yazip cikan kisilere baglanti istegi yolla derim.kabul edenlere mesaj atarsan daha saglikli bilgi alirsin
  • Tmm hocam böylesi daha mantıklı olur Teşekkürler
  • Up odtu metalurji icin
  • 1)Hazırlık ODTÜ'de gireceğin kura göre değişiyor yani düşük kurda başlarsan ciddi çalışman lazım epe yi geçmek için yüksek kurdaysan daha az derse giriyorsun ve çok çalışmana gerek yok.
    2)Bölümün kağıt üzerinde alanı aşırı geniş ama bu kağıt üzerinde kalıyor yani benim de bir arkadaşım 3k ile ODTÜ malzemeye gitmek istiyordu sonra konuştu birkaç mezunla sonra makine yazdı genelde işleri makineyle çok kesişiyor ve işveren genelde makine tercih ediyormuş.O yüzden ODTÜ İTÜ hariç çok önermiyorum.Odtü bazında savunma sanayi için en iyi bölümlerden bir tanesi hatta o aralıktaki tartışmasız en iyi bölüm.Tai, roketsan,aselsan,FNSS,tei bunlara girebilme şansın var ki mezunların çoğu ya savunma sanayinde ya da akademiye İTÜ özelinde taide çalışan da çok var Ford, Arçelik,GE ye giden de yani tabii ki bu saydığım yerlere makineciler kadar çok metalurji mühendisliği alımı yok ama İTÜ ODTÜ diploması seni öne geçirecektir diye düşünüyorum.Malzeme kısmı maalesef ülkede pek yok polimer hariç onları da genelde kimya mühendislerine veriyorlar Kordsa,brisa mesela ha tabii yine oralara da girebilirsin tabii ki,yine de rekabet olur.Mezunlar genel olarak dökümle uğraşılıyor diye biliyorum.
    3)ODTÜ savunma sanayi konusunda ön planda İTÜye göre , İTÜ İstanbul'da olduğu için biraz daha özel sektör konusunda ön planda ODTÜ'ye göre.

• YouTube’de odtü canlı yayın yapmıştı metalurji adına.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.