Şimdi Ara

Marmara Gazetecilik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Marmara Gazetecilik hakkında düşünceleriniz nelerdir

Evet gazetecilik mezunu her 5 kişiden 1 tanesi işsiz ama türkiye'de 50 den fazla gazetecilik bölümü var ve Türkiye'nin en iyisi İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi,sizce buradan çıkmış yabancı dili iyi olan birisi zorlanırmı iş konusunda

• yokmu abi cevap verecek bir kişi bile :D
  • Türkiye'nin en iyisi falan değiller, bir kere o konuda anlaşalım.
  • Kimmiş gazetecilik bölümünde Türkiye'nin en iyisi yazda bilelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakara619

Kimmiş gazetecilik bölümünde Türkiye'nin en iyisi yazda bilelim

Gazetecilik özelinde bakmayacaksın, Türkiye'de en iyi İletişim Fakültesi eğitimi alabileceğin devlet üniversitesi Galatasaray'dır. Orda da 2.sınıfta Gazetecilik alanı seçebiliyorsun, şimdi Marmara ve İstanbul'dan daha mı kötü oldu?

Aynı şekilde Bilgi, Koç, Bahçeşehir gibi vakıf üniversitelerinde de daha sağlıklı medya dersleri alınabilir, sadece adı gazetecilik değildir.

Gelelim, Marmara ve İstanbul'a. Birincisi İstanbul Üniversitesi rezalet bir binada, sıradan bir akademik kadroyla, tamamen Türkçe eğitim veriyor, İngilizcesi sağlam olmayan İletişimci 5-0 geride başlar.

Marmara Üniversitesi'nin olanakları 1 tık ötede. Zorunlu hazırlığı var, orada 3 kuruşluk bir İngilizce eğitimi verirler, saçma sapan lise tarzındaki İngilizce kitaplarla dönemi bitirir, geçebilirsen bölümde olursun. Fakültede yıllardır at koşturan bir dekan vardı, akademisyen öğrenci fişlemeleri, mobbing iddiaları ile gündeme geldi, bu sene onun görev süresi doldu, yerine gelecek adam belli değil ama aynı görüşten olması muhtemel. Marmara'da akademik özgürlük sınırlıdır.

Ayrıca şunu da bilmiş ol, Marmara İletişim'in kampüs olarak akıbeti belli değil. Bu sene Haydarpaşa'ya taşınacak dendi, sonra belli değil dediler, Toki Nişantaşındaki binayı satmak istiyor, fakülte başka kampüse taşınırsa, oradan da Maltepe'de yapılacak yeni kampüse geçecek.

Yani 3 tane farklı kampüste tamamlayabilirsin okulu.

Ben sınava girdim, Marmara Gazeteciliği bu sene bırakıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.