Şimdi Ara

Marmara Hukuk mu Gazi Hukuk mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • marmara ve gazi hukuk ortalama aynı puanda. çok kararsızım. düşüncelerinizi artılarıyla eksileriyle yazıp yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veroni -- 30 Haziran 2014; 10:47:31 >

• yardım edebilecek kimse yok mu?
  • Yaşam koşulları bakımından Ankara'yı tercih etmene salık veririm. Zira İstanbul'da yaşamak çok zor, bir de buna okumayı katar isek daha da zorlaşır diye düşünüyorum.
  • Marmara Hukuk hakkında pek bilgiye sahip değilim ancak devletin başkenti ve hukuk kurumlarının merkez şehrinde olması dolayısıyla Gazi Hukuk'u öneririm.. Ayrıca Gazi Hukuk'un Ankara ve İstanbul'a nazaran kontenjanının az olması da bir artı. En önemlisi de Gazi Hukuk'ta "çan eğrisi" sisteminin olması. Ki bu sistemle derslerin geçme notları 40-45'lere kadar düşebilmekte..

Gazi Hukuk'un hoca profilinin de "iyi" derecede olduğunu biliyorum. Akademik kariyer açısından saygın hocalar bulunmakta..

Ankara'daki ev kiraları, tolu taşıma ücretleri ve ulaşımda geçen süreler, şehrin sakinliği unsurları da İstanbul'a nazaran bir iki tık daha tercih edilesi konumdadır.

Ankara'da hayat 23:00 gibi durgunlaşır. Gece hayatı kavramından anlaşılana göre değişmekle birlikte İstanbul'un magazinsel yaşam tarzları şüphesiz Ankara'da da vardır ancak genele vurduğumuzda Gazi Hukuk'un da bulunduğu Bahçelievler, Beşevler, Tandoğan civarında Bahçelievler'deki bir-iki cadde ve Tunalı, Sakarya vs. dışında gece hayatı da yok denecek kadar azdır..

Ankara memur şehri olarak bilinir, az çok da öyledir..... Ankara'yı sevmezseniz okulu da sevemezsiniz..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.