Şimdi Ara

Masaüstü bilgisayarım mausu oynatınca işlemci ısısı bir anda 80-90 dereceye çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba i7 6700 1151 soket işlemcili Sulu soğutma sistemli bilgisayarım mausu oynatınca bile işlemci sıcaklığı bir anda 60 dan 90 derecelere çıkıyor. işlemci sıcaklığı çok hızlı artıyor sebebi ne olabilir ya da problem nasıl giderilebilir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Soğutucu düzgün takılmamış. Termal macun sürülmemiş olabilir.

Yapılacak şey soğutucuyu söküp, eskiden kalma termal macun varsa temizleyip, yeni macun sürüp, soğutucuyu düzgün şekilde takmaktır.
  • Masaüstünde hiçbir şey yapmaz iken işlemciniz 60 derece ise soğutucuda sorun vardır. Önce bi arkadaşın dediği gibi bakımını temizliğini yapın, olamzsa farkı soğutucu ile(elinizde varsa stok soğutucu) denemenizi tavsiye ederim.

• Deneyeceğim sonuçları yazarım tşk.

• Arkadaşların dediklerini yaptım sonuç alamadım sıvi soğurmanın devirdaim motoru yanmış sanırım Yeni sıvı soğutma aldım problem giderildi. İlginize tşk.

• Bu sıvı soğutucuların pompalarının arızalanması çok yaygın bir sorun galiba. Yabancı kaynaklarda da sık sık görüyorum böyle durumlar. Sıvı soğutma yerine her zaman kule tipi hava soğutucular tercih ettim şidiye kadar, bundan sonra da öyle yapmaya devam edeceğim gibi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.