Şimdi Ara

Mazda 323 kararsızım...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar..ismim ersin..foruma yeni üye oldum.araba almaya karar verdim.Arabalarla aram pek yoktur.onun için pek anlamam.2 ay kadar araştırma yaptıktan sonra gördüğüm kadarıyla mazda 323 iyi bir araç.bende ilk arabamı alacağım için biraz çekingenim;sorunlarla uğraşmak istemiyorum...

sizden ricam linkteki arabaya gözüm takıldı.memur(kaymaksız olandan ) olduğum içinde 10 - 12 bin tl bir araba almaya çalışıyorum.sizce alınırmı..bu aracı alırsam nelere dikkat etmeliy im.Ankarada parama başka araç bulamadım...

araçda klıma,abs,airbag filan yok..standar bir araç...görüşleriniz benım için değerli.şimdiden teşekkürler...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ilk-el-degisen-yok-orjinal-44196196/detay

buda 2.araç... ikisi arasında kararsız kaldım....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-familia-1996-model-mazda-323-familia-1-8/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hawe -- 7 Mart 2011; 12:02:36 >

• 2 aracıda gittim gördüm...resimlerinden çok farklı vageçtim......herkese teşekkürler...
  • Hocam 626 lara ne dersin.
    Motor hacmi biraz daha büyük performans yönünden 323 den daha iyi yakıtın da sorun olmazsa alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Preso

Hocam 626 lara ne dersin.
    Motor hacmi biraz daha büyük performans yönünden 323 den daha iyi yakıtın da sorun olmazsa alınabilir.

626 ların parça fiyatları nasıl?Heryerde bulunuyor mu?Bilgi verirseniz sevinirim.
  • Kullanıcı arkadaşlarımız motor performansı,uygun bakım ve onarım giderleri ile araçta kullanılan malzeme kalitesinin iyi olduğunu söylüyorlar.
    Dezavantajı bu aracın üretildiği yıllar da rekabet edeceği emsallerinden tasarım yönünden biraz ağır kalması.Bana sorarsınız o yıllarda ki (98-2001) kendi sınıfında ki çoğu araçtan güzel. Bu yıllarda ki araçlar eski 626 lar kadar tutulmadı o yüzden üretimine 6 ile son verildi. Vergisinin 2000 cc olmasından ötürü biraz daha fazla olması ve yine kullanıcılardan yalıtımın biraz zayıf olduğu yönünde. Süspansiyonu yumuşak olduğundan virajlar da biraz savurmasına karşın konfor olarak geri dönmektedir. Yakıt olarak elektronik enjeksiyonlu gelişmiş sistemli araç olduğundan ötürü sıralı sistem desteklemekte seleflerinden daha az sesli çalışarak daha az yakıt tüketmektedir. 10-11 lt şehir içi 8-9 lt arası ise şehir dışıdır tabi bu değerleri sakin kullanmakla aşağı indirmek mümkündür.

Temiz kasası bulursanız alırken de zorlanmazsınız satılmaz diye bir şey yok 3 krş aşağı verseniz de o konfor ve sorunsuzluğu yaşamaya değer diye düşünüyorum. Her şeyden önce alacağınız veya deneyeceğiniz aracı iyice test edin, söylenenleri karşılaştırın sizin için daha iyi olur.

Saygılarımla.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.