Şimdi Ara

Mazda RX8 LPG montajı Renesis Rotary - Walker (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
6
Favori
19.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

Benimde boyle bir video koymam gerekirdi , arac 10,000 bakimina geldiginde boyle bir video ekleyecegim size soz :-)

LPG işine bizden sonra başlayan Yunanlılar bile bunu yaptıysa sizden video beklemek hakkımızdır Faruk Abi
    Hayırlı işler dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

Benimde boyle bir video koymam gerekirdi , arac 10,000 bakimina geldiginde boyle bir video ekleyecegim size soz :-)

LPG işine bizden sonra başlayan Yunanlılar bile bunu yaptıysa sizden video beklemek hakkımızdır Faruk Abi
    Hayırlı işler dilerim

@sapultra
    teşekkürler.
    Ama bu aracın seçici komitatörüne dikkat ettinizmi ?
    Bana gazdaymış gibi gelmedi

• Göremiyorum,görmeden de inanmam zaten.
    Zira bence bu araca LPG takmak değil,LPG'de 9500 devir çevirtmek çılgınlık.

Edit:şimdi gördüm,kırmızı yanıyor ama üç ışık da yanıyor.Markayı bilmediğim için yorum yapamayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çapultra -- 5 Ağustos 2012; 1:52:36 >
  • LPG'ye hiç karşı biri değilim , 4.0-5.0 motorlu lüks araçlara lpg konularında "bu arabaya da lpg mi takılır" yorumlarına en kızanların başında olurum her zaman ancak bu sefer ben diyorum; Wankel motorlu araca LPG takılmaz.

Bu araba zaten zevk arabası , motoru buna hiç müsait olmadığı gibi motoru uzun yola falan da müsait değil zevk aracı bu. Bu aracı kullanacaksınız benzinde kullanın ki onda bile çok hassas araç...

Ayrıca yukarıda @sapultra nickli arkadaşın dediği gibi , Wankel motorlu bir araçla LPG de 9500 devir çevirmek ciddi çılgınlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeune Ottoman

LPG'ye hiç karşı biri değilim , 4.0-5.0 motorlu lüks araçlara lpg konularında "bu arabaya da lpg mi takılır" yorumlarına en kızanların başında olurum her zaman ancak bu sefer ben diyorum; Wankel motorlu araca LPG takılmaz.

Bu araba zaten zevk arabası , motoru buna hiç müsait olmadığı gibi motoru uzun yola falan da müsait değil zevk aracı bu. Bu aracı kullanacaksınız benzinde kullanın ki onda bile çok hassas araç...

Ayrıca yukarıda @sapultra nickli arkadaşın dediği gibi , Wankel motorlu bir araçla LPG de 9500 devir çevirmek ciddi çılgınlık

Bu aracı kullanmadığınız belli oluyor zaten :)
    Esas bu aracı şehir içinde kullanamıyorsunuz iyice alışkın olmak lazım Şahsen kullanmaya korktum şehir içinde, gaza dokunduğunuz an öndekinin plakası teklikeye giriyor

Uzun yolda ise yalana gerek yok 9000 d/dk lara çıkamadım yol bitiyor yada bir angus çıkıyor önünüze.
    Gece yarısından sonra video çekimi yapmak lazım bu araçta (İzmit Bolu arası)
    Saygılar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jeune Ottoman

LPG'ye hiç karşı biri değilim , 4.0-5.0 motorlu lüks araçlara lpg konularında "bu arabaya da lpg mi takılır" yorumlarına en kızanların başında olurum her zaman ancak bu sefer ben diyorum; Wankel motorlu araca LPG takılmaz.

Bu aracı kullanmadığınız belli oluyor zaten :)
    Esas bu aracı şehir içinde kullanamıyorsunuz iyice alışkın olmak lazım Şahsen kullanmaya korktum şehir içinde, gaza dokunduğunuz an öndekinin plakası teklikeye giriyor

Uzun yolda ise yalana gerek yok 9000 d/dk lara çıkamadım yol bitiyor yada bir angus çıkıyor önünüze.
    Gece yarısından sonra video çekimi yapmak lazım bu araçta (İzmit Bolu arası)
    Saygılar

Hocam , ustalığınızı ve el emeğinizi ciddi anlamda takdir ediyor, saygı duyuyorum. LPG'nin Benzin kullanan her araca takılmasını mantıklı bulan biriyim. Ancak Wankel motorlara takmanın akıl karı olmadığını düşündüğümü belirtmek istedim. Uzun yoldan da kastım şehirlerarası yolculuk. Araç zevk aracı uzun yolculuk değil ki. Umarım beni yanlış anlamadınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thunderberk

Şu tarz işleri görünce içim sızlıyor..

Amerikayı 2 kere keşfetmeye gerek var mı ? Yapanların çoğu vuruntu yaşıyor yani motor kırmaya hazır olun zaten 95 oktan bile kalitesiz benzin heleki LPG vay vay vay diyorum.

Forumdan haberdar olmayan arkadaşlarawww.re78.net forumumuzdan Rx-7 ve Rx-8 meraklılarını araç sahiplerini bekliyoruz. Dünyanın bir çok yerinden arkadaşlarımız üye foruma.

LPG'nin oktanı ve yanma ısısı daha yüksek. Eğer oktan düşüklüğünden motor kırar diyorsanız LPG den bu olmaz. Sebeplerini de açıklarsanız aydınlatmış olursunuz.

• Ben en çok yanlış anlaşılmaktan korkarım bu yüzden yazımın arkasına smile koymayı ihmal etmem,
    Wankel motor+LPG ikilisine bakış açınızıda saygıyla karşılıyorum.

Ancak araç sahibini ben zorla ikna etmedim, Çok km. yapan birisi olarak 70-80 krş yakıt tüketiminden şikayeti vardı ve LPG konusunu İstanbuldan Sakaryaya kadar araştırmış ve bu müşteriye ancak benim gibi meraklı ve işine aşık birisinin LPG takabileceğini tam 4 kişi söylemiş ve müşteride bana ulaştı.
    Bende zevkle bu arabayla ilgileneceğimi ve zaman konusunda sabırlı olmasını söyledim, fiyat bile konuşmadık ve aracı bırakıp gitti.
    İki farklı zamanda tam 9 gün bu aracın üzerinde çalışarak ve internetten artık bu motoru söküp takabilecek kadar bir araştırmadan edindiğim bilgiyle bu aracı çalıştırdım.
    Müşterim bu araçla şuan 38 krş cıvarı yakıt yakıyor ve hayatından memnun.

Haa motor kırılırsa sorusuna gelince bunu müşterimle konuşmadığımı düşünemezsiniz sanırım tabiiki konuştuk :) 2 yıl kadar önce bu aracın karterini vurmuşlar ve motoru yemişler sonucunda sandık kırmaca yeni motor gelmiş ve 8000 tl ye araç yeniden yürümüş.
    LPG kaynaklı ''Bıçakların aşınması durumunda en en fazla 2000 tl masraf çıkar diyor kendisi''
    Ve 1 yılda 100.000 km den fazla km yapacağını söylüyor.

Motorun LPG den dolayı hasar görüp görmeyeceği ise açık kapı onu yaşayarak öğreneceğiz.

Türkiyede bir ilk'i başarmanın mutluluğu cabası.
    Yorumlarınız için teşekkür ederim.

• 1 yılda 100.000 km wankel motor ile ?

Bence o kişi , o aracın amacını yanlış anlamış.

Takdir edilesi bi çabanız var ve wankel motora lpg takmayı başarmışsınız ama OLMAZ !!!!!

O motor'un normal şartlarda zaten ömrü çok uzun değil , lpg ile 100.000 km devirmesi bence imkansız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aanil

1 yılda 100.000 km wankel motor ile ?

Bence o kişi , o aracın amacını yanlış anlamış.

Takdir edilesi bi çabanız var ve wankel motora lpg takmayı başarmışsınız ama OLMAZ !!!!!

O motor'un normal şartlarda zaten ömrü çok uzun değil , lpg ile 100.000 km devirmesi bence imkansız..

Buda sizin fikriniz,
    Bekliyeceğiz ve göreceğiz
    Bizde bilmiyoruz
    İnternette takılmış örnekleri arasında şuana kadar olumsuz bir yazı okumadım. Siz rastladıysanız paylaşın :)

• araştırmalarınız sonucunda sağlıklık olduğuna mı karar verdiniz yoksa risklerini anlatıp uygulamayı mı yaptınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brs852

araştırmalarınız sonucunda sağlıklık olduğuna mı karar verdiniz yoksa risklerini anlatıp uygulamayı mı yaptınız ?

İkisinede evet,
  • quote:

quote:

araştırmalarınız sonucunda sağlıklık olduğuna mı karar verdiniz yoksa risklerini anlatıp uygulamayı mı yaptınız ?

İkisinede evet,

peki nasıl sağlıklı oluyor riski varsa ?
  • quote:

quote:

quote:

İkisinede evet,

Soru abes olunca yanıtıda abes oluyor tabii :)

Sağlıklı olacağına karar verdim çünki Bu araçta subap yok , karar verdim çünki Müşterim ile herşeyi konuştum risk alacak birşey yok ve karşımda çok istekli bir müşterim var.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İkisinede evet,

Sağlıklı olacağına karar verdim çünki Bu araçta subap yok , karar verdim çünki Müşterim ile herşeyi konuştum risk alacak birşey yok ve karşımda çok istekli bir müşterim var.

araba ne hallere düştü ya :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İkisinede evet,

Arabaya bişi olduğu yok dostum siz niye rahatsız oluyorsunuz, sahibi gayet mutlu.
    Rahatsız olduysanız yazmayın elektriğimide almayın.
    Saygılar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İkisinede evet,

Arabaya bişi olduğu yok dostum siz niye rahatsız oluyorsunuz, sahibi gayet mutlu.
    Saygılar

dost falan değiliz akıllı konuş aslan senin yaptığın işe falan dediğimiz bir şey allah için çokta temiz bir işçilikle yapılmış iş ama araştırdım onu yaptım falan 3-5 günde olucak iş değil motor ilk kez görüyorsun hayatında okudum araştırdım ne güzel dünya valla...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İkisinede evet,

Saygılar

dost falan değiliz akıllı konuş aslan senin yaptığın işe falan dediğimiz bir şey allah için çokta temiz bir işçilikle yapılmış iş ama araştırdım onu yaptım falan 3-5 günde olucak iş değil motor ilk kez görüyorsun hayatında okudum araştırdım ne güzel dünya valla...

Konuya uzak oluşunuz boş konuşmanızı gerektirmez, soru sorarak öğrenmek herzaman tenkid ederek öğrenmeye çalışmaktan iyidir.

Biz montajcılar bir çok motoru hayatımızda ilk kez görerek montaj yapıyoruz, hiç birimiz motor üreticisi değiliz ama sistem belli çalışma prensibi belli ve Bizler hiç görmediğimiz motora 1 günde montaj yapabiliyoruz.
    Bu motor çok extrem olduğu için araştırmalar yaparak ve tam 10 gün üzerinde çalışarak sonuçlanmış bir emek ürünüdür.
    3-5 günde yapmadım ben bu aracı okumadan yorum yapıyorsun.
    Saygılar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İkisinede evet,

Saygılar

Konuya uzak oluşunuz boş konuşmanızı gerektirmez, soru sorarak öğrenmek herzaman tenkid ederek öğrenmeye çalışmaktan iyidir.

Biz montajcılar bir çok motoru hayatımızda ilk kez görerek montaj yapıyoruz, hiç birimiz motor üreticisi değiliz ama sistem belli çalışma prensibi belli ve Bizler hiç görmediğimiz motora 1 günde montaj yapabiliyoruz.
    Bu motor çok extrem olduğu için araştırmalar yaparak ve tam 10 gün üzerinde çalışarak sonuçlanmış bir emek ürünüdür.
    3-5 günde yapmadım ben bu aracı okumadan yorum yapıyorsun.
    Saygılar.

benim size emeğinize hiç ama hiç lafım yok ama öyle 9-10 gün araştır çalışma prensibi böyle tak lpg'yi gitsin :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.