Şimdi Ara

Mazda RX8 LPG montajı Renesis Rotary - Walker (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
6
Favori
19.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lpg sisteminin ve aracın durumu ile ilgili son durum nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Lpg sisteminin ve aracın durumu ile ilgili son durum nedir acaba?

Hiç bir sorun yok Maaşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Lpg sisteminin ve aracın durumu ile ilgili son durum nedir acaba?

Hiç bir sorun yok Maaşallah

Araç kaç bine geldi?
  • 10.000 e gelmediği kesin çünki 10.000 de bakıma gelmesi gerekiyordu :)
  • Araç 40.000 bakıma geldi sorun yok saat gibi çalışıyor maaşallah
  • 38krş mükemmel bir tüketim, acaba 2.el temiz bir RX8 alıp sizemi gelsek

Benim aracıma montajı yapan şahıs usta değil KASAP olduğu için aracım 120hp olmasına rağmen benzinde 8.5LT tüketirken LPG'de 10.5LT tüketiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaRLooT -- 15 Aralık 2012; 8:27:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShaRLooT

38krş mükemmel bir tüketim, acaba 2.el temiz bir RX8 alıp sizemi gelsek

Benim aracıma montajı yapan şahıs usta değil KASAP olduğu için aracım 120hp olmasına rağmen benzinde 8.5LT tüketirken LPG'de 10.5LT tüketiyor

Valla ustanız kasap değilmiş, ustaymış.

Kaç yakmasını bekliyordunuz ki?

Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim araç 29krş yakıyor şu şartlarda ama arkadaşımın aracındada LPG var ondaki 25-26krş... devamıda var, arkadaşımın aracı benimkisinden 3-4krş az yakmasına rağmen araçları denediğimizde bana en az 2 boy fark atabiliyor 1 km mesafede ama nedense benzinde kafa kafaya gidiyoruz.
    Aracımın bariz bir performans kaybı oluyor LPG'ye alınca ama arkadaşımdaki sistemde öyle bir sorun yok.
    Benim aracım 3000-4000 devirlerde turbo lag'a giriyor ama arkadaşımdakinde bu sorunda yok nedense.

Sisteme basit bi şekilde bakıyorum diyorlarki Regülatör radyatör seviyesinin altında olacak ama bendeki motorun en üst seviyesinde ve en geç ısınan noktasında, enjektörleri takarken manifolt sökülüp yapılacak deniliyor ama benimaracın manifold'u sökülmemiş (Bunu bir çok usta yapmıyor), LPG Beynini akü'den ve sıcaktan uzak kısımlara koyuyorlar ama benimkisi akü ile yapışık, LPG tankındaki şamandrayı genel olarak arka kısımlara konumlandırıyorlar ama benim adam ön kısıma koymuş gaz bitince dip gaz yaparsam gaz bitti diyor benzine atıyor sistem ama lpg ye alıyorum 40km daha gidiyorum.

Şimdi elini vicdanına koy öyle yorum yap, sen bendeki aracın sahibi olsan bu işlemi yapan arkadaşa USTA'mı dersin yoksa KASAP'mı?

• Facebook yapı değiştirdiği için resimler ve video şuanda gözükmüyor
    http://www.youtube.com/watch?v=-83UrAQV8Vw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaYTo -- 18 Aralık 2012; 17:17:02 >

• quote:

Benim araç 29krş yakıyor şu şartlarda ama arkadaşımın aracındada LPG var ondaki 25-26krş... devamıda var, arkadaşımın aracı benimkisinden 3-4krş az yakmasına rağmen araçları denediğimizde bana en az 2 boy fark atabiliyor 1 km mesafede ama nedense benzinde kafa kafaya gidiyoruz.
    Aracımın bariz bir performans kaybı oluyor LPG'ye alınca ama arkadaşımdaki sistemde öyle bir sorun yok.
    Benim aracım 3000-4000 devirlerde turbo lag'a giriyor ama arkadaşımdakinde bu sorunda yok nedense.

Sisteme basit bi şekilde bakıyorum diyorlarki Regülatör radyatör seviyesinin altında olacak ama bendeki motorun en üst seviyesinde ve en geç ısınan noktasında, enjektörleri takarken manifolt sökülüp yapılacak deniliyor ama benimaracın manifold'u sökülmemiş (Bunu bir çok usta yapmıyor), LPG Beynini akü'den ve sıcaktan uzak kısımlara koyuyorlar ama benimkisi akü ile yapışık, LPG tankındaki şamandrayı genel olarak arka kısımlara konumlandırıyorlar ama benim adam ön kısıma koymuş gaz bitince dip gaz yaparsam gaz bitti diyor benzine atıyor sistem ama lpg ye alıyorum 40km daha gidiyorum.

Şimdi elini vicdanına koy öyle yorum yap, sen bendeki aracın sahibi olsan bu işlemi yapan arkadaşa USTA'mı dersin yoksa KASAP'mı?

Sizi tanımadığım için size "SİZ" diye hitap etmeye devam edeceğim.

Sadece bu kadarcık bir bilgi vererek ustaya KASAP demeniz yanlış demek istedim. Çünkü tüketim açısından bakınca gayet normal ve ideal bir değer.

Saygılar

• Araya girmek gibi olmasın,İzninizle küçük bir not düşmek istiyorum.

Motor güçlerine yada turbo veya atmosferik olmasına göre kit seçimi çok önemlidir. Uygun kit seçilmezsa arkadaşımızın dediği gibi performans sorunu çıkar ama buna bağlı olarakta yakıt tüketimi biraz fazla kaçar.
    Aracınızı mütevazi kullandığınız durumlarda (Performans gerekmeyen zamanlarda) aracınız makul değerlerde yakıt tüketir.
    Saygılar
  • quote:

Araya girmek gibi olmasın,İzninizle küçük bir not düşmek istiyorum.

Motor güçlerine yada turbo veya atmosferik olmasına göre kit seçimi çok önemlidir. Uygun kit seçilmezsa arkadaşımızın dediği gibi performans sorunu çıkar ama buna bağlı olarakta yakıt tüketimi biraz fazla kaçar.
    Aracınızı mütevazi kullandığınız durumlarda (Performans gerekmeyen zamanlarda) aracınız makul değerlerde yakıt tüketir.
    Saygılar

Lovato OBD II sistemi takıldı aracıma Lovato'nun en pahalı sistemi ama yinede sorunlarla boğuşuyorum ve söylediğim değerler sakin kullanım değerleri, LPG'nin uyumsuzluğu nedeni ile performanslı kullanmak istediğim sıralarda benzin'e alıyorum aracı öyle kullanıyorum.
    Ben hatayı BRC Turbo kit taktırmayarak yaptım bunun bedelinide ödüyoruz işte :)

• quote:

quote:

Araya girmek gibi olmasın,İzninizle küçük bir not düşmek istiyorum.

Saygılar

Lovato OBD II sistemi takıldı aracıma Lovato'nun en pahalı sistemi ama yinede sorunlarla boğuşuyorum ve söylediğim değerler sakin kullanım değerleri, LPG'nin uyumsuzluğu nedeni ile performanslı kullanmak istediğim sıralarda benzin'e alıyorum aracı öyle kullanıyorum.
    Ben hatayı BRC Turbo kit taktırmayarak yaptım bunun bedelinide ödüyoruz işte :)

Lovato adına başlık açmış arkadaşlardan yardım isteyin mutlaka çözüm üretirler.
    Saygılar

• Konuyu çok dağıttık kusura bakmayın,
    LPG ayar kablosu siparişi verdim kısmetse yarın ulaşır bana ondan sonra tekrardan irtibat kuracağım zaten ama yapılan montaj hatalarını görünce boşuna çırpınıyormuşum gibi hissediyorum ama hadi hayırlısı bakalım.
    Sırf bu arkadaşın yaptığı bu hata yüzünden şimdi Lovato'ya karşı bir ön yargım var.
  •  Mazda RX8 LPG montajı Renesis Rotary - Walker
  • quote:

Mazda RX8 LPG montajı Renesis Rotary - Walker

Tebrikler ustam, hangi marka olursa olsun, sizin gibi bilgili ve becerikli ustalar oldukça hem bu sektör gelişir, hem insanların lpg'ye karşı olan önyargıları değişir hem bizler tasarruf etmiş oluruz hem dedoğaya daha az zarar vermiş oluruz. Avrupada lpg ye teşvik etmek için vergi indirimi bile yapılıyor. İnşallah bir gün bizde de olur.

• Olumlu düşünceleriniz için teşekkürler dostum,

Ben aynı zamanda Tüm Otogaz Montajcıları Derneği'nin (TOMDER) Yön.Krl.Bşk.Yrd.sıyım,
    Malesef bizim ülkemizde dernekcilik ve birlikler konusunda tuhaf bir sıkıntı var.

Ben yıllardır bu forumlarda ve başka forumlarda LPG nin öcü olmadığını,
    LPG nin yanlış bilinenlerini,
    LPG nin bilinmeyenlerini,
    LPG nin yanlış bilinenlerini,
    LPG de sorun yaşayanlarının sorunlarının çözümlerini,
    LPG düşünenlerin düşüncelerini olumlu yönde etkilemeyi görev adletmiş birisi olarak bazen hedef alınmış, bazende örnek alınmış birisi olarak her zaman bu topikler de yazmaya devam ettim.

İşini seven ve işine sadık birisi olarak her zaman LPG severlerin yanında ve herzaman gelişmeye ve ilerlemeye açık birisi olarak hizmet vermeye devam edeceğim :)
    Saygılarımla
  • Başarılarınızın devamını dilerim ustacığım!

Haberi yapanlar da biraz düzgün yazsaymış keşke.

"100 bin km'de amorti etmek" tam saçma bir tabir olmuş.

Selamlar

• quote:

Mazda RX8 LPG montajı Renesis Rotary - Walker

Tebrik Ederim.Demek ki hala ülkemizde "az" olsa da bu işin" teknik" bir iş olduğunu bilen ve o çizgide çalışan insanlar varmış.Başarılarınızın devamını dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

Başarılarınızın devamını dilerim ustacığım!

Haberi yapanlar da biraz düzgün yazsaymış keşke.

"100 bin km'de amorti etmek" tam saçma bir tabir olmuş.

Selamlar

ARABANIN PARASINI AMORTİ ETMEKTEN BAHSETMİŞ SANIRIM
    Haberciler böyle işte sen başka dersin onlar bildiğini yazar, Yinede haber yapana da yayınlayanada teşekkürler :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.