Şimdi Ara

merdiven otomatiği devresi!!!!!!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
7.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben merdiven otomatiği devresi yapmak istiyorum yanlız devre var ama baskı devresi yok devrenin resmi aşağıda vardır. bana baskı devresini bula bilecek biri varmıdır bana yardım edin.

• Çok zor değilki, bacak sayısına göre deleceksin. Akım yollarını çizeceksin hepsi bu. Eğer bunu yapamıyorsan, elektronikçilerde delikli pertenans var. O senin işini görecek. Elemanları basitçe deliklerden geçir, akım yolunu da bobinlerle sağla.Baskı Devre Çıkarma Yöntemleri forumda var.
  • baskı devresini ben çizemedim düzgün ve ufak olmuyor bana çizebilrcek biri varmı yada bir yarde varmı. bana yardım edin lütfen.
  • hadi arkaşlar yardım edin lütfen. bana çok lazım
  • Baskı devre çizen programlar var bunlar yardımcı olur sanırım...
  • nerden bula bilirim bunlar full olmayınca çalışmıyomuş galiba bana bir link vere bilirmisin yada program ismi.
  • edding kalemi al elinle çiz çok kolay sadece transistörlerin bacaklarına dikkat et diğer elemanları da önden bakar gibi yerleştir.
  • ORCAD veya daha amatörce Boardmaker
  • Merhabalar...
    Farzedlim ki Boardmaker kullanarak çizdim... Bunu aynı programla açmayı mı yoksa , direkt olarak pcb sini yapmak üzere filmini mi alacaksınız... Çizim 15 dakikalık bir iş... Ama daha sonrasında işe yarar hale gelebilmesi için verilecek uğraşı çok daha fazla...
    Bu yüzden Edding kalem ile pcb nin üzerine çizip çıkartmak çok daha kolay.. Ancak üretmeyi , yani çok adette yaptırtmayı düşünüyorsanız işin şekli değişir... Filmini çıkartabilecekseniz , devreyi çizeyim ve XXX.pcb şeklinde size mail atayım... ( bu arada BM çizim programını da tabii... )
    Saygılar.
  • BU devre kaç volt la çalışmakta ?? acele cevap lüttfen
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.