Şimdi Ara

Mesaj yedekleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
5.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Nokia E60'da ki sms mesajlarının yedeğini bilgisayara alıp boşaltmak istiyorum. Pc kullanmadığım için Nokia'nın PC suit yazılımını kullanamıyorum. Mac için de bir yazılımı yok Nokia'nın bildiğim kadarıyla.

SysExplorer kurdum telefona manuel olarak sms klasörlerindeki mesajları bluetoth'dan bilgisayara gönderebileyim diye ama sanırım mesaj klasörleri gizli ya da ulaşılamayan bir yerde. Mac'dan bluetooth'dan araştır diyorum ama sms klasörü yok ortalarda. Mesajları yedeklemeyle ilgili önerebileceğiniz Pc Suit haricinde bir yöntem mevcut mu?

Teşekkürler

• valla bilmiyorum işe yarar mı ama bende 6630 var. mesaj ayarlarından kayıt yerini hafıza kartı olarak gösterdim ve kart okuyucuya sokarak tek tek klasörleri inceledim.
    memory card:/system/mail (ya da mail adlı klasör neredeyse) o klasör'ü buluyorsun bilgisayarına kopyalıyorsun sonra da telefonunua ister format at ister istediğini yap mesajlarını tekrar bulduğun konuma kopyaladığında hafiza kartın formatlı ama mesajların yerinde kalmış oluyor.*
    yalnız mail adlı klasörde direkt olarak txt şeklinde deil de nokia'nın kendi formatında bi şekilde kayıtlı bulunuyor. (GEÇİCİ OLARAK) birlikte aç > metin belgesi olarak açarsan yazdığın mesajların metnini görebilirsin.

*yalnız bu dediğim yapman için bütün mesajların en baştan beri hafıza kartına memory card'a yükleniyor olmalı yani şöyle deyim ilk telefonu aldığında ya da en son formatından sonra mesaj ayarlarına girip kayıt yerini telefon hafızasından memory card a geçirmelisin...
    o dediğin telefonda da böyle bir kısım olmalı diye düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dt. Dogukan -- 13 Mart 2007; 9:23:19 >

• Öncelikle çok teşekkürler doğukan ama dediğin yöntemle yapamadım. Ayarlardan telefon hafızasını seçtiğimde mesajları telefon hafızasına almak istermisiniz diye sordu ok dedim ama kitlendi telefon. Sanırım çok fazla mesaj olduğundan dolayı.

NumSms diye bir program duydum mesajları yedeklemek için yalnız eski symbianlar içinmiş. Buna benzer bir program öneriniz var mı symbian 9.1 için ?
  • kardeş bende 1500+ mesaj var ve dediğim yöntemde zaten tam olarak öyle değildi. ben biraz açıym demek istediğimi: mesajların telefon hafızasına kayıtlıysa onları yedeklemek için bence öncelikle nokia pc suite'i kullan bilgisayarına aktardığın sms'lerin olduğu klasörü bul (ki muhtemelen bilgisayarına kaydetme şekli de telefonuna kaydetme şekli gibidir.)* o klasördeki dosyayı hafıza kartında dediğim klasöre sürükle.
    eğer böyle birşey yoksa da mesajlarını nokia pc suite ile yedekledikten sonra, bundan sonraki mesajlarını kurtarmak adına mesaj ayarları/saklama biçim/hafıza kartı sekmelerini uygula bu seçimi yaptıktan sonra telefon hafızana kayıtlı mesajları göremeyeceksin ama korkma SİLİNMEMİŞ durumda olacak onlar. sadece yeni gelecek bütün mesajları telefon hafızasına değil de memory card a yükleyecektir. telefon hafızandaki mevcut mesajlar mesaj ayarları seçili hafıza telefon hafızası-memory card seçiminde telefon hafızasını seçtiğinde geri gelecektir. memory card a mesaj kaydetmeye başladıktan sonra da yukarıdaki yöntemi uygula. önceki mesajların için ne yapılabilir bir araştırma yapacam bugün. yarın a birşeyler bulabilirim umarım.

bir de tavsiyede bulunuym oyun ve bazı basit programlar dışında sms gibi daha çok nokia sistemini ilgilendiren programlara ek yüklemeler (mumSMS gibi) yapma belli bi süre snra telefon sapıtabiliyo...

kolay gelsin...

• Pc kullanmadığım için Nokia'nın PcSuit yazılımını kullanamıyorum dolayısıyla bir şekilde manuel olarak almam gerek daha sonra telefon hafızasındakileri sileceğim. Yedeklediğim mesajların bilgisayarda açılıp açılmaması çok da önemli değil.

Dediğin gibi bundan sonraki mesajlar için memory card'ı belirledim ama mevcut telefon hafızasındaki 3000 civarı mesajı çok acele yedeklemem gerek. İlgin için teşekkür ederim. Başka önerilere açığım.
  • şuan pc kullandıgını düşünüyorum
  • PC'den kasıt personal computer ise evet PC kullanıyorum ama PC'ler Windows işletim sistemli makinalara olarak algılanır genellikle. Bu yüzden PC kullanıcısı değilim yazdım yukarıda da belirttiğim gibi Apple kullanıcısıyım, Mac Os X işletim sistemi kullanıyorum. Dolayısıyla Nokia PcSuit yazılımı çalışmıyor.
  • pc den kastım bildigimiz bilgisayardı açıklaman güzel olmuş umarım çözümünü bulursun
  • konu yıllar önce açılmış fakat yeni üye oldugun için sanırım forumda yeni başlık açamıyorum..Bendede öyle bir sorun var..Yaklaşık 2.5-3 bin arası msj ım var ve bunları pc ye atmam lazım...Telefonum 6220c ...pc suite msj ları görmüyor..tüm versiyonları denedim son versiyon telefon kutusndan çıkan versiyon ama hiç bir türlü görmedi..Ne yapabilirim acil yardımlarınızı bekliyorum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.