Şimdi Ara

MEVCUT SİSTEMİME TAKVİYE (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
1.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uymayınca iade ettim :)

• burki_rock kullanıcısına yanıt

ozaman yapacak bir şey yok am5 soket ve ddr5 hayırlı olsun bu arada asus anakartlardan uzak dur amd de çok kalitesiz ürünleri msı daha iyi

• asko56 kullanıcısına yanıt

Asus ben aslında bütçe el verdiğince tercih etmemeye gayret ediyorum.

Bu arada bir soru daha. 7700'ün içerisinden çıkan soğutucu ile benim 2600'ün soğutucusu aynı mı?

Değil. Bu, wraith prisme denilen ısı borulu tipte.

Alıntı techpowerup.

MEVCUT SİSTEMİME TAKVİYE

B i de sanırım 5600 ü çoktan iadae etmişsiniz ama biosu update edemediğinizi sanıyorum Yoksa görüntü alamama diye bi sorun olması mümkün değil .5600 ün üzerine 4 tane daha bios çıkarmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 1 Mart 2023; 17:34:54 >
  • Seçim konusunda bu önemliydi, fanlı ve fansız modeller arasında 1000-1500 TL oynuyor neredeyse.

7700 ü zaten fansız zaten bi yer görmedim Nerede buldunuz ki.

• 7600 içindi bu söylemim :)

7600, fansız bi link atarmısınız.

• https://www.hepsiburada.com/amd-ryzen-5-7600x-4-7-ghz-6-cekirdek-38mb-cache-am5-soket-5nm-islemci-100-100000593wof-p-HBCV00002Z69NS

7600X zaten fansız satılır. AMD bu cayır cayır ısınan işlemciye , sıvı soğutma vs. almanız gerekir diye kutu içeriğine fan koymuyor. Fan ile satılan X olmayan, düz 7600 modelleri.

Yalnız işin komik yanı ,bizim satıcılar,dünyada 7600X den daha ucuz olan düz 7600 ü ,bizde ,neredeyse aynı fiata ve hattabazı yerlerde ,3-5 daha fazla fiattan satıyorlar. El insaf,yani.

metin bey gereken cevabı vermiş

7700 büyük f/p üründür sogutucu zaten almaya kalksanız 1000 tl filan zaten

sogutucunun fiyatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 1 Mart 2023; 18:28:48 >

Güzelmiş bu soğutucu ama 😅

Herkes işin üç kağıdında. Resmî satış yerleri hariç almak istemiyorum aslında, Vatan, Hepsiburada gibi satıcılardan aşırım genelde ama onlarda da normalden pahalı her şey.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

sinerjiden alabilirsiniz işlemciyi

Size bir soru, tabi görendiğer arkadaşlara da.

Bu sisteme yakın veya denk bir Intel sistemi kurmayı denesem nasıl olur?

Masa üstünde bir kere dahi Intel kullanmadım.

intel alınmaz intel soket degiştiricek 13.nesil son 14.nesil beklenmeli yein soket ve yeni anakart ile intel kanadında

O zaman AMD devam. Intel o işlere girdiyse AMD'nin 7 bin TL olan Intel dengi 10-11 bin olur...

amd nin avantajı am5 soket aynı am4 gibi işlemci destegi alıcak olması o yüzden dd5 ve am5 sokete yatırım yapmak daha mantıklı

• Herkese merhaba, son geldiğim noktada aşağıdaki 2 sistem arasında kaldım.

İşlemci konusunda 2 bin TL değecek bbir fark yok derseniz tercihimi 7600'den yana kullanacağım.

Önümüzdeki yıl 4000 serisine hatta belki 5000 serisi gelince ona geçmeyi de düşünebilirim, buna göre de değerlendirirseniz sevinirim.

Çok teşekkürler.

MEVCUT SİSTEMİME TAKVİYE

MEVCUT SİSTEMİME TAKVİYE

2000 tl ye degecek 2 fark var

1. 7600 ün içinden ortalama kalitede sogutucu çıkıyor 7700 de amd wraith prisim sogutucu ile geliyor kaliteli
    2. 7700 16 çekirdek 7600 12 çekirdek
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.