Şimdi Ara

MF3 SIRALAMAM NASIL GELİR? YARDIM LÜTFEN...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, hepimize geçmiş olsun öncelikle.

YGS

matematik 37-2

türkçe 35-5

fen 38-2

sosyal 33-7

LYS

matematik 47-3 (3 soruyu hatırlayamıyorum, yani 47-50 arasında gelir, en kötüsünü hesaplayalım.)

geometri 24-3

fizik 28-2

kimya 29-0

biyoloji 26-4

okul puanı da 54 gelir. Marmara ya da 9 Eylül tıp istiyorum, gelme ihtimali nedir? Lütfen yardım edin.

• Bu tıplsr gelmez gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: zzzzzzz_z

Merhaba arkadaşlar, hepimize geçmiş olsun öncelikle.

YGS

matematik 37-2

türkçe 35-5

fen 38-2

sosyal 33-7

LYS

matematik 47-3 (3 soruyu hatırlayamıyorum, yani 47-50 arasında gelir, en kötüsünü hesaplayalım.)

geometri 24-3

fizik 28-2

kimya 29-0

biyoloji 26-4

okul puanı da 54 gelir. Marmara ya da 9 Eylül tıp istiyorum, gelme ihtimali nedir? Lütfen yardım edin.

2011 mf-3 hamda 4k'da görünüyorsun
    okul puanından dolayı dokuz eylül ihtimal dahilinde marmara zor gibi görünüyor

• Geçen seneye göre puan sıralama arasındaki fark az değil, tek umudum bu. Ygs'de 458 aldım sıralama 3600, geçen sene aynı puanı alan 4337.
  • umarım osym puanını açı'dan yüksek hesap eder
    artı sınavın zorluk derecesi 2011'e göre oldukça yüksek çıkar
    sen de marmaraya kapağı atarsın :)
    bu arada bunlara benim de ihtiyacım var
    BÜ İnş. kıl payı kaçacak yoksa
  • Umarım dediklerin olur. Marmara olmasa da Dokuz Eylül gelsin başka bir şey istemem.. BÜ hangi bölümü istiyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zzzzzzz_z -- 26 Haziran 2012; 14:44:44 >
  • Okul puanın yüzünden bencede zor bunlar. Sıralaman tahminen 9-10 bin gelir. Başka tıpları düşünmüyor musun? Bende sınava girdim bu sene..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozlemedl -- 26 Haziran 2012; 15:01:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozlemedl

Okul puanın yüzünden bencede zor bunlar. Sıralaman tahminen 9-10 bin gelir. Başka tıpları düşünmüyor musun? Bende sınava girdim bu sene..

Antalya, Bursa ya da Eskişehir olabilir. Bir de 9-10bin fazla olmadı mı?
  • Geçen seneye göre söyledim elimde bi liste var da ordan baktım yerleştirme puanına göre öyle gözüküyor.. Geçen seneki okul puanın dimi bu 75 üzerinden olan?
  • Geçen sene olsa 72 geliyordu. 60 üzerinden 54.
  • bana gecen sene 70.8 falan geliyodu bu yil 56.8 falan nasil hesapladin 60 uzerinden puani anlat bi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: autf

bana gecen sene 70.8 falan geliyodu bu yil 56.8 falan nasil hesapladin 60 uzerinden puani anlat bi?

Yıl sonu notlarının ortalamasını 0,6'yla çarpılmasıyla hesaplanıyor diye biliyorum.
  • quote:

quote:

bana gecen sene 70.8 falan geliyodu bu yil 56.8 falan nasil hesapladin 60 uzerinden puani anlat bi?

Yıl sonu notlarının ortalamasını 0,6'yla çarpılmasıyla hesaplanıyor diye biliyorum.

oyle yapilmiyor hesap bi kere aobp'li puan kesin geldi bunu unutma bana guven sen suan obpli puanini hesapliyosun.sanirim ist'desin hasal'a esdeger bi lisedeysen bence sana 57 gelir.

• Pardon o zaman 3-4 bin gibi. Ya şimdi diploma notu önemli değil mi? Benim kafam karıştı okul puanlarında geçen sene 68 geldi bana diploma notum 87 bu sene kaç gelicek :S
  • quote:

quote:

quote:

oyle yapilmiyor hesap bi kere aobp'li puan kesin geldi bunu unutma bana guven sen suan obpli puanini hesapliyosun.sanirim ist'desin hasal'a esdeger bi lisedeysen bence sana 57 gelir.

aobp geldiğine dair kaynağınız var mı usta ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozlemedl

Pardon o zaman 3-4 bin gibi. Ya şimdi diploma notu önemli değil mi? Benim kafam karıştı okul puanlarında geçen sene 68 geldi bana diploma notum 87 bu sene kaç gelicek :S

54.4 geliyor olması lazım
  • quote:

quote:

quote:

Yok İstanbul'da değilim. Anadolu'da iyi bir fen lisesinden ilk 10da mezun oldum. Okuldaki müdür yardımcısı öyle hesapladı. Tam bilemiyorum ben de. Sence Marmara gelebilir mi ya da 9 Eylül?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yok İstanbul'da değilim. Anadolu'da iyi bir fen lisesinden ilk 10da mezun oldum. Okuldaki müdür yardımcısı öyle hesapladı. Tam bilemiyorum ben de. Sence Marmara gelebilir mi ya da 9 Eylül?

9 eylul kesin gibi bence ama istanbulu bilemicem olmazsa birkac puanla kacar gibi ama bu yil puanlar dusucek en az 2 puan bu kesin(ygs'den dolayi) buna mat'in zor olusu, tip kontenjanlarin arttirilmasi (yuzde 10'a yakin) dusunulurse o da olabilir bence.bi de su onemli osym puani hangi dersanenin motoruna uygun hesaplicak?dostum bende tip istiyorum ve netlerim seninkinden biraz daha iyi gibi ama kultur dersanesine gore hesapladigim zaman ilk 5k da bile olamiyorum.ama ygs 3800 geldi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.