Şimdi Ara

mini dc motor yerine güçlü dc motor bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bir sistemde bulunan 12v 0.7 veya 1 A dc motorun yerine(voltaj anakarttan geliyor ve encoder ile kontrol ediliyor) yine 12 v güçlü yani 2 veya 3A akım çeken motor bağlamam gerekiyor.şu anda 300 gr civarında bir ağırlık taşıyor ama benim yeni uygulayacağım ağırlık 5-6 kg civarında olacak.Nasıl bir yol izlemem gerek?

• dikkat edeceğin ilk şey, montaj şekli olacaktır. yeni alacağın motorun ayakları, mil çapı ve yüksekliği, flanşı(monte edildiği kısım) eski motorla yüzde yüz aynı olması gerekir. milimetrik bir fark, motorun zorlanmasına ve yanmasına sebebiyet verir. ondan sonra elektriksel değerlere bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergul -- 20 Ocak 2012; 16:19:06 >
  • cevaplar için teşekkür ederim,daha ayrıntılı yazayım;mürekkep püskürtmeli bir yazıcı var ben bunu flatbede çevirmek istiyorum,kağıdı hareket ettiren motor dc,yazıcı üzerinde değişiklik yaparak yazıcı sabit kalmak şartı ile feeder ünitesini hareket ettirmek istiyorum,fakat üzerine baskı yapacağım materyallerin max ağırlığı 5-6 kg. civarında,dolayısı ile bu ağırlıktaki ürünleri sadece X ekseni üzerinde hareket ettirmem gerekiyor.Aklıma ürünün sabit durup yazıcıyı hareketli yapmak geldi ama yine aynı işlemi yapacağım için ürünü sabit tutmaya karar verdim.Encoder dediğim ise kağıdı besleyen motora bağlı dişlinin üzerindeki yuvarlak şeffaf (üzerinde encoder çizgileri bulunan şey.Yada dc motora gelen voltajı kullanarak ve güçlü bir step kullanarakta olabilir.Ama tıkandım malesef,fikir verirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.