Şimdi Ara

Mitas / Rubena Walrus 26x1.75 lastik rezilliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Altta fotoğraflarını eklediğim lastikleri 2 yıl önce almıştım. Sürekli belirlenen psi aralığında basınçla hava basıp kullandım ve lastik dişlilerinden anlaşılacağı üzere, çok fazla yıpranmadı lastikler. Kullanmadığım zamanlarda evimizin kapalı garajında durdu oda sıcaklığı şartlarında ki bu lastiklerin ömrünün uzaması için resmen cennet demek. Ona rağmen 2 yılın sonunda lastikler çok garip bir şekilde fotoğrafta belirttiğim yerlerden yarıldı.

Konuyu açma sebebim, ben bu lastiği alırken hakkında fazla bilgiye ulaşamadım ama eminim ki benim gibi bu lastiklere geçiş yapmayı düşünen bir sürü insan olacaktır, paralı boşa gitmesin diye açıyorum konuyu.
    Herkese iyi günler.

Rubena / Walrus 26 x 1.75 MTB Yol lastiği. Mitas / Rubena Walrus 26x1.75 lastik rezilliğiMitas / Rubena Walrus 26x1.75 lastik rezilliğiMitas / Rubena Walrus 26x1.75 lastik rezilliği

• Yapay Zekanın Yanıtı

Mitas/Rubena Walrus 26x1.75 Lastiği: Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mitas/Rubena Walrus 26x1.75 lastiği, dağ ve yol bisikletleri için popüler bir seçenektir. Ancak, son zamanlarda bu lastikle ilgili bazı sorunlar bildirilmiştir.

Kullanıcılar, lastiğin yan duvarlarının kolayca yırtıldığından ve delinmelere karşı hassas olduğundan şikayet etmektedir. Ayrıca, lastiğin kavramasının ıslak koşullarda yetersiz olduğu bildirilmiştir.

Mitas, bu sorunların farkındadır ve bunları çözmek için adımlar attığını belirtmiştir. Ancak, henüz bu sorunların tam olarak giderildiğine dair bir duyuru yapılmamıştır.

Bu lastiği satın almayı düşünüyorsanız, kullanıcı yorumlarını dikkatlice incelemenizi ve risklerin farkında olmanızı öneririz. Ayrıca, Mitas'ın bu sorunları nasıl ele aldığına dair en son güncellemeleri takip etmeniz faydalı olacaktır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Katlanır bisiklet aldığımda üstünde mitas vardı. İlk ay lastik 1 kere patladı. 2 ay sonra lastik tekrar patladı. Bu sefer lastiği çevirip bakınca bildiğin çekirdek kabuğunun dış lastikten geçip iç lastiği deldiğini gördüm. O gün lastikleri direk söküp schwable lastiğe geçtim. Evdeki 2 bisikletinde 3. yılı. Daha lastik patladığını yaşamadık. Kısaca yeni bisiklet bile alsam üstünde mitas var ise o lastiğe şans vermem. Anında değiştiririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

Katlanır bisiklet aldığımda üstünde mitas vardı. İlk ay lastik 1 kere patladı. 2 ay sonra lastik tekrar patladı. Bu sefer lastiği çevirip bakınca bildiğin çekirdek kabuğunun dış lastikten geçip iç lastiği deldiğini gördüm. O gün lastikleri direk söküp schwable lastiğe geçtim. Evdeki 2 bisikletinde 3. yılı. Daha lastik patladığını yaşamadık. Kısaca yeni bisiklet bile alsam üstünde mitas var ise o lastiğe şans vermem. Anında değiştiririm.
    Doğru tercih yapmışsınız valla hocam, fazla güvenilmez bu lastiğe.

Son gelişmelerden konuyu da haberdar edeyim bende bu vesileyle, lastiğin bu çektiğim fotoğraflarını Mitas genel müdürlüğüne ve avrupada ki bütün satıcı ve üreticilerine (türkiyede o kadar ürünü satmalarına rağmen herhangi bir temsilciye ulaşamadım) mail olarak attım ve durumu kısa bir metinle özetledim. Bana geçtiğimiz pazartesi günü dönüş yaptılar ve bunun bir üretim hatası olduğundan şüphelendiklerini söylediler. Şimdi bana aynı lastikten 2 çift gönderecekler fakat ben çoktan slick lastiğe geçiş yaptım, elime geçen lastikleri internet üzerinden satmayı düşünüyorum.

Müşteri memnuniyetine çok önem veriyormuş mitas firması bununla beraber belli olmuş oldu fakat kalitesi hakkında çok fazla tavsiye edemem, ben bu lastikleri zamanında ucuz bir tercih olduğu için almıştım. Yine fiyatı düşük olduğu için tercih edenler olacaktır fakat tavsiyem 2-3 yıldan fazla bir kullanım süresi beklememeleri olacaktır.

• öyle bir zamanda konu açmışsınız ki, ben de yeni aldım mitas iyidir düşüncesiyle tam da aynı boy. yaklaşık 150km filan kullandım, inşaallah kısa sürede başına iş gelmez. 10 küsür senedir yatan bianchi aspid bisikletimi canlandırayım dedim. kasktı ışıktı, eldivendi, dikiz aynasıydı derken 675 lira gitti :) eski tip fren pabucu da zor bulunuyor iyisi. sanırım bir yol bisikletine geçiş yapacağım bunu satıp ya da bunu dağ olarak saklayabilirim bilmiyorum. fiyatlar o kadar uçuk ki . ucuzları bir işe yaramaz gibi geliyor. bisiklet dünyası da kendi çapında bir kaos. rami anakartı işlemcisi kasası :)
  • Kızımın bisikleti üzerinde mitas var sanırım 5-6 yıllıklar. Eşit şekilde dişler artık aşındı. Bu sene yenilerini aldım. O kadar da kötü değil. Denk gelmiş. Tercih sizin ama mesela geçenlerde İstanbul'dan gelirken yolda Mercedes'in en pahalı suvlarından birini çekiciye yüklüyorlardı. Belli ki arıza yapmış. O zaman mercedes suv almam bir daha kalitesiz demek gibi birşey bu. Lastiktir forumlara bakın yeri geliyor Michelin yeri geliyor Continental lastik kullananlarda şikayet ediyor. Firma ilgilenmiş yenisini gönderelim üretim hatası olabilir demiş. Abartmaya gerek yok. 10 yıldır sıfır km çin malı CST lastikle duran kuzenin bisikletini kullanacak birine verdim. Beraber zımparalayıp oto boyası ile boyadık. Bisiklet sıfır gibi oldu. Lastikler de hala sıfır gibi duruyor en ufak çatlama vesaire yok üzerinde. Baktığınızda o zamanki çin malı en ucuz lastikti. 10 yıl değil 5 yıl sonra kullanılmasa bile balkonda yaz kış demirin boyanın bozulduğu yerde dayanmış. Mitas ta çok muhteşem birşey değil ama fena da değildir iş görür.

• bisiklet alacaklar için yararlı konu olmuş sağol

• Daha yeni bisiklet aldım. Mitas Ocelot 29x2,10 lastikleri var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.