Şimdi Ara

Monitorde degisik sekiller cikior..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayari bi sure kullandiktan sonra bazen bir kac dakika bazen bir kac saat sonra monitorumde degisik degisik seyler cikior resim olarak ekledim cok fazla bilgim olmadigi icin neyden kaynaklandigini bilmiorum sicakliktan olabilir die tahmin ettim ama cpu mu ekran kartindanmi ana karttanmi ram den mi cozemedim yardim ederseniz neyden olabilicegi hakkinda sevinirim :S ):

http://img148.imageshack.us/img148/6690/abcd0002tg5.jpg

http://img148.imageshack.us/img148/2117/abcd0001wj1.jpg

• ekran kartı veya monitördendir
    diğer secenkler olmaz

yakınlarda başka bir bilgisayar varsa(komşu, internet kafe gibi)

monitörünü başka bilgisayara tak oradada aynı hatayı veriyorsa monitörü servise gönder
    yapmıyorsa ekran kartına ihale kalıyor
  • ekRan kaRtı
  • kendi bilgisayarimda baska monitor denedim gene ayni sorun oldu yani nonitorden deil tek secenek ekran karti kalio sanirim servisle konusayim tesekkur ederim saolun..
  • Ekran kartıyle ilgili olmayabilir çünkü ekranda hala görüntü var.... monitör kesinlikle değil zaten... tüm parçaları söküp takmayı dene istersen bi...
  • Su anda ekran kartini cikardim eski ekran kartini taktim su anlik bi sorun yok 1-2 gun takilayim boyle bakalim ayni sorun olcakmi..Ona gore servise gotureyim bosu bosunada gondermek istemiorum :S
  • ekran kartında soğutucu filan varsa ona bi bak
  • Ekran kartında fan varsa kontrol et.Ek güç girişi varsa onuda kontrol et.Güç giriş kablosunda arıza olabilir.
  • Bu genelde ekran kartından yada slotundan oluyor hele ki agp slotsa.Aynı olay arkadaşımda olmuştu slotu temizledik iyice oturttuk tekrar taktık oldu.
  • ekran kartinin ust ucunda bi giris var 4 igne gibi bisey cikmis power supply a baglantisi var sorunun ondan oldugunu saniorum oraya dokununda ekran boyle oluor dokunmayica da bi kac saat sonra oluor orayi baglamadanda bilgisayar acilmior :S
  • Başka bir soket dene eğer yine olmuyorsa.EKran kartına bağlanan soketin lehiminde arıza olabilir.Garanti kapsamında tamir edilir herhalde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.