Şimdi Ara

Monster tulpar t7 v25 1.2 Ayrık mod sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeğenime iki ay önce monster tulpar t7 v25 1.2 modele dizüstü bilgisayar aldık.

windows kurulumu sürücüler vs yükledikten sonra Nvidia sitesinden en son ekran kartı güncellemesini yaptığımız an.

Makinede bilen bilir hybrid ve ayrık mod mevcut olup,

hybrid modda ekran parlaklığını fn tuşu yön tuşları ile parlaklığı açıp kapatabiliyorken,

Ayrık modda bu ayarlar yapılmıyor.

nedenini yada çözümünü bulamadım.

Aynı sorunla karşılaşan oldu ise çözüm yöntemini yazarsa sevinirim.

Sağlıklı hayırlı günleriniz olsun

• Yetkili serviste incelendi. Size tekrar sıfır cihaz vereceğiz dendi. Sıfır cihaz gelmiş fakat bana telefon açtıklarında bu yeni cihazda da işletim sistemi yüklenip ekran kartı güncellendiği an yine aynı sorun yaşanıyormuş.

Bana ekran kartını güncellemeden kullanın deniyor.

Benim akıl veremediğim bu cihaz bu modeli sadece benmi kullanıyorum kimse kullanmıyor mu başka diyorum. Servis ise Şu an elimizde bizim de aynı modelden notebook var bu sorunu yaşamıyoruz deniliyor 😳

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emr_78 -- 6 Ağustos 2022; 14:38:31 >
  • Herhangi bir gelişme yaşandı mı hocam.Aynı modelden almayı düşünüyorum.

• emr_78 E kullanıcısına yanıt

Aynı problem bende de var ne yazık ki bende bugün çözümünü ararken sizin konunuza denk geldim. Bir çözüm üretebildiniz mi veya teknik servis yardımcı oldu mu ?

Akşam saatlerinde cihazın bios ayarlarını sıfırlayıp, DDU (Display Driver Uninstaller) ile mevcut iki ekran kartının driverlarını temiz olarak kaldırıp daha sonra monster' ın sitesinde verilen driver sürümü ile birlikte deneyeceğim. Daha sonra yeni bir driver sürümüne geçip tekrar deneyeceğim duruma göre bilgilendirme yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LongIsland -- 31 Ağustos 2022; 17:13:16 >
  • Yeni ekran kartı güncellemesiyle Ekran kararma ve donma sorunu çözüldü ancak halen ekran parlaklık ayarı yapılamıyor
  • emr_78 E kullanıcısına yanıt

Az önce teknik servisle görüştüm Nvidia ile bu konuda iletişimde olduklarını bu sürecin detaylı sorgulamasını email üzerinden yapabileceğimizi söylediler müsait olduğumda bir mail atmayı deneyeceğim sizde atarsanız daha faydalı olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.