Şimdi Ara

motor kazası yaraları ne kadar zamanda geçer?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
14.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler asfaltta sürüklendim biraz çizikler sürükler yüzeysel. merhem sürüp sardım toplamda kaç gün sürer ? 1 hafta ? 2 hafta ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Motor Kazası Yaraları Ne Kadar Zamanda Geçer?

Motor kazası yaraları, asfalt sürtünme yaraları, motordan düşme yaraları ve asfalt yanıkları gibi çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir. Bu yaraların iyileşme süresi, yaranın ciddiyetine ve bireyin genel sağlığına bağlı olarak değişir.

Asfalt Sürtünme Yaraları

Asfalt sürtünme yaraları, cilt yüzeyinin asfaltla sürtünmesi sonucu oluşan yaralardır. Bu yaralar genellikle yüzeyseldir ve birkaç gün ila birkaç hafta içinde iyileşir. Yaraların temizlenmesi, dezenfekte edilmesi ve üzerinin kapatılması iyileşme sürecini hızlandırır.

Motor Kazası Yaraları

Motor kazası yaraları, daha ciddi yaralanmaları içerebilir. Bu yaralar kırıklar, çıkıklar, kas-iskelet yaralanmaları ve baş yaralanmalarını kapsayabilir. İyileşme süresi, yaranın türüne ve ciddiyetine bağlıdır. Bazı yaralar birkaç hafta içinde iyileşirken, diğerleri daha uzun sürede iyileşebilir.

Motordan Düşme Yaraları

Motordan düşme yaraları, asfalt sürtünme yaraları, morluklar ve kesikler gibi çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir. Bu yaraların iyileşme süresi de yaranın ciddiyetine bağlıdır. Hafif yaralar birkaç gün içinde iyileşirken, daha ciddi yaralar iyileşmesi daha uzun sürebilir.

Asfalt Yanıkları

Asfalt yanıkları, asfaltın sıcak yüzeyiyle temas sonucu oluşan yanıklardır. Bu yanıklar yüzeysel olabilir veya daha derin dokuları etkileyebilir. Hafif asfalt yanıkları birkaç hafta içinde iyileşirken, daha ciddi yanıkların iyileşmesi daha uzun sürebilir ve yara izi bırakabilir.

İyileşme Sürecini Hızlandırma İpuçları

• Yaraları temiz tutun ve düzenli olarak dezenfekte edin.
    • Yaraları üzerini kapatın ve gerektiğinde pansuman yapın.
    • Yeterince dinlenin ve yaralı bölgeye baskı uygulamayın.
    • Sağlıklı beslenin ve bol sıvı tüketin.
    • İyileşme sürecini takip etmek için düzenli olarak doktorunuza görünün.

Motor kazası yaralarının iyileşme süresi kişiden kişiye değişse de, yukarıdaki ipuçlarını takip ederek iyileşme sürecini hızlandırabilirsin. Ciddi yaralanmalarda, doktorun talimatlarına uymak ve profesyonel tıbbi yardım almak çok önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Kafa koparsa düzelmiyor bildiğim kadarıyla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurosaki_ichigo

Kafa koparsa düzelmiyor bildiğim kadarıyla

geçmiş olsun sizede hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: winchester34

quote:

• quote:

quote:

ajfdaokdfaoıdsfıoajsodf
  • Bepanthol kullan 20 günde anca geçer

10'un üstü motosiklet kazası yaptım tecrübe ile sabit

Yanıyordur muhtemelen anestol pomad da kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: zx636

Bepanthol kullan 20 günde anca geçer

güçlü sarı bi pomad verdiler çok fena yaktı ve sizlıyor hocam hergün kremi yenileyip yeniden bandajlıycakmisim dediginiz pomaddan var baktım smdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winchester34 -- 6 Temmuz 2017; 22:22:24 >
  • winchester34 W kullanıcısına yanıt
    Yaralar 2-3 güne kabukayınca söyleyeceğim ilaçları alıp karıştırın sürün.

-Bepanthen Krem (Normali plusoı değil, Bepanthol da değil bakın, ecazacıların bunu satmaya çalışma gayesini bir türlü anlayamadım)
    -Fito Krem
    -Hametan Pomad
    -Anestol
    -Fucidin

Bunları karıştırıp kullandığınızda inanılmaz bir hızla yenilenme başlıyor deri üzerinde. Fucidin olmadan kullanıyordum ben, geçenlerde denk geldim. Bir kaç kişiden de duyunca karıştırdım bunu da.

Güneş yanığı falan ne olursa kullanıyorum. Deride oluşabilecek çoğu şeye iyi geliyor. Şu mucize ilaçlar falan çıkıyor ya flash tv'de falan. İşte benim mucize ilacım bu.

Zaten eskiden güneç yanığı için anestol ve bepanthen aldırıp karıştırırlardı doktorlar. Antalya'da olduğum için her yaz yanardım çocukken. İlk yanmada da her gece acile giderdik

Edit: Ne çok falan yazmışım lo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morgoth Draqe -- 6 Temmuz 2017; 22:37:45 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zx636

Bepanthol kullan 20 günde anca geçer

güçlü sarı bi pomad verdiler çok fena yaktı ve sizlıyor hocam hergün kremi yenileyip yeniden bandajlıycakmisim dediginiz pomaddan var baktım smdi

Anestol kullan yakmaz rahatlatır

• Doktora git muayene ol oyle kafana gore ilac kullanma. Bir de bakimini iyi yap ben dikkat etmedigimden dolayi iltihaplanmisti boyle sikinca yaranin icinden iltihap cikiyordu tekrar doktora gittim duzeldi.

• Suprémacy kullanıcısına yanıt
    acile pansumana gittim hocam öyle derin yaralar degil , pansuman yaptı yara açık kalsın kurusun dedi de etrafa sürtünce 2 de 1 daha da acıyor. hergün kremleyip bandajlayıp tekrar tekrar öyle gidicem
  • No fapa başla hemen geçer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Profesyonel kıyafetler giymedikçe geçmez. Tam geçmeye yüz tutar, yenisi gelir. Tam o geçecek gibi olurken bir başkası gelir.

• Hocam fito diye de bir krem var arastirabilirsin her seye iyi geliyor ben gecen cigerlerimi usutmustum tirnagin uzerine fito surup yapttim sabaha hicbir seyim yoktu. Saka maka nerdeyse herseye iyi geliyor bi inceleyebilirsin.

• winchester34 W kullanıcısına yanıt
    Bir zeki gördüm sanki

• Asfalt yakiyor ve yanik lekesi kaliyor mutlaka bir doktor tavsiyesi almalisin

• Ekipmansız kullanmayın, geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _3RC4N3R_

Ekipmansız kullanmayın, geçmiş olsun.

sagolun hocam 20 ile giderken sağa yattım 70 lik bi dayının sinyalsiz önüme kırmasından dolayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cabbar Fast_El

Bir zeki gördüm sanki

/>
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.