Şimdi Ara

Motora Su Kaçtırdım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
6.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 gün önce arabayı temizledikten sonra motora da biraz su tutayım dedim.fakat çalıştırıp kalktıktan sonra motorda bi gariplik farkettim.arabanın ivmelenmesi 5-6 saniye geç oluyor.yani gaz pedalına dokunduğumda motor sarsılıyor,hızlanması çok geç oluyor.ayrıca egzos su püskürtüyor.geçer diye bekledim ama hal aynı ve motor çalışırken çok sarsılıyor.neyse uzatmaya gerek yok,motora su tutarken karbüratörden olsa gerek su kaçtı.yavaş yavaş suyu attıkça geçer diye düşünüyordum ama olmadı.nasıl geçecek bu?yardımlarınızı bekliyorum

• Bence bujileri ıslatmışsın. Motora su tutmakta neyin nesiymiş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sulphur -- 4 Ekim 2007; 17:05:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sulphur

Bence bujileri ıslatmışsın. Motora su tutmakta neyin nesiymiş?

aynen öyle olmuş :D bugün hallettim.sağon ilgin için
    baya tozluydu da,silmek zor geldi ben de su tuttum.olay bundan ibaret

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.ylmz -- 4 Ekim 2007; 17:12:35 >
  • buji ıslansa egzosttan neden su atsın zaten bujı ıslanırsa araç çalışmaz çünki çünki ıslak buji çakmaz birader senin araçta bişey yok senin aracı çalıştır durduğu yerde 1 saat çalışsın ama gaza basma durduğu yerde çalışınca o araç eski haline gelir eğer gelmezse eski halinde acil yağı değiştir çünki yağ değişince motora bağlı olan volan kapağının içindeki bütün pislikler çıkıyo tavsiyemi uygula zarar etme
  • Sağlıklı motorlar, özellikle soğuk havalarda egsozdan su atabilir. Ayrıca yağ değişiminin bu konuyla ne gibi bir alakası var? Açıklarsanız sevinirim. Arkadaşın bir yada birkaç bujisi çakmadığından motor sarsılmış zaten.
    quote:

Orjinalden alıntı: tr_7

buji ıslansa egzosttan neden su atsın zaten bujı ıslanırsa araç çalışmaz çünki çünki ıslak buji çakmaz birader senin araçta bişey yok senin aracı çalıştır durduğu yerde 1 saat çalışsın ama gaza basma durduğu yerde çalışınca o araç eski haline gelir eğer gelmezse eski halinde acil yağı değiştir çünki yağ değişince motora bağlı olan volan kapağının içindeki bütün pislikler çıkıyo tavsiyemi uygula zarar etme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sulphur -- 6 Ekim 2007; 19:34:38 >
  • akadaşar bundan 3 ay önce bende motora su tuttum ve arkadaşın dediği şikayetler oluştu. ben de sanayiye gittim ve bujileri ve bobinleri temizlettim. 1 saat sağa sola gittim ve çok şükür bi şey kalmadı.bu benim için bi ders oldu bi daha su mu asla

arabam Megane 2000 RXT 1.6 16V
  • 0

2014 model c max aracla su birikintisine girdim arac stop etti ve birikintinin icinde marsa bastim arac calismiyor motora su almis olabilir sonuclari ne olabilir ayni olayi yasayan arkadasim yardim edeblirse cok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.