Şimdi Ara

Motosikletimi Şehirlerarası Nasıl Taşırım? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
1
Favori
24.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Vlkndnmz

quote:

Orijinalden alıntı: doctor001

quote:

Orijinalden alıntı: Vlkndnmz

Otobüsle taşınıyor yada kangoo tipi bi aracın arkasına atıp götürüceksiniz ben bi kaç kere öyle taşımıştım yolda kalınca tvs apache vardı ayrıca havalar daha tam soğumadan binip kendinizde gidemezmisiniz....

1400 küsur kilometre dostum. Kanuni Leopard ile bunu yapmak zor olabilir sanki. Zorlu yol kosulları var ve arabayla bile 24 saat sürüyor. Kangoo gibi bir aracın arkasına atma durumu söz konusu degil. Kargo ya da otobüs olacak ya da hiç gelmeyecek.

Anladım o kadar uzun olduğunu bilmiyor idim geriye sanırım en mantıklı yol şehirlerarası otobüse vermek istanbuldan kastamonuya 80 tlye götürdüğünü söylemişti arkadaşım...Aynaları sökün elcikleri ve arka kuyruğu sünger tarzı birşeyle sarıp ip yada eski kumaş parçalarıyla sıkıca bağlayın sele ve depoyuda aynı şekilde yapabilirsiniz bi sıkıntı çıkacağını sanmıyorum güzelce sabitlersiniz motoru zaten sarsmıyor o tarz otobüsler...

ek olarak bi forumda görmüştüm şöyle bi çalışmada mümkün

Motosikletimi Şehirlerarası Nasıl Taşırım?

Abicim bu çok güzel olmuş ya :D Aslında böyle yapılabilir. Mantıklı. Aynaları belki sökmezsin bile. Depoda az benzin ile gelir. Yağı, suyu faln filan hiç boşaltmaya gerekte yok bence. ÇOK teşekkür ederim kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: doctor001

quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

keyif için mi ihtiyaç nedeniyle mi taşımak istiyorsunuz. değer mi değmez mi siz karar verebilirsiniz ancak. orada 6-7 ay ne kadar ihtiyacınız olacak. Kiralama imkanı var mı? veya her sene taşınıyorsanız ve saklayacak yeriniz varsa bir tane de orada bir motor edinebilirsiniz. Yerinizde olsam otobüsle taşımazdım. İzmir'e giden nakliyat kamyonu veya pahalı da olsa kargo seçeneği olabilir.

Okula gidip gelmek için kullanacağım. Yol epey fazla. Git-gel 6-7 km yapıyor. Hemen hemen hergün kullanacagım. Kiralama imkanı yok. Kargo şirketleri parcaları sökmemi istiyor dost. O yüzden otobüsü düşünüyorum. Ama o da cok ugrastırıyor sanki. Şoför ayarla, motoru bagaja sok ve sabitle, yolda çevirmeye yakalanmaması, otogarda indirme olmayacagı için yol üstünde bir yerde indirmek ve onu İzmir'in ilçesine kadar götürmek. Gayet sorun gözüküyor, ama yapılmayacak değil. Cevabınız için teşekkür ederim. Baska düsünceleriniz varsa alabilirim

6-7 km git-gel nedir ki? yürüyerek bile gidersin. otobüs minibüs yok mu okula, çektiğin eziyete değmez oralarda yağışta soğukta kullanamazsın da. bence vazgeç memlekette kalsın dönünce hasretle keyifle kullanırsın. İlla motorsuz yapamam diyorsan bilemem. Ehliyetin var değil mi bu arada.

• Yıllardır gına geldi o kadar yolu yürümekten. Buralarda soğuk olmaz :D
  • 6 yıl sonra gelen hort :D naptın hocam otobüsle goturebildin mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otobüse koy kafan rahat ;)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • . Merhaba arkadaşım bi bak derim, ben taşıdım iyiydi bunlar.www.biyuktaksi.com

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul'da şehir içi ve şehirler arası Motorsiklet taşıma yapan firma. Kamyontaksi.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonerdonmez -- 13 Haziran 2020; 0:5:46 >
  • arkadaşlar hazır konu hortlamışken ben de sorayım

Vespa PX200E motorumu elektrikliye çeviriyorum, temmuz ayında proje bitecek. Genelde tatile kendi aracımla çıkıyorum ve motorumu da götürmek istiyorum gittiğim tatile. Çünkü bu yıl (eğer yapabilirsem) 2 hafta tatil yapacağım bayramla birlikte. Gitmişken işime yarayacak orada. ARacın arkasında çekmeli motosiklet taşıyıcı kiralanabildiğini duymuştum bir arkadaştan. Bilgisi olan var mı acaba? Motora binip gidemiyorum çünkü hem yalnız gitmiyorum hem de elektrikli malumunuz menzil max. 50km civarı olacak.

Not: Dönüşüm projemi youtube'da yayınlıyorum ilgisini çekenleri desteğe beklerim. Her abonelik 1 volt, her beğeni 3 amper kazandırıyor hehehe
    220 Garage Youtube

• Konu hortlamış bende tecrübelerimi yazayım;

Taşımayı planladığınız yer TREN yolu üzerinde yada tren istasyonuna yarım saat 1 saatlik mesafelerde ise TREN hem ekonomik hemde güvenli bir taşıma aracı olarak düşünülebilir.

2000'li yıllarda bir arkadaşımla İstanbuldan Eskişehir'e Trenle motorsiklet taşımıştık, yolcu olduğunda çok küçük bir bedelle taşınmıştı... Yani sizinde o trende yolculuk etmeniz şarttı o zamanlar...

Hatırladığım kadarı ile tren e koymadan benzin deposunun boş olmasını istiyorlar. depo da çok az benzin le gitmiştik gar'a, trenden indiğimiz de de gardan çıkana kadar ittik sonra çalıştırıp uzaklaştık ordan :)

(aceleniz yoksa ve trenle yavaş yavaş ve nostaljik bir deneyim yaşıyayım derseniz) Motorunuzu TREN ile nakliyeyi de mutlaka seçenekler arasına ekleyin...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.