Şimdi Ara

Motosikletimi Şehirlerarası Nasıl Taşırım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
1
Favori
24.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Memleketim olan Gümüşhane/Kelkit'te bulunan motosikletimi İzmir'e getirmek istiyorum. Bunun için en iyi nakil yöntemi nedir? Kargo mu, otobüs bagajları mı? Mesafe 1300 km'den fazla. Motorum 2013 model Kanuni Leopard. Sele boyu bir hayli yüksek. Tavsiyelerinize ihtiyacım olacak. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Motosikletinizi şehirlerarası taşımak için çeşitli seçenekler mevcuttur. Bu seçenekler ve ücretleri hakkında bilgi vereceğiz.

PTT Kargo Motosiklet Taşıma

PTT Kargo, motosiklet taşıma hizmeti sunmaktadır. Fiyatlar motosikletin boyutuna ve gideceği mesafeye göre değişmektedir. Güncel fiyatlar için PTT Kargo web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Motosiklet Taşıma

Yurtiçi Kargo da motosiklet taşıma hizmeti vermektedir. Ücretleri PTT Kargo'ya benzer şekilde motosikletin boyutuna ve mesafeye göre belirlenmektedir. Güncel fiyatlar için Yurtiçi Kargo web sitesini kontrol edebilirsiniz.

Otobüsle Motor Taşıma

Bazı otobüs şirketleri, bagaj olarak motosiklet taşıma hizmeti sunmaktadır. Ancak, otobüsle motor taşıma için motosikletin boyutunun ve ağırlığının sınırlamalara uygun olması gerekir. Ücretler otobüs şirketine ve mesafeye göre değişmektedir.

Doblo ile Motosiklet Taşımak

Kendi Doblo aracınız varsa, motosikletinizi kendiniz taşıyabilirsiniz. Ancak, motosikletin güvenli bir şekilde sabitlendiğinden emin olmalısınız.

Motor Kargolama

Özel motor kargolama şirketleri de mevcuttur. Bu şirketler, motosikletleri uzman bir şekilde paketler ve taşır. Fiyatlar, motosikletin boyutuna, mesafeye ve kargolama yöntemine göre değişmektedir.

Şehirler Arası Motor Nasıl Taşınır?

Motosikletinizi şehirlerarası taşımak için şu adımları izleyebilirsiniz:

• Uygun bir taşıma yöntemini seçin.
    • Taşıma şirketiyle iletişime geçin ve ücretleri öğrenin.
    • Motosikletinizi taşıma için hazırlayın (temizleyin, sıvıları boşaltın).
    • Motosikletinizi taşıma şirketine teslim edin veya kendiniz taşıyın.
    • Motosikletinizin varış noktasına teslim alınmasını bekleyin.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • İzmir'den İstanbul'a megelli 250r ı otobüs bagajında ben de dahil 200 tl ye taşıttık.
    Sadece metro şirketinin araçları taşıyor haberin olsun, çünkü araçlar şahıslara ait.
    Üstüne 2 -3 yorgan at iple sıkıca bağla yoksa gelene kadar paramparça olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATaİk_

İzmir'den İstanbul'a megelli 250r ı otobüs bagajında ben de dahil 200 tl ye taşıttık.
    Sadece metro şirketinin araçları taşıyor haberin olsun, çünkü araçlar şahıslara ait.
    Üstüne 2 -3 yorgan at iple sıkıca bağla yoksa gelene kadar paramparça olur...
    hocam herhangi motosiklet bayisine gidiyorsun , oradan çinden gelen motorları korumak için her tarafı demirle kaplı ince sac kutu gibi demir var o demirlerden iste adı aklıma gelmedi motorunun ön lastigini sök direksiyonu indir depoyu boşalt yanlarını komple kapat sonra o demir cıtalar içine sabitle sonra pttye git en fazla 200 tl kargo verirsin direk gönderirsin. ben geçen hafta aydından konyaya motor gönderdim yamaha yzf r 125 180 tl kargo parası ödedik :D

• Otobüsle bende çok motor gönderdim.Otobüs fiyat olarak daha uygun geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: patronizm

Otobüsle bende çok motor gönderdim.Otobüs fiyat olarak daha uygun geldi.
    Mercedes travego ile gönderenler var.En büyük bagaj travego da
  • quote:

Orijinalden alıntı: xBlitzkriegx

Mercedes travego ile gönderenler var.En büyük bagaj travego da

Alıntıları Göster
    Ptt bende sakat motor göndermedim ama şuana kadar 6-7 tane kargo yolladım 2 si yolda kırıldı, kırmak için özel çaba sarf ediyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikaptan

Ptt bende sakat motor göndermedim ama şuana kadar 6-7 tane kargo yolladım 2 si yolda kırıldı, kırmak için özel çaba sarf ediyorlar.

Alıntıları Göster
    Şimdi arkadaşlar memlekette mesela taşıyacağını söyleyen otobüs firmaları var. X firma mesela kış aylarında daha az yolcu oldugu için tasıyacabileceğini söyledi. Ancak ben motor parcaları sökme işine karşıyım. Direk bütün halde gelmesini istiyorum. Yani aynalar falan sökülür tabii. E izmir'e gelince oradan da ayrı bir arabayla mı alacagız? Sürerek götürmeyi düşünüyordum. Sonra Travego içine nasıl yerleştirilecek işte .. Zarar görmemesi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: doctor001

Şimdi arkadaşlar memlekette mesela taşıyacağını söyleyen otobüs firmaları var. X firma mesela kış aylarında daha az yolcu oldugu için tasıyacabileceğini söyledi. Ancak ben motor parcaları sökme işine karşıyım. Direk bütün halde gelmesini istiyorum. Yani aynalar falan sökülür tabii. E izmir'e gelince oradan da ayrı bir arabayla mı alacagız? Sürerek götürmeyi düşünüyordum. Sonra Travego içine nasıl yerleştirilecek işte .. Zarar görmemesi için.

Alıntıları Göster
    Kamyon garajı ya da kooperatifi varsa orayı bul,İzmir tarafına yük çıkarsa ve kamyonda yer kalırsa uygun fiyata götürürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: çapultra

Kamyon garajı ya da kooperatifi varsa orayı bul,İzmir tarafına yük çıkarsa ve kamyonda yer kalırsa uygun fiyata götürürler.

Alıntıları Göster
    Onu bulmasıda var işte. Herhalde otobüsle göndereceğiz ama ben 6-7 ay sonra tekrar geri göndermeyi düşünüyorum. Yaz için yani. Sizce değer mi? Birde otobüse motoru normal konumda mı yerleştiriyoruz? 120 kg motor. Kollarından ve arkadan bir yerden bağlasak yeter mi?
  • xBlitzkriegx kullanıcısına yanıt
    Yani diyorsunuz ki otobüsle göndereyim. Tabii en iyisi o gözüküyor. Fiyatı hallederiz. Ama nasıl yerleştiricez işte
  • quote:

Yani diyorsunuz ki otobüsle göndereyim. Tabii en iyisi o gözüküyor. Fiyatı hallederiz. Ama nasıl yerleştiricez işte

http://www.motordelisi.com/forum/motordelisi-genel/96358-motorsikleti-otobusle-getirme.html
    http://www.motordelisi.com/forum/motordelisi-genel/72869-sehirlerarasi-otobusle-motosiklet-tasimak-hakkinda.html
    Buralarda bilgiler var.

• quote:

quote:

http://www.motordelisi.com/forum/motordelisi-genel/96358-motorsikleti-otobusle-getirme.html
    http://www.motordelisi.com/forum/motordelisi-genel/72869-sehirlerarasi-otobusle-motosiklet-tasimak-hakkinda.html
    Buralarda bilgiler var.

Alıntıları Göster
    en iyisi otobüs gibi ama çok güzel sarıp sarmalaman lazım üstüne bavul falan atarlar yada güzel bağlamassan bi yerlere değip çizilir hoş olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: extrem_015

en iyisi otobüs gibi ama çok güzel sarıp sarmalaman lazım üstüne bavul falan atarlar yada güzel bağlamassan bi yerlere değip çizilir hoş olmaz

Doğru diyorsun dostum. Böyle battaniye ile kilit yerleri sarmalarsak yeter herhalde. Bir yere sabitlersek hallederiz herhalde ya.
  • quote:

quote:

Buralarda bilgiler var.

Tesekkür ederim cevabınız için. Yararı olacaktır.

• quote:

quote:

quote:

Buralarda bilgiler var.

Tesekkür ederim cevabınız için. Yararı olacaktır.
    Yahu arkadaşlar yaz için 6-7 ay sonra tekrar geri göndermek istiyorum. Buna değer mi? Otobüste çilesi çok olur mu?

• quote:

Yahu arkadaşlar yaz için 6-7 ay sonra tekrar geri göndermek istiyorum. Buna değer mi? Otobüste çilesi çok olur mu?

Alıntıları Göster
    keyif için mi ihtiyaç nedeniyle mi taşımak istiyorsunuz. değer mi değmez mi siz karar verebilirsiniz ancak. orada 6-7 ay ne kadar ihtiyacınız olacak. Kiralama imkanı var mı? veya her sene taşınıyorsanız ve saklayacak yeriniz varsa bir tane de orada bir motor edinebilirsiniz. Yerinizde olsam otobüsle taşımazdım. İzmir'e giden nakliyat kamyonu veya pahalı da olsa kargo seçeneği olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

keyif için mi ihtiyaç nedeniyle mi taşımak istiyorsunuz. değer mi değmez mi siz karar verebilirsiniz ancak. orada 6-7 ay ne kadar ihtiyacınız olacak. Kiralama imkanı var mı? veya her sene taşınıyorsanız ve saklayacak yeriniz varsa bir tane de orada bir motor edinebilirsiniz. Yerinizde olsam otobüsle taşımazdım. İzmir'e giden nakliyat kamyonu veya pahalı da olsa kargo seçeneği olabilir.

Alıntıları Göster
    Otobüsle taşınıyor yada kangoo tipi bi aracın arkasına atıp götürüceksiniz ben bi kaç kere öyle taşımıştım yolda kalınca tvs apache vardı ayrıca havalar daha tam soğumadan binip kendinizde gidemezmisiniz....

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Okula gidip gelmek için kullanacağım. Yol epey fazla. Git-gel 6-7 km yapıyor. Hemen hemen hergün kullanacagım. Kiralama imkanı yok. Kargo şirketleri parcaları sökmemi istiyor dost. O yüzden otobüsü düşünüyorum. Ama o da cok ugrastırıyor sanki. Şoför ayarla, motoru bagaja sok ve sabitle, yolda çevirmeye yakalanmaması, otogarda indirme olmayacagı için yol üstünde bir yerde indirmek ve onu İzmir'in ilçesine kadar götürmek. Gayet sorun gözüküyor, ama yapılmayacak değil. Cevabınız için teşekkür ederim. Baska düsünceleriniz varsa alabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Vlkndnmz

Otobüsle taşınıyor yada kangoo tipi bi aracın arkasına atıp götürüceksiniz ben bi kaç kere öyle taşımıştım yolda kalınca tvs apache vardı ayrıca havalar daha tam soğumadan binip kendinizde gidemezmisiniz....

1400 küsur kilometre dostum. Kanuni Leopard ile bunu yapmak zor olabilir sanki. Zorlu yol kosulları var ve arabayla bile 24 saat sürüyor. Kangoo gibi bir aracın arkasına atma durumu söz konusu degil. Kargo ya da otobüs olacak ya da hiç gelmeyecek.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vlkndnmz

1400 küsur kilometre dostum. Kanuni Leopard ile bunu yapmak zor olabilir sanki. Zorlu yol kosulları var ve arabayla bile 24 saat sürüyor. Kangoo gibi bir aracın arkasına atma durumu söz konusu degil. Kargo ya da otobüs olacak ya da hiç gelmeyecek.

Anladım o kadar uzun olduğunu bilmiyor idim geriye sanırım en mantıklı yol şehirlerarası otobüse vermek istanbuldan kastamonuya 80 tlye götürdüğünü söylemişti arkadaşım...Aynaları sökün elcikleri ve arka kuyruğu sünger tarzı birşeyle sarıp ip yada eski kumaş parçalarıyla sıkıca bağlayın sele ve depoyuda aynı şekilde yapabilirsiniz bi sıkıntı çıkacağını sanmıyorum güzelce sabitlersiniz motoru zaten sarsmıyor o tarz otobüsler...

ek olarak bi forumda görmüştüm şöyle bi çalışmada mümkün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vlkndnmz -- 21 Ekim 2013; 19:17:14 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.