Şimdi Ara

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU) (1018. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.397
Cevap
167
Favori
835.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10161017101810191020
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fergusonnn

Saol hocam bişey sorcam, bu pcle gen 3×4 ler olurmu?
    Corsair – Force MP510 (480 GB) bu modeli düşünüyorum uygun olurmu
    Sayfasında yazıdığına göre sadece M.2 uyumlu. Yani PCIe Gen3 SSD alırsan bu laptopa takamazsın.
  • GE73 Raider RGB 8RE cihazım ile yaşamış olduğum sorunları burada anlattım. Sizlerinde bu şekilde bir takım sorunlarınız varsa ve cihazınızın garantisi devam ediyorsa, mutlaka garantiye gönderin, mümkün olduğunca cihazınızı iade edin. Cihazım aldığım günden beridir hiç servisten çıkmadı, servisten her geldiğinde farklı yerlerini bozup geri gönderdiler.
    https://forum.donanimhaber.com/msi-ge73-raider-rgb-8re-steelseries-klavye-aydinlatma-problemi--138615678#138615678
  • anilguleryuz A kullanıcısına yanıt
    Msi ge 62 7 rd kullanıyorum bende kasa nın her yerinden ses geliyor menteşeler takılıyor arada mavi ekran oluyor birgsayar hep bi problem 1 defa garantiye gönderdim baya tamir görmüş kasanın bir kısmı fanlar falan değişmiş ama sorunlar yine devam ediyor verdiğim paranın hakkı değil gibi hissediyorum sizin de tecribeniz varsa ne yapmam lazım buna değişim falan yaparlar mı acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • omerfaruk005 O kullanıcısına yanıt
    Benim bilgisayarımda değişmeyen hiçbir parça kalmadı, artık cihazım ilk alındığı gibi değil maalesef. Sizin cihazınızın mavi ekrana düşmesi ramlerden kaynaklı olabilir, tavsiyem garantiye gönderin. Dilerseniz, değişim veya iade talebinde bulunabilirsiniz, değişim yapılırsa eğer sizden ücret talep edebilirler, bunu da unutmayın. Cihazımda değiştirilen parçalarında orijinal olmadığından çok eminim. Msi markası aslında iyi bir marka ama servisi gerçekten çok kötü, benim cihazım servise 3. gidişi bu seferde iade talebiyle gitti. İadeye göndermemin sebebi sorunlarımın devam etmesi ve garanti etiketinin yenisi ile değiştirilmemesi, bana geldiğinde garanti etiketi yırtıktı, bunu kasıtlı olarak yaptıklarını düşünüyorum. Cihaz bir dahaki gelişinde ücret talep edelim gibisinden, cihazı vatan bilgisayarın gözü önünde açtım. Aynı zamanda da her gönderdiğimde cihazın fotoğraflarını çektim, gerçi vatan bilgisayarda fotoğraflarını çekiyor cihazın, yani demek istediğim gerçekten msi markası uzak durulması gereken bir marka. En azından tr servisinde benim cihazın lcd paneliyle ilgili bir sorunum olmamasına rağmen hem orijinal panelimi değiştirdiler, hemde lcd bezeli değiştirdiler. Böyle bir talebim olmamıştı. Bunları yapmışlar, bir cihaz garantiden çıkamıyorsa bilin ki o cihazda bir sorun vardır. Ben şimdi aramalarını bekliyorum.

Şirket hakkındaki şikayetlere buradan bakabilirsiniz, ben bunları okuduktan sonra cihazı iade etmeyi yerine kullanmış olduğum cihazdan daha iyi bir masaüstü bir bilgisayar toplamaya karar verdim, ve inanın ki masaüstü bilgisayar daha ucuza geliyor. Sadece tek dezavantajı var, her gittiğin yere götüremiyorsun.
    www.sikayetvar.com
    ServisPoint - Şikayetvar
    https://www.sikayetvar.com/servispoint

• Selamlar. Bende MSI GE75 Raider 9SF-404 ile aranıza katılmış bulunmaktayım
  • Merhaba arkadaşlar,

Msi ge72vr 7rf apache pro notebook kullanıyorum sanırım 1 yıldan biraz fazla oldu alalı. İçerisinde 256GB M.2 samsung PM871a serisi ssd vardı.
    Elime sıfır adata xpg spectrix s40g ssd geçince okuma/yazma hızlarının yüksekliğinden dolayı bir upgrade işlemine kalkıştım.
    Fakat sistem bu yeni ssd'yi tanımadı. Bundan dolayı bir kaç yabancı kaynaktan araştırma yaptım. Bios ve ec firmware'ünü güncelledim. Buna rağmen ssd'yi görmüyor.

Notebook özellikleri :
    www.msi.com
    GE72VR 7RF Apache Pro | Laptops - The best gaming laptop provider | MSI Global
    https://www.msi.com/Laptop/GE72VR-7RF-Apache-Pro/Specification

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiLgiSeaRcheR -- 29 Aralık 2019; 20:58:9 >

• Arkadaşlar iyi günler;

MSI GE75 Raider 9sf-405xtr cihazı 1 haftadır kullanıyorum. Sıkıntılarımdan biri yüksek fan sesi. Ne yaptıysam sesi düşüremiyorum. PUBG'de 5500 rpm civarlarında geziyor ve GPU sıcaklığı 80-86 derecelerinde geziyor. Eski bilgisayarım Lenovo Legioon Y720 cihazımda fan sesinin hiç bu kadar yüksek seslere ulaştığı görmemiştim. Bununla ilgili yapmam gerekenleri paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca Type-C portuyla bilgisayarı monitöre bağlamaya çalışıyorum ama bir türlü olmadı. Kaç defa format attım ve driver kurulmalarını tekrarlardım ama sonuç yok. Eski bilgisayarda hiç bu konuda sıkıntı yaşamamıştım. Bu konularda deneyimi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.
  • Arkadaşlar iyi günler;

MSI GE75 Raider 9sf-405xtr cihazı 1 haftadır kullanıyorum. Sıkıntılarımdan biri yüksek fan sesi. Ne yaptıysam sesi düşüremiyorum. PUBG'de 5500 rpm civarlarında geziyor ve GPU sıcaklığı 80-86 derecelerinde geziyor. Eski bilgisayarım Lenovo Legioon Y720 cihazımda fan sesinin hiç bu kadar yüksek seslere ulaştığı görmemiştim. Bununla ilgili yapmam gerekenleri paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca Type-C portuyla bilgisayarı monitöre bağlamaya çalışıyorum ama bir türlü olmadı. Kaç defa format attım ve driver kurulmalarını tekrarlardım ama sonuç yok. Eski bilgisayarda hiç bu konuda sıkıntı yaşamamıştım. Bu konularda deneyimi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.
  • Hocalarım iyi günler bende 3 defa menteşe ve kasa açılma problemiyle karşılaştım 2 defa yapıldı ve 3. Bu gün tekrar menteşesi kırıldı zaten yaptıklarında bi hassaslık vardı sağlam olmamıştı değişim talebiyle tekrar gönderdim ama endişeliyim kullanıcı hata denebilir veya para iadesi olurda dolar kuru çok değişti tecübeli planlarınız vardır sizce ne olur bu durumda
    Bilgisayarım msi ge63 7rd

hata denirse ve kasanın sağında solunda başka bir hasar yoksa güzelce fotoğraflarını çekip msi global'e ticket açıyorsunuz onlar yardımcı oluyorlar. en azından bende olmuşlardı bundan 4 sene evvel.

edit: ingilizce yazmanız gerekiyor derdinizi bu arada. onlar inceleyip olur verirlerse servispointi arayıp bilgilendirip ücretsiz tamir talimatı veriyorlar. bende de zamanında kendi kendine menteşeden başlayan ve ekran panelinin kenarlarına kadar ulaşan bir açılma-kırılma olmuştu. bu durum sadece laptop kapağını kapatıp açarak olmuştu ki onu da hızlı ve hoyrat yapan biri değilimdir. neyse 150 dolar + kdv istediler ben de ticket açtım ve ücretsiz yaptırdım. tabi süreç biraz uzuyor ticketın yanıtlanması vs.

edit2: bu arada keşke göndermeden fotoğraf çekseydiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sroad -- 14 Nisan 2020; 19:7:47 >
  • sroad kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için çok teşekkür ederim bana servis mail olarak sizin için yurt dışı ofisine değişim talebinde bulunacağız dedi isteğim üzerine
    İşallah ticket olayına gerek kalmaz servis biraz ikna olmuş gibiydi

rica ederim. servispoint sıkıntı çıkarmadıysa hallederler herhalde. asıl sıkıntı çıkaran servispoint oluyor genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sroad -- 14 Nisan 2020; 21:48:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hs1987

Arkadaşlar iyi günler;

Fan devirlerini Dragon Center 2 yazılımından ayarlayabilirsin. Bunun dışında bu firmware'i yapmadıysan indirip kur, faydasını görürsün.

www.msi.com
    Support For GE75 Raider 9SF | Laptops - The best gaming laptop provider | MSI Global
    https://www.msi.com/Laptop/support/GE75-RAIDER-9SF#down-firmware

• beyler bu gs ve ge serisinde parmak izi yok biliyrum ama microsoft hello desteği var mı? şyıl olmuş 2020 şifre mi gireceğiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MSI GE72 6QD(Apache Pro) (960m 4gb modeli) olan 2. el, temiz MSI alacağım arkadaşlar, Monster'dan sonra nasıl gelir sizce ? Isınma sorunu var mı bu modelin bilgilendirebilir misiniz ? Teşekkürler.
  • merhaba GE60 02ND model msi dizüstü bilgisayarıma ilk kez ssd ve ram takviyesi yapacağım. çok bilgim yok bu sebeple aldığım ssdyi yapabilirsem cdroom yerine takmaya çalışacağım. bu sebeple ani bir kararla aşağıdaki ürünleri aldım ancak sonra biraz aşatırınca ssd'lerin de çeşitleri olduğunu gördüm nvme ve msata gibi. sanırım nvme en hızlı veri olanı oluyor. benim bilgisayarımda bu port var mı? benim bilgisayarıma bu saatten sonra ne yapmalıyım. aşağıdaki ssdyi gönderip başka bir ürün mü almalıyım?

www.hepsiburada.com
    Qpars Q-252 Ssd Caddy 9.5 Mm Dvd To Ssd Kızak 2. Hdd İçin Fiyatı
    https://www.hepsiburada.com/qpars-q-252-ssd-caddy-9-5-mm-dvd-to-ssd-kizak-2-hdd-icin-p-BDAN0600002027?magaza=Sarfnet

bu yukarındaki ürün yerine hangi ürünü benim kasa için alırsam en efektif ve kolay olur?

Sata 3
    M.2 PCIe (NVMe)
    M.2 SATA
    Sata
    mSATA )
    M.2 2280
    M.2 PCIe
    Mini PCI Express

bunlardan hangisi?

• quote:

Orijinalden alıntı: cezzaaa

merhaba GE60 02ND model msi dizüstü bilgisayarıma ilk kez ssd ve ram takviyesi yapacağım. çok bilgim yok bu sebeple aldığım ssdyi yapabilirsem cdroom yerine takmaya çalışacağım. bu sebeple ani bir kararla aşağıdaki ürünleri aldım ancak sonra biraz aşatırınca ssd'lerin de çeşitleri olduğunu gördüm nvme ve msata gibi. sanırım nvme en hızlı veri olanı oluyor. benim bilgisayarımda bu port var mı? benim bilgisayarıma bu saatten sonra ne yapmalıyım. aşağıdaki ssdyi gönderip başka bir ürün mü almalıyım?
    https://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-530mb-440mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD805682?magaza=Hepsiburada
    https://www.hepsiburada.com/qpars-q-252-ssd-caddy-9-5-mm-dvd-to-ssd-kizak-2-hdd-icin-p-BDAN0600002027?magaza=Sarfnet

bu yukarındaki ürün yerine hangi ürünü benim kasa için alırsam en efektif ve kolay olur?

Sata 3
    M.2 PCIe (NVMe)
    M.2 SATA
    Sata
    mSATA )
    M.2 2280
    M.2 PCIe
    Mini PCI Express

bunlardan hangisi?
    Hocam bu aparat, laptopa 2.5" SSD takmak için kullanılıyor. Bütçene göre bu modellerden birini alıp aparatla birlikte kullanabilirsin.

www.hepsiburada.com
    SSD Harddisk Fiyatları & Solid State Disk Çeşitleri - Bu indirimlerle efsane ol
    https://www.hepsiburada.com/ssd-solid-state-drive-c-114814?filtreler=baglantitipi:Sata%E2%82%AC203&siralama=artanfiyat

• hocam onu zaten sipariş verdim de sonrasında yabancı forumlarda, youtube'da falan gördüm M.2 PCIe (NVMe)girişi var gibi benim bilgisayarda oraya bağlandığında kat ve kat hızlı oluyormuş. bu doğru mu diyorum? doğruysa o tür bir ssd alayım diyorum.
  • arkadaşlar merhaba, ge73vr 7rf modelini almak üzereyim 2. el çok temiz durumda fakat buna gerçekten değer mi yardımcı olabiir misiniz? mimari programlar kullanıyorum render modelleme vs arada oyun da oynuyorum. hali hazırda kullandığım laptop msi gs72 6qe ve içinde 3 gb 970m ekran kartı var 16 gb ram 256 m2 yüksek hızlı ssd ve i7 6700HQ var. ge73vr 7re modelinde ise 6 gb 1060 ekran kartı ve i7 7700HQ işlemci farkları var ve benimkine nazaran 1 2 yıl daha güncel bir bilgisayar. bu değişikliğe maceraya değer mi anlayan arkadaşlar varsa cevaplayabilir mi teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar yaşayan var mıdır diye bir konuda yardiminiza ihtiyacım var.Ge62vr laptop kullaniyorum.Gecenlerde pc ,windows 1909 guncellemesi sonrasi agirlasinca win10 1803 sürümü indirdim ve sürücü kısmından sadece windowsun olduğu kismi silip ona kurdum,suruculerde icinde bios_rvy falan vardi onlar nedir silinse sorun olur muydu mesela?Ardindan laptop daha kötü hal aldi kilitlenmeler aşırı kasmalar gibi, şimdi ne yapmalıyım sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 10161017101810191020
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.