Şimdi Ara

msi ge60-0nd var asus x550jk almalı mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bayağı saçma bir soru gibi gelebilir ama bu konuda ciddi anlamda yardıma ihtiyacım var.

http://www.msi.com/product/nb/GE60_0ND.html#hero-overview

bu ürünü kullanıyorum. sanırım alalı 3 sene olacak. format da attım, temizliğini de yaptım ama eskisi gibi performans alamıyorum. cs go ve lol gibi oyunları lowda oynamak zorunda kalıyorum artık, lowda bile fps düşüyor. özellikle cs go oynanmaz oldu resmen. lolde bile sık sık fps düşüşleri var. anlamıyorum bu pcnin en az 60 oynatması lazım değil mi? bu durumdan sıkıldım ve değişmek istiyorum laptopumu artık. fiyat ve performans olarak asus takıldı gözüme. başka önerisi olan var mıdır? üniversiteyi dışarıda okuduğumdan masrafım da fazla oluyor. çok da abartılı bir fiyat olsun istemiyorum.

şimdiden teşekkür ederim herkese.

• Yardımcı olabilecek var mıdır acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence ssd tak

• quote:

Orijinalden alıntı: DonanımHaberTavsiye

Bence ssd tak

Teşekkür ederim öneriniz için bu da var aklımda. Tam olarak bir açıklaması var mıdır bu durumun sistem temiz şekilde formatlandı, temizliği yapıldı, macunları tam. Ama o eski performansından eser yok.

• eski performansından eser olmaması gayet normal..hangi teknolojik ürünün ilk alındığı gibi performans verdiğini gördün..yeni laptop almak istemiyorsan SSD tak ram yükselt biraz olsun faydası olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: halloven

eski performansından eser olmaması gayet normal..hangi teknolojik ürünün ilk alındığı gibi performans verdiğini gördün..yeni laptop almak istemiyorsan SSD tak ram yükselt biraz olsun faydası olur..

Ram 8 zaten tamamiyle kullanamıyorum ki fazlasıyla yetiyor max 6 falan oluyor ram kullanımı yüksek oyunlarda. Ssd işini deneyeceğim. Gtx 660m ile lowda bile fps kaybı üzüyor insanı.

• mutlaka bir sorunu vardır, sorunu bulmaya çalış, o bilgisayar cs go yu hd çözünürlükte sabit 100 fps de oynatması lazım, ama ayarlara gelince bazı ayarların low - high olması çok farkedilmiyor, keskinliği yumuşatmayı 2x olarak açınca görüntü yeterince düzeliyor, onun dışında low medium high arasında ben cs go için diyorum pek fark görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: honour07

mutlaka bir sorunu vardır, sorunu bulmaya çalış, o bilgisayar cs go yu hd çözünürlükte sabit 100 fps de oynatması lazım, ama ayarlara gelince bazı ayarların low - high olması çok farkedilmiyor, keskinliği yumuşatmayı 2x olarak açınca görüntü yeterince düzeliyor, onun dışında low medium high arasında ben cs go için diyorum pek fark görmedim.

Bir türlü bulamıyorum.

Temizliği ve macun değişimi güvenilir bir yere yaptırıldı.
    Sistem temiz virüs falan yok.
    Arka planda çalışan herhangi bir uygulama falan yok sistemi kasacak.
    Harici ekran kartıyla çalışmıyor.

Daha da aklıma bir şey gelmiyor ssd olayını deneyeceğim. Tek aklıma gelen ömrünü doldurduğu. Garantisi bitmemiş olsa gönderecektim.

• gorkemsezgin G kullanıcısına yanıt
    ssd nın oyunda fps farkı yaratacagını sanmıyorum ssd nın bılgısayarında yapacagı farklar bılgısayarın acılıs ve kapanıs suresı kısaltır dosya akarımını hızlastırır ınternet kullanımını hızlastır ve oyunların gecıs ve acılıs zamanlarını kısaltır. oyunlarda donma takılma oluyorsa ekran kartınla alakalıdır . ekran kartı drıverlerını kontrol et guncel olup olmadıgını kontrol et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: babiz

ssd nın oyunda fps farkı yaratacagını sanmıyorum ssd nın bılgısayarında yapacagı farklar bılgısayarın acılıs ve kapanıs suresı kısaltır dosya akarımını hızlastırır ınternet kullanımını hızlastır ve oyunların gecıs ve acılıs zamanlarını kısaltır. oyunlarda donma takılma oluyorsa ekran kartınla alakalıdır . ekran kartı drıverlerını kontrol et guncel olup olmadıgını kontrol et.

8.1 bütün güncellemeleri tam orijinal. 7 ultimate ile de aynı durum.

• gorkemsezgin G kullanıcısına yanıt
    hocam laptoplarda genelde cok oluyor ekran kartı cok ısınıyordur fanı tozlanmıs olabılır bılgısayarın ıcını temızlettırdınızmı banda olmustu bu sorun bılgısayarın ıcın guzelce temızlettırdım ısınmada ortadan kaltı takılmada ılk gunkı gıbı oldu pc
  • ssd'nin çözeceğini bende düşünmüyorum açılış hızı artar ona kurulan oyunun sistemin ama fps değerini etkilemez keşke dolmasaydı servise gönderirdin bi sorun oluşmuştur belki ekran kartında yada ramde vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MikeShinoda96

ssd'nin çözeceğini bende düşünmüyorum açılış hızı artar ona kurulan oyunun sistemin ama fps değerini etkilemez keşke dolmasaydı servise gönderirdin bi sorun oluşmuştur belki ekran kartında yada ramde vs.

Ben de öyle düşünüyorum detaylı bir inceleme yaptırmam lazım ama nereye o konuda fikrim yok.

Bu arada temizlik gayet iyi bir şekilde yaptırdım ısınma yok değerleri kontrol ediyorum normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemsezgin

quote:

ssd'nin çözeceğini bende düşünmüyorum açılış hızı artar ona kurulan oyunun sistemin ama fps değerini etkilemez keşke dolmasaydı servise gönderirdin bi sorun oluşmuştur belki ekran kartında yada ramde vs.

Ben de öyle düşünüyorum detaylı bir inceleme yaptırmam lazım ama nereye o konuda fikrim yok.

Bu arada temizlik gayet iyi bir şekilde yaptırdım ısınma yok değerleri kontrol ediyorum normal.

Ayni sikinti bir arkadaşumdada vardi. Sorun meger hdd imiş. Elinizde farkli hdd varsa deneyin derim. Şayet herşey tam ise

• quote:

Orijinalden alıntı: gtx295

quote:

Orijinalden alıntı: gorkemsezgin

quote:

Ayni sikinti bir arkadaşumdada vardi. Sorun meger hdd imiş. Elinizde farkli hdd varsa deneyin derim. Şayet herşey tam ise

onu da deneyeceğim. teşekkür ederim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.