Şimdi Ara

Msi GS70 Stealth vs Macbook Pro ME294TU/A (Late 2013)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bu iki bilgisayar arasında karar vermem gerekiyor. Msi biraz daha ağır olduğundan içime sinmiyor lakin fiyat olarak 2000 lira düşük almak istediğim macbooktan, performans olarak da iyi gözüküyor o yüzden düşünmüyor değilim.

Oyun oynamıyorum, kesinlikle oyunla işim olmaz. Taşıması kolay istiyorum ve yüksek konfigürasyonda bir laptop arıyorum çünkü her aldığım 2 seneye kalmadan işe yaramaz hale geliyor. Yarı fiyatına bunların belki çok iyi laptoplar bulabilirim bunu söyleyeceğinizi biliyorum ama dediğim gibi 2-3 senede kağnı hızıyla çalışan bir cihaz almak istemem.

Mobilite önemli tabiki. Ama laptopa göre fikrim de değişebilir.

Ses çıkarmaması da önemli, şu anki laptopum (çok eski tabii) öyle ses çıkarıyor ki camdan fırlatasım geliyor artık. Fan gürültüsünden bıktım.

Bir de gerçekten hız ve stabilite önemli yani ödevler vs derken akademik olarak bilgisayarla çok zamanım geçiyor ve en basitinden bir metin hazırlarken bilgisayarın takılması bile insanı çileden çıkarıyor.

Bir de bilgisayarım genelde günde 5-8 saat gibi uzun süre açık oluyor bunu da düşünerek performans olarak yardımcı olmanızı istiyorum.

Eskiden çok ilgiliydim bilgisayar konusunda lakin artık baya geri kaldım bu yüzden her önerinize ihtiyacım var.

Msi gs70:http://www.pcdepo.com/msi-gs70-stealth-notebook-urun10231.html (4500 lira civarı)

Macbook Pro Me294tu/A: 15 inç: 2.3 GHz (öğrenci indirimiyle 6.300 lira civarı)
    Retina ekranlı
    Özellikler
    2.3 GHz dört çekirdekli
    Intel Core i7
    3.5 GHz'e kadar Turbo Boost
    16 GB 1600 MHz bellek
    512 GB PCIe tabanlı flash depolama1
    Intel Iris Pro Graphics
    2 GB GDDR5 belleğe sahip
    NVIDIA GeForce GT 750M
    Yerleşik pil (8 saat)2

• Oyunla işin olmazsa tabii ki macbook pro ancak illa harici ekran kartı olan bir macbook pro almak zorunda değilsin zaten oyunla işin yoksa gereksiz olacaktır. Harici ekran kartı olmayan bir macbook pro zaten seni ödevlerini yapmaya vs. iteceği için ve daha uzun dayanacağı için tercih edilebilir, sarjı da uzun süre gidiyor. Oyun oynamayacaksan msi tercih etmen zaten hata olur. i7li harici ekran kartı olmayan bir macbook pro'yu çok daha uygun fiyata alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordlombak

Oyunla işin olmazsa tabii ki macbook pro ancak illa harici ekran kartı olan bir macbook pro almak zorunda değilsin zaten oyunla işin yoksa gereksiz olacaktır. Harici ekran kartı olmayan bir macbook pro zaten seni ödevlerini yapmaya vs. iteceği için ve daha uzun dayanacağı için tercih edilebilir, sarjı da uzun süre gidiyor. Oyun oynamayacaksan msi tercih etmen zaten hata olur. i7li harici ekran kartı olmayan bir macbook pro'yu çok daha uygun fiyata alabilirsin.

Evet aslında bir düşük modeli olanı beğenmiştim bütçe için de daha uygun ekran kartı yok diye emin olamadım. Ekran kartı olmaması oyun dışında başka neleri etkiler bu konuda yardıma ihitiyacım var. İki sene sonra keşke ekran kartlısını alsaydım der miyim diye korkuyorum. Şu an için ağır program vs kullanmıyorum okul için. Her bilgisayarın kaldıracağı şeyler kullandım eclipse, matlab, decision tools vs. Ama ilerde pişman olmamak için soruyorum bunları. Yoksa günlük kullanımda ben de bir fark olacağını sanmıyorum. Msi konusunda haklısınız fiyatı yüzünden ilgimi çekti yoksa baya ağır macbooka göre şarj cihazını vs de düşündüğümüzde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• N550JV BELLEK : 16 GB, İŞLEMCİ : Intel Core i7 4700HQ, İŞLEMCİ HIZI : 3.40 GHz, SABİT DİSK : 1 TB Modeli CN240H bir de bunu gördüm başka bir arkadaşın mesajında fiyat olarak da iyi duruyor bu nasıl bir alternatif olur? Hoş ssd olmaması hoşuma gitmedi. Bir de bu da 2,5 kilodan fazla sanırım ama fiyatı 3000 civarı olunca insan düşünüyor ister istemez alternatif olarak..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartı grafik programları ile yoğun uğraşan ve oyun oynayan insanlar için önemlidir. Matlab, Eclipse ile çok grift işlemler yapmıyorsanız alabilirsiniz, uzun seneler idare eder sizi özellikle ssdli bir macbook pro alırsanız tüm işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde yapabilmeniz mümkün.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.