Şimdi Ara

MSI R 7850 Twin Frozr3 Cross-fire

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde MSI R7850 Twin Frozr3 'üm var ve crossfire yapmak istiyorum. Zira 400-500 liraya yeni ekran kartı alacak olsam, 5-6 fps daha kazanıyorum ancak crossfire yaparsam 7850 ile nerdeyse 2 kat performans alıcam.

Şimdi sizlere sorum ise şu:
    Aynı marka ekran kartıyla mı crossfire yapmak zorundayım ?
    Örneğin:
    MSI R7850 Twin Frozr3 - ASUS 7850 DirectCUII ile crossfire yapamazmıyım ?

İlla aynı karttan mı olması gerekiyor ?

Teşekkürler şimdiden :)

Bu arada seasonic850W 80+Bronze var. Yeterli diye düşünüyorum. İşlemcim 2500k ve 8gb Ram var...Asrock Extreme4

• Enrage E kullanıcısına yanıt
    - Aynı marka olmak zorunda değil.
    - 2 katı performans alabiliceğini sanmıyorum ama macera arıyorum dersen anlarım keza AMD nini sürücü sıkıntılarıda çok nettirki 2 kartla oyunlarda başına neler gelebilir düşünmek bile istemem.
    - gtx760 veya r9 280 almak hem 2 kartın performansını rahatlıkla verir hemde güç tüketimi ve CF ile yaşayacağın sıkıntıları ortadan kaldırır aradaki fark senin düşündüğün gibi 5~6 fps değildir bu konuda çok yanılıyorsun.
  • Yaparsın . CF de saat hızı düşük olan kartın hızlarında çalışır 2 kartta marka farketmez.ben olsam o kartı satar 450ye 2. el gtx 670 alirdim . herzaman tek kart daha iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.vatanbilgisayar.com/hd7850-dual-x-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html
    Bu Crossfire için almayı düşündüğüm kart. 450TL diyelim.
    R9 270X 500 TL civarında. fps karşılaştırması yapınca max 10 fps den fazla test sonucu göremedim malesef.

http://www.tweaktown.com/articles/5105/his_radeon_hd_7850_2gb_iceq_turbo_video_cards_in_crossfire/index19.html

Bu da 7850 nin crossfire benchamarkları ki 80% fazla performans artışı sağlamış. Zaten zamanında bu kartı almamın sebebi crossfire scale'i idi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.