Şimdi Ara

MSI S420 VE MSI S420-2 PROBLEM,ÖNERİ,TAVSİYELERİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
10.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kablosuzda sorun yokmuş, gayet iyi çekiyor artık..
    bence gayet iyi bir bilgisayar iyi ki almışım diyorum 1 haftadır kulanmama rağmen
    başka bilgisayarlarla da karşılaştırdım ve sonuç oldukça memnun ediciydi benim için.
    bu fiyata bu mükemmellik
    herkese tavsiye edebilirim ama netten değil de direk mağazadan deneyerek alın derim,
    tedbir açısından yani...
  • Arkadaşlar , Fan sorununu çözebilen varmı ? Prizdeyken sorun yok ama bataryadan çok yiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemto

Arkadaşlar , Fan sorununu çözebilen varmı ? Prizdeyken sorun yok ama bataryadan çok yiyor

Cemto kardeş, Herhangi bir güncelleme çıkartacaklarını sanmıyorum. Belkide vista için sitede bulunan bios ile bu sorunu vista altında gidermişlerdir. Deneyen varsa cevabını yazar belki.
  • Arkadaşlar s420 'ye vista yükledim ama böyle bir sorun çıkıyor

1) Vista ultımate 32bıt türkçe yükledim ekran kartında bu hatayı veriyor

Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)

Bu aygıtla ilgili verileri Microsoft'a göndermek ve kullanılabilen bir çözüm olup olmadığını görmek için 'Çözümleri denetle'yi tıklatın.

Çözümleri denetle dediğimde yükleme yapıyor açıp kapadıktan sonra aygıt yöneticisine girdiğimde
    radeoan express 200m series yazıyor yüklenmiş ama altında bir küçük üçen uyarı işareti var.

2) wıreles te ise msi kendi sitesinden s420 vista drıverini yükledim ama wireles devreye girmiyor.

Bu sorunu sanırım sitedeki vista bios güncellemesiyle ve belki fanıda çözmüşlerdir diye düşündüm
    yalnız indirdiğim bios dosyayı açtığımda ms dos ekranı geliyor. burda takıldım.

• Cemto ekran kartı driverı Vista uyumlu olmayabilir ( uyarıdan öyle anladım ben ), yüklemeden önce uyumluluk testi yapmışmıydın ?

Oyun performansına gelince ( imzamdaki cihaz için geçerli, S420-2 muadilidir ) PrinceOfPersia3 ve El Matador yükledim, sorunsuz bir şekilde çalışıyor, herhangi bir donma, takılma ya da aşırı ısınma olmadı, belki çok uzun süre oynayınca oluyordur onu da denemedim. Bu bahsettiğim oyunlar sıkı konfig isteyen uygulamalar, hiç tahmin etmiyordum önceleri ama sonuç beni gerçekten şaşırttı, akşama birde COD2 deneyeceğim, muhtemelen oda çalışacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dexia -- 20 Mart 2007; 16:16:24 >
  • S420 vista ile ilgili deneyimlerim, Vista ultimate 32 BIT yükledim yukarda saydığım sorunlar çıktı, yabancı sitelerden araştırma yaptım ve S420'nın yani ati x200 ekran kartının vistadan kaynaklanan bir nedenle çalışmadığını öğrendim işin ilginç yani Msi kendi sitesinde s420 için vista'yı önerir diyor ama kendi yaptığı laptopun ekran kartının vista'da sorun çıkardığını araştırmıyor son olarakta eğer kendinize problem aramıyorsanız yeni güncellemeler çıkmadan vistayı düşünmeyin derim, vista yüklemesi driver araştırması, sorunların araştırılması, yeniden format atıp windows kurması enaz 2.5 saat şimdilik deneyimlerim bu kadar.
  • Verdiğin bilgiler için saol arkadaşım. Düşüncene tamamen katılıyorum. Vista piyasada tam oturmadan yüklemek gerçekten büyük sorunlara yol açıyor. Biraz daha bekliycez artık.
  • msi 420 coreduo sahibiyim. setup ayarlarında user password aktif olmuyor admin pasword ise aktif oluyor.. sizdede aynımı nasıl aktif yapabiliriz. boot esnasında şifre sormasını istiyorım da...
  • Beyler gectiğimiz pazar günü bi tane msi s420 t5600 1.83 aldım piyasayı baya araştırdım marka imajı altındaki diğer notebook lardan cok daha iyi bir alet klavye ve fan problemi göremedim önceden toshiba kullanıcısıydım bence fiyat performans son derece mükemmel mause pad vede kablosuz bağlantı kapalıyken 3 saat 2 dakikalık bir bekleme süresi gösterdi bence cok ii
    hehehe bir msi birliği ne güzel
  • arkadaşlar ben 6 aydır kullanıyorum s420-2 yi ve bu son zamanlarda donmalar yapıyor ve kendi kendine kapanıyor... aslında bu tip sorunları olmasa çok iyi bir notebook.... şuanda vista yükledim ve kablosuz bağlantı saylıyamıyorum... nedeni driverini bulamıyorum :))) msi sitesinde bizim core2duo işlemcili s420 modeli yok... ama ben genede s420 olan sitesinde verilen tek modelin driverini indirdim ama yüklenmiyor... bunun driverini nerden indirebilirim???
  • arkadaslar ben 1 yıl oldu msi s420-2 alalı,
    birkez klavye birkezde fan problemi yasadım ve serviste ugrastım bayaa,
    su anda pil sorunum var,
    gordugum kadarıyla forum nisandan beri kullanılmamıs,birileri varsa sorunumu ileticem
    tesekkurler
  • forumdayız takipteyiz
  • Vista Ultimate Kurdum
    ama wlan driver i kabul etmiyo
    daha dogrusu kendi sitesindekini bile kabul etmiyo
    elinde buna cozumu olan varmı acaba
  • arkadaslar bilgisayarım boyle bi hata verdi
    "RC410M 1024 VBIOS BR18687"

biosa bile giremiyorum oyle kalıyo
    sorunun nerede oldugunu anlamaya calısıyom ama bulamadım
    ya biosta yada ekran kartında bi problem olabilir mi ?
    tahminleriniz nedir?
    teşekkurler
  • arkadaşlar ben 2 yıldır S420 kullanıyorum ekran kartı performansı haricinde bir sorun bulamadım
    vista uyumlu en uygun performansta çalışacak ekran kartı drver sürümü bilen varmı? birde pardus kurup deneyen oldumu ben denedim video
    oynatıcısı ekran kartını desteklemiyor çözüm arıyorum.
    klavye ve fan sorunları diyorsunuz emin olunki fanın sürekli çalışması cihazın sağlığı yönünden çok daha iyidir, fanın enerji sarfiyatı fanı
    durdurduğunuzda en fazla beş dk fark eder bu süreyi kazanmak için fanı devre dışı bırakmaya değmez farklı bir bilgisayarın
    driver lerini de tavsiyem kurmayın ben 2 yıldır bu cihazın ciğerini öğrendim şu an vista home premium 32 bit kullanıyorum
    ekran kartı performansı harici bir sorun bulamadım güzel cihaz.
    ama yeni bir notebook alacak olursam asus tercih ederim çünkü tüm parçaları kendi üretimi
    msi s420 içini açıp bakın msi firmasına ait bir parça bulamassınız yinede ekonomik olarak en uygun ve kalite olarak msi

• boxxo
    hala çözüm bulamadıysan yardım edebilirim
  • MSI S420'nin vista wireless problemini çözen oldu mu?

Bu sorun hala devam ediyor heralde!!

Kendi sitesindeki wireless driverı çalışmıyor...
  • Windows Update ile birlikte 812.11g MINI PCI wireless Network Adapter buluyor. Bu driverın yüklemesi yapıldığında iş görüyor.

MSI S420'de vista ile wireless driver sorunu yaşayanlar için duyurulur...

;)
  • Ayrıca MSI'a mail atmıştım sorunla ilgili sitenizde MSI S420'nin vista wireless driverı yok diye aşağıdaki linkte bulunan driver'ı göndermişler.

MSI S420 Wireless Driver (Vista)
  • ekran kartının sorunu hala devam ediyor üçüncü parti ne yüklediysem sorunu bir türlü çözemedim. Nasıl Windows Vista Capable anlamıyorum. yeni bir önerisi olan varsa herşeye açığız selamlar
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.