Şimdi Ara

Mühendislik Tercihlerim Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi geceler,hafta sonu sınava gireceklere başarılar.

Başlığı açma sebebim merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş yapmayı düşündüğüm mühendislik programlarıyla ilgili fikirlerinizi almak.

Öncelikle sevdiğim derslerden ve konulardan bahsetmek istiyorum.

Matematikte;Permütasyon,kombinasyon,olasılık,matris-determinant,problemler,sayılar,eşitsizlikler,oran-orantı ve karmaşık sayılar

Fizikte;Tork,ağırlık merkezi,basit makineler,maddeler ve özellikleri,sıvıların kaldırma kuvveti,basınç,ısı ve sıcaklık,genleşme,iş-enerji,basit harmonik hareket ve dalgalar konularını seviyorum.

Bunların dışında kimya ve biyoloji derslerinin hemen hemen tüm konularını seviyorum.

Başarı sıralamamın altında kalan ve başvurmayı düşündüğüm bölümler şu şekilde;

Makine Mühendisliği-Gaziantep Üniversitesi (İngilizce)
    -Trakya Üniversitesi
    -Balıkesir Üniversitesi

Bilgisayar Mühendisliği-Balıkesir Üniversitesi
    -Süleyman Demirel Üniversitesi

Kimya Mühendisliği-Anadolu Üniversitesi
    -Gazi Üniversitesi
    -Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
    -Bursa Teknik Üniversitesi

Sevdiğim konulara,iş bulma şansına ve yurt dışında çalışabilme ihtimaline göre hangi bölümü ve üniversiteyi tercih etmeliyim ?

Yorumlarınızı bekliyorum,yorum yapanlara şimdiden teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beaudelaire -- 15 Haziran 2017; 0:36:30 >

• Kimya Mühendisliği
    -Anadolu Üniversitesi
    -Gazi Üniversitesi
    -Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
    bunlardan birini seç. Kriterlerin hocaların sayısı ve kalitesi , kampüsün kalitesi ve şehrin olanakları gibi şeyler olsun seçim senin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vioman -- 15 Haziran 2017; 0:56:34 >
  • Hocam bunların arasından yurtdışı imkanı ve üniversite anlamında isime pek bakılmayan bölüm Bilgisayar Mühendisliği sanırsam. İş tamamen sende bitiyor okuldansa.Seçmen daha yararına olacaktır. Trakyanın mühendislik eğitiminin pek iyi olmadığını söylüyorlar okuyanlar daha iyi bilir tabii de.
    Kimya Mühendisliğini ben de sene başında çok istiyordum fakat artık sektör eskisi gibi değil. Okul puanlarının sıralamalarında da anlarsın zaten iyi üniversitelerin mühendisliklerinin hep en düşükteki sıralamasını kimya mühendisliği çeker çevre-jeoloji falan filandan sonra.
    Tabii ki kimya mühendisliği gibi sağlam bir disiplini bizim ülkemiz bu hale getirdi yoksa avrupada ve amerikada hala çok değer verilen bir meslek fakat sanırım artık bu bölümden mezun olanlar hallerinden pek memnun değil. Yine de genellememek lazım,ben de seviyorum Kimya Mühendisliğini yola çıkış amacım da buydu zaten,kimya ve makine yazacağım gibi duruyor şuan.
    Umarım her şey gönlünce olur. O üçü arasından Eskişehiri tercih etmen daha iyi olacaktır sanırsam.
    Balıkesir Bilgisayarı da düşünebilirsin kendini geliştirebilirsen ve uğraşacağın alanı iyi belirlersen güzel yerlere gelirsin seviyorsan.
    Hepimizin yolu açık olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .HOPE. -- 15 Haziran 2017; 1:2:56 >

• aşağı
  • buyrun hocam maaşlar
  • reis yanlış anlmada oradan mezun olsan seni ise degil kapını önüne bile almam
  • Ben olsam Gazi kimya müh. Seçerdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lnsurgent

buyrun hocam maaşlar

Sitenin ismini verebilirmisiniz?

• .HOPE. kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgisayar mühendisliği ile ilgili başta yazdıklarınız çok yanlış sende bitmiyor o iş . Üniversite çook önemli bilgisayar mühendisliğinde kendini geliştirme kısmında üniversitenin önemi büyük inşallah konuyu açan arkadaş mesajımı görür. Bilgisayar mühendisliğini seçmeni pek tavsiye etmem onun yerine devlette kolay iş bulabileceğin bölümlere yönelmeni tavsiye ederim.
  • anadolu kimya tartışmasız

• Mühendislik yazmayı düşünenler 5 sene sonra nelerle karşılaşabilceginizi bir düşünün..Ortalık zibil gibi müh kaynıyo gençlerrrr iyi düşünün ve şu yazıyı bırakayım buraya..

Deneyim + yabancı dil + esnek saat+ program+ehliyet+kendini geliştirme+etiket+ cumartesi+ bazen pazar+ vizyon+ kalite = 2000 Papel
    beğenmezsen dışarıdaki(zibil çok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zescafe -- 16 Haziran 2017; 23:36:50 >

Trakya üniversitesinde ki mühendislik fakültesinden bir çok kişiyle konuştum genel anlamda verdikleri eğitim kaliteli özellikle makinesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2pac.

Trakya üniversitesinde ki mühendislik fakültesinden bir çok kişiyle konuştum genel anlamda verdikleri eğitim kaliteli özellikle makinesi

Ekşide açıp bakabilirsin herkesin Trakyayı nasıl gömdüğünü, bir fikrim olmadığını zaten kendim belirtmiştim dostum ayrıca kimse okuduğu okula kalitesiz,çok kötü eğitim veriyor falan demez duygusal davranır okulu hakkında.
    Dediğim gibi bir fikrim yok fakat çok kötüleniyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    tabi ki iyi üniversitelerle karşılaştırılda devenin yanında kulak kalır o kısmında haklı olabilirsin ama ben ekşiden pek bir okuma taraftarı değilim üniversite değilde her hangi bir bölüm hakkında yorumları okusam her seferinde kötüleme var o yüzden bir şey diyemem.
  • Mühendislik Tercihlerim Hakkında
  • Yukarı lütfen
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.