Şimdi Ara

Mükemmel Canlı: İnsan (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
0
Favori
2.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Brandt

quote:

Orijinalden alıntı: Fx47

quote:

Orijinalden alıntı: Khan Aitmatov

quote:

Orijinalden alıntı: imakenya dragons

Eski kullanici adin cok guzelmis hocam neden degistirdin ki

+yanyatmis8

Büyük seviyorum. f yi F yaptım

abi seni kim takar ki fx olsan ne Fx olsan ne..

Helal lan biz seni takıyoruz sen süpersin üfff ne kadarda süper abii kıskandım ya 2k mesaj

• quote:

Orijinalden alıntı: Goblin Mind

Bende büyük severim tanisalim mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kesnek

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Flash

Yapma lütfen , bilim adamlarını dünyayı gök taşlarından koruyan kahramanlar ilan ettin birden. 4000 yıl önce kim koruyordu Dünya'yı ?
    Cevap çok basit : Atmosfer.

4000 yıl önce dünyaya gök taşları düşmüyor mu sanıyordun? İlla toplu bir katliam olmasına gerek yok.Daha 2 yıl önce Rusyaya yüzlerce meteor düştü.Bir çok insan yaralandı,birçok insanın evi hasar gördü.E hani düzen?Düzen olsa o göktaşları belirli bir yörüngede hareket eder dünyamıza uğramazdı.Uğrayınca da atmosfer o göktaşlarını parçalardı.

Eee sen şimdi dersin ki insan bozdu düzeni ama ne yazık ki insan bozmuş olsa 4bin yıl önceleri de dünyaya meteor düşmezdi.

Ayrıca atmosfer belirli bir düzeye kadar korusada bazı durumlar ki azımsanacak birşey değil, bu göktaşları dünyaya ulaşıp canlılara zarar verebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Evrende bir duzen olmadigi gibi tamamen duzensiz, kaotiktir. Canlilarin mukemmel olmasi tamamen hayaldir, cunku dna kendini kopyalarken daima hata yapar.

Uzman konuştu dinleyin
  • quote:

Zaten o düşen Goktaslari da belirli bir yörüngede gidiyor. Ama dünya da sabit durmadığı için eger yorungeler kesişiyor ise bir gün mutlaka buraya duseceklerdir. Ayrıca bu doğal afetler,hastalıklar vs. gibi şeyler de insan nüfusunun aşırı artmasını önlüyor.Doğada da av ile avcı sayısı sürekli zıt bir şekilde artıp azalarak dengeleniyor.

yörünge falan yok.Uzayda rastgele dolanıp duruyor o göktaşları.Binlerce onbinlerce gök taşı var.Gök taşlarının yörüngelerde dolandığına dair bilimsel bir yazı varsa paylaşır mısın öğrenmek istiyorum.Ancak başıboş dolaşan gök taşları güneş gibi büyük kütleli yıldızların çekim gücüne kapılıp yörüngesine girer.Ancak bu yörüngeye giriş bizim dünyamızın yörüngede dolaşması gibi değil,yörünge ona mancınık etkisi yapıp hızlandırıp başka yöne fırlatabilir yada kendi içine alabilir.

• quote:

Zaten o düşen Goktaslari da belirli bir yörüngede gidiyor. Ama dünya da sabit durmadığı için eger yorungeler kesişiyor ise bir gün mutlaka buraya duseceklerdir. Ayrıca bu doğal afetler,hastalıklar vs. gibi şeyler de insan nüfusunun aşırı artmasını önlüyor.Doğada da av ile avcı sayısı sürekli zıt bir şekilde artıp azalarak dengeleniyor.

Göktaşı yöründege falan gitmiyor, gitse göktaşı sistemleri olurdu. Öyle birşey yok. Ayrıca diyelim ki gidiyor bir yörüngede ama dünyada sabit durmadığı için kesişiyorsa burada bir hata yokmudur. Hani mükemmel o düzen olmuş olsaydı ya dünya dönmez yada göktaşı dünya ile kesişmezdi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kesnek

quote:

Yapma lütfen , bilim adamlarını dünyayı gök taşlarından koruyan kahramanlar ilan ettin birden. 4000 yıl önce kim koruyordu Dünya'yı ?
    Cevap çok basit : Atmosfer.

4000 yıl önce dünyaya gök taşları düşmüyor mu sanıyordun? İlla toplu bir katliam olmasına gerek yok.Daha 2 yıl önce Rusyaya yüzlerce meteor düştü.Bir çok insan yaralandı,birçok insanın evi hasar gördü.E hani düzen?Düzen olsa o göktaşları belirli bir yörüngede hareket eder dünyamıza uğramazdı.Uğrayınca da atmosfer o göktaşlarını parçalardı.

Eee sen şimdi dersin ki insan bozdu düzeni ama ne yazık ki insan bozmuş olsa 4bin yıl önceleri de dünyaya meteor düşmezdi.

Ayrıca atmosfer belirli bir düzeye kadar korusada bazı durumlar ki azımsanacak birşey değil, bu göktaşları dünyaya ulaşıp canlılara zarar verebiliyor.

evet işte mükemmel bir düzen olsa o göktaşları gelip dünyamıza çarpmazdı.Doğa ve evren hep bir kaos içerisindedir.10 milyar yıl öncede böyleydi,hala da böyle.10 milyar yıl sonrada böyle olacak.

• quote:

Evrende bir duzen olmadigi gibi tamamen duzensiz, kaotiktir. Canlilarin mukemmel olmasi tamamen hayaldir, cunku dna kendini kopyalarken daima hata yapar.

http://forum.donanimhaber.com/m_109826541/tm.htm okursan sevinirim...
  • quote:

Puhahaha nasıl sacmalamıs artık birazdan saygı duyun felan demeye baslar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecmisgecmistir

quote:

Puhahaha nasıl sacmalamıs artık birazdan saygı duyun felan demeye baslar

Bir de av avcı ilişkisini mükemmel düzen olarak nitelendiriyor.Resmen ölüm kalım savaşı var doğada.Herkes hayatta kalmanın derdinde.Doğal seçilim de burada başlıyor işte.

• quote:

Yazdım ya bu tip felaketler nüfusun dengede kalmasını sağlıyor diye.

Nufüsü dengelemek mi? Sizin evinize bir göktaşı düşse ve siz dahil birkaç kişi yaralansa bu nüfusu dengelemek için mi? Bunu kabul edip, hastanede ben sana gelsem desem geçmiş olsun nüfus dengeleniyor sanırım... Herhalde beni direk deliler hastanesine yollarlar.... Hocam istirham ediyorum bu tarz tartışmalara mevcut bilgi birikiminizle girmeyin gerçekten gülünç durumlar ortaya çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 9 Eylül 2015; 17:07:23 >
  • quote:

quote:

Nufüsü dengelemek mi? Sizin evinize bir göktaşı düşse ve siz dahil birkaç kişi yaralansa bu nüfusu dengelemek için mi? Bunu kabul edip, hastanede ben sana gelsem desem geçmiş olsun nüfus dengeleniyor sanırım... Herhalde beni direk deliler hastanesine yollarlar.... Hocam istirham ediyorum bu tarz tartışmalara mevcut bilgi birikiminizle girmeyin gerçekten gülünç durumlar ortaya çıkıyor.

+1 o zaman doktorluk mesleği falan kalksın insanlar hastaneye gitmesin,nüfus dengelenecek ya.E o zaman hayvanlardan ne farkımız kalıyor yahu.

Hayır bir de şöyle bir şey var, o zaman doktorlar da Tanrıya karşı geliyor gibi bir şey çıkıyor ortaya.

• quote:

quote:

quote:

Birkaç kişilik ölümlerden bahsetmiyorum zaten. Büyük salgınlar , afetler ...
    Peki sen hiç şunu düşündün mü : Bunların bir sebebi varsa ve şu anlık bilgilerimizle bunu açıklayamıyorsak ?
    Bundan 5000 yıl önce insanlar volkan patlamalarının sebebini bilmeyip sadece fikir bilimden uzak fikirler yürütüyorlardı.
    Belki de çoğu insan bunu dünyadaki sistemin bir hatası olarak görüyordu.
    Ama şimdi yararlarını görebiliyoruz. Sebeplerini biliyoruz. Daha insanlığın önünde potansiyel olarak uzun süre varken
    birkaç göktaşı düşmesinin ne anlama geldiğini bilmediğimiz için '' Sistemdeki hata '' demek doğru mu oluyor ?

tamam da hocam sen şimdi ikna oldun mu belirli yörüngelerde dolaşmayıp başı boş dolaştıklarına,onu de hele bi.

Aslında ikna olunacak bir şey yok,var olan durum bu da.

• kesnek kullanıcısına yanıt
    Göktaşlarının belirli yörüngesi var zaten. Ama başka bir yörüngeyle karşılaşıp kendine yeni bir yörünge oluşturabilir. Bir de başka bir cisme çarpabilir.

İkna olma durumu falan yok. Çünkü benim dediğim de senin dediğin de yanlış olabilir.
  • Araba yapıp uçak yapıp hepsinden hızlı oluyoruz, obez olup hepsinden çok tuketiyoz, anlık tepkiler verebilen aletler yapabiliyoruz, iş makineleriyle her şeyden güçlü olabiliyoruz. İnsan 1- doğa 0. Hadi bakalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mükemmel insan benim soruları alayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mathers

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evrende düzen yok mu ??????????????

Normalde mesajınızın kalitesi doğrultusunda cevap vermek pek doğru olmasada buyrun okuyabilirsiniz:

http://www.evrimagaci.org/fotograf/112/1458

Kusura bakmayın fakat mesajı görünce gerçekten güldüm.

Yolladığınız sitedeki yazı hiç bir şekilde evrende bir düzen olmadığını kanıtlayamaz.

http://kurandaceliskiyoktur.com/2007/01/09/evrendeki-duzen-ve-denge/

Bu dünyada yaşayabilmemiz muazzam bir matematiksel düzene bağlıdır ki matematikte tesadüfe yer yoktur.

İnanç ile bilim yapılmaz ve senin yolladığın sitedeki yazılanlarda evrendeki düzen ve dengeyi ne kanıtlar nede anlatır. İnançtır bu bilmeden sorgulamadan inanırsın ve mutlu olursun bu kadar açık ve net.

Bu işin o boyutu için atmadım o siteyi zaten. Sadece denge ve düzeni gösteren bilgilerin olduğu bir yazıyı görmeniz açısından yolladım. Yolladığım yazıda herhangi bir dini içeri yok. Tamamı bilimsel kanıtlanmış içerikler.

Attığın yazıyı kimin hangi hakla yazdığını söyler misin çok merak ettim. Ne yazarının adı var, ne de alıntı yapıldığı kaynaklar var. Onu yazan kişi kendini fizik profesörü mü sanıyor? Böyle bir müslüman saçmalığını okumak için vakit harcayacak değilim ama yazıdan rastgele bölümler seçeyim, bakalım kaçıncı seçimimde saçmalıkla karşılacağım dedim. Daha ilk seçtiğim bölümde saçmalık var:
    "30) Atmosferdeki oksijen miktarı da yaşam için kritik bir değerde yaratılmıştır. Bu değer eğer yüksek olsaydı, yeryüzünde sürekli yangınlar çıkardı. Bu değer eğer alçak olsaydı solunum yapmak imkansız olurdu."

Atmosferdeki oksijen miktarı senin için yaratılmadı kardeş. Sen atmosferdeki oksijen miktarına uygun şekilde evrimleştin.

edit: Ulan yazıya baktım da hep evrendeki ve Dünya'daki koşullardan bahsedip "bunlar böyle olmasaydı yaşayamazdık" demiş. Lan bi git işine evrende bu şartlara sahip olmayan milyonlarca gezegen var sen gelmişin düzen diyosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-960471B1F -- 9 Eylül 2015; 18:21:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wellenbrecher

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Normalde mesajınızın kalitesi doğrultusunda cevap vermek pek doğru olmasada buyrun okuyabilirsiniz:

Yolladığınız sitedeki yazı hiç bir şekilde evrende bir düzen olmadığını kanıtlayamaz.

Bu dünyada yaşayabilmemiz muazzam bir matematiksel düzene bağlıdır ki matematikte tesadüfe yer yoktur.

İnanç ile bilim yapılmaz ve senin yolladığın sitedeki yazılanlarda evrendeki düzen ve dengeyi ne kanıtlar nede anlatır. İnançtır bu bilmeden sorgulamadan inanırsın ve mutlu olursun bu kadar açık ve net.

Bu işin o boyutu için atmadım o siteyi zaten. Sadece denge ve düzeni gösteren bilgilerin olduğu bir yazıyı görmeniz açısından yolladım. Yolladığım yazıda herhangi bir dini içeri yok. Tamamı bilimsel kanıtlanmış içerikler.

Attığın yazıyı kimin hangi hakla yazdığını söyler misin çok merak ettim. Ne yazarının adı var, ne de alıntı yapıldığı kaynaklar var. Onu yazan kişi kendini fizik profesörü mü sanıyor? Böyle bir müslüman saçmalığını okumak için vakit harcayacak değilim ama yazıdan rastgele bölümler seçeyim, bakalım kaçıncı seçimimde saçmalıkla karşılacağım dedim. Daha ilk seçtiğim bölümde saçmalık var:
    "30) Atmosferdeki oksijen miktarı da yaşam için kritik bir değerde yaratılmıştır. Bu değer eğer yüksek olsaydı, yeryüzünde sürekli yangınlar çıkardı. Bu değer eğer alçak olsaydı solunum yapmak imkansız olurdu."

Atmosferdeki oksijen miktarı senin için yaratılmadı kardeş. Sen atmosferdeki oksijen miktarına uygun şekilde evrimleştin.

edit: Ulan yazıya baktım da hep evrendeki ve Dünya'daki koşullardan bahsedip "bunlar böyle olmasaydı yaşayamazdık" demiş. Lan bi git işine evrende bu şartlara sahip olmayan milyonlarca gezegen var sen gelmişin düzen diyosun

Evrimleştin yazısından sonrasını okuma gereği duymadım

• quote:

Orijinalden alıntı: Wellenbrecher

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

zaten şuan ki oksijen seviyesi meydana gelene kadar çok fazla değişim oldu.Olduğu gibi hurra atmosferdeki gazlar oluşmadı yani.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.