Şimdi Ara

Mükemmel Canlı: İnsan (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
0
Favori
2.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mükemmeliyeti niye sadece kendi açımızdan yorumluyoruz ki
    dünyaya göktaşı çarpacak hayat bitecek. hani evren mükemmeldi lan yok olup gidecez! bizim için mükemmel bir sonuç olmasa da plan mükemmel işledi. hesap vakti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GATIRCAN -- 9 Eylül 2015; 19:19:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Flash

Her şey saat gibi işliyor evrende. Sadece insan aykırı buna. Baska nerede düzensizlik var sen söyle.

Göktaşları hangi düzene göre hareket ederler? sen diyebilirmisin 1000 km sonra duracak çünkü düzeni bu şekilde? sürekli genişleyen evren hangi düzene ve kurala göre hareket ediyor? yıldızların kaç yıl ömrü olduğu bellimi? Düzen falan yok ortada, var olan bir takım olayları anlamayıp, olayın büyüklüğü karşısında hayran kalmaktan başka birşey değil düzen var demek.

birden dünyaya ayak bassan dünyanın insansız bir düzen içinde olduğunu anlaman biraz zamanını alırdı. mesela dünyanın ilk zamanlarında gözle görülemeyecek kadar küçük canlılar bugünün temellerini attı baktığında bir düzen göremiyordun belki ama düzeni kurdular. aynı şekilde evrende de ne tür bir düzen olduğunu anlayamıyoruz. en basitinden çekim kuvvetleri bile bir düzendir. belki mükemmel değil ama bir düzen olmasaydı şu an senin burada bu mesajı yapma ihtimalin olmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesnek

quote:

quote:

quote:

Yapma lütfen , bilim adamlarını dünyayı gök taşlarından koruyan kahramanlar ilan ettin birden. 4000 yıl önce kim koruyordu Dünya'yı ?
    Cevap çok basit : Atmosfer.

4000 yıl önce dünyaya gök taşları düşmüyor mu sanıyordun? İlla toplu bir katliam olmasına gerek yok.Daha 2 yıl önce Rusyaya yüzlerce meteor düştü.Bir çok insan yaralandı,birçok insanın evi hasar gördü.E hani düzen?Düzen olsa o göktaşları belirli bir yörüngede hareket eder dünyamıza uğramazdı.Uğrayınca da atmosfer o göktaşlarını parçalardı.

Eee sen şimdi dersin ki insan bozdu düzeni ama ne yazık ki insan bozmuş olsa 4bin yıl önceleri de dünyaya meteor düşmezdi.

Ayrıca atmosfer belirli bir düzeye kadar korusada bazı durumlar ki azımsanacak birşey değil, bu göktaşları dünyaya ulaşıp canlılara zarar verebiliyor.

evet işte mükemmel bir düzen olsa o göktaşları gelip dünyamıza çarpmazdı.Doğa ve evren hep bir kaos içerisindedir.10 milyar yıl öncede böyleydi,hala da böyle.10 milyar yıl sonrada böyle olacak.

10 milyar yıl sonra mükemmel gezegenimiz, mükemmel sisteme dahil olan güneşe çoktan çarpmış olacak yada güneş çökmüş yada çöküyor olacak. İşte düzen bunu gerektirir.

• http://www.evrimagaci.org/makale/367 Şu gönderiyi okuyun!! En azından sayfada içinde "düzen" kelimesi geçen yerleri okuyun. Lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şehmistan

Mükemmel insan benim soruları alayım.

Dur zaten karisti ortalik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünya tepsi şeklinde, gece de güneşin balçığa batmasıyla oluyor.
    Mükemmel düzen işte. Siz de hiçbirşey bilmiyorsunuz.
  • İnsan düşünebilen ve muhakeme edebilen bir canlı, dahada ötesi yok aslında hepimiz temelde hayvanız, gelişmemiş toplumlarda yani bizler gibi bu dahada çok belirgin.mesela toplumda sivrilmek için yapmayacağı pislik yok keza möt kurtarmak içinde öyle,hayvanlardada aynı şeyler var mesela her hayvan küçükken nasıl bir yapısı olduğunu gösterir, hareketli hayvanlar her zaman arsız ve huysuz olur insandada böyle mülayimi var, hareketlisi var,hırsızlık yapanı var.

• quote:

quote:

Yapma lütfen , bilim adamlarını dünyayı gök taşlarından koruyan kahramanlar ilan ettin birden. 4000 yıl önce kim koruyordu Dünya'yı ?
    Cevap çok basit : Atmosfer.

4000 yıl önce dünyaya gök taşları düşmüyor mu sanıyordun? İlla toplu bir katliam olmasına gerek yok.Daha 2 yıl önce Rusyaya yüzlerce meteor düştü.Bir çok insan yaralandı,birçok insanın evi hasar gördü.E hani düzen?Düzen olsa o göktaşları belirli bir yörüngede hareket eder dünyamıza uğramazdı.Uğrayınca da atmosfer o göktaşlarını parçalardı.

Eee sen şimdi dersin ki insan bozdu düzeni ama ne yazık ki insan bozmuş olsa 4bin yıl önceleri de dünyaya meteor düşmezdi.

Yıkım ve ölümde düzenin bir parçası.Aynı yaradılış ve doğum gibi.Bugün ölümsüzlük bulunsa 1 ayda dünya yaşanmaz bir hale gelir veya dünyadaki diğer tüm canlılar da bizler gibi düşünüp,kararlar alabilse (özgürce,geniş bir çerçevede ) birlik olup ağzımıza ederler vallaFakat biri bunlara bu hayat insanların demiş resmen.Yanlış anlamayın bağnazlık falan yapmıyorum sizce de öyle değil mi?Dünyada insanoğlu dışında kaç milyar canlı var.Bakterisi,türlü türlü böcekleri,fili,kaplanı,timsahı,gergedanı.Hani bir de çoğuna da zulüm ediliyor.İnsanlardaki düşünce özgürlüğü şuan her hangi bir hayvanda olsaydı o zaman gazetelerde Abd vs Rusya değil de diğer canlılarla karşılaştırmalar görürdük.

• Dünya ilk halinden bugünlere gelmek için ne kadar uğraştı biliyonuz mu lan? Tüm islam alemi dünyadan özür dilesin.

• LanceVance L kullanıcısına yanıt
    Yanlisin var hocam. İnsanlar mukemmel canlilardir biyolojik olarak ama kusursuz degildirler.

• quote:

Evrende bir duzen olmadigi gibi tamamen duzensiz, kaotiktir. Canlilarin mukemmel olmasi tamamen hayaldir, cunku dna kendini kopyalarken daima hata yapar.

Sana bilimsel basit bir örnek vereyim senin o yazıyı foruma yazabilmen için Vücudunda ki bütün kas sisteminin çalışması, Dünyanın 1670 km. hızla dönmesi, Güneşin etrafında 108.000 km hızla dönmesi, Galaksilerin çarpışması, Karbon döngüsünün tam olması ve Yer çekiminin olması lazım ki sen klavyeden o tuşa basabilesin. Bak ne kadar da az şey lazımmış insanın dünyada sadece bir tuşa basabilmesi için.
    Siz hala dna lar hatalı, bence bunlar tesadüfen oluyor bi yaw he he kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_6195

quote:

Evrende bir duzen olmadigi gibi tamamen duzensiz, kaotiktir. Canlilarin mukemmel olmasi tamamen hayaldir, cunku dna kendini kopyalarken daima hata yapar.

Sana bilimsel basit bir örnek vereyim senin o yazıyı foruma yazabilmen için Vücudunda ki bütün kas sisteminin çalışması, Dünyanın 1670 km. hızla dönmesi, Güneşin etrafında 108.000 km hızla dönmesi, Galaksilerin çarpışması, Karbon döngüsünün tam olması ve Yer çekiminin olması lazım ki sen klavyeden o tuşa basabilesin. Bak ne kadar da az şey lazımmış insanın dünyada sadece bir tuşa basabilmesi için.

Yazdiklariniza ek olarak bende bir cikarimda bulunayim: eger insan turu suan bilim yapiyor ve evreni anlamaya calisiyor ise bu da evrimi sekillendiren doganin bize hediyesidir. Ek olarak ben hicbir yazimda yaw he he tarzinda gayet basit ve 21. Yy modern insanina yakismayan ifadeler kullanmiyorum, tartismada ki temel ilke once karsindaki insana saygidan ibarettir. Bu tarz ifadeler ve hitaplar iptidai insanlarin laflaridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 10 Eylül 2015; 1:18:23 >

• kusursuzluk ve mükemmelliğin tanımı size göre nedir ? ilk önce bunu cevaplamanız gerekir. Bu da kişiden kişiye farklılık göstereceği için burada birbirinize dayattığınız bilimsel olguların hepsini geçersiz kılacaktır. Bana göre mükemmellik ve kusursuzluk ortaya çıkmış şeyin ne kadar güçlü olduğu, ve o gücün çevreyle ola n etkileşiminin ve diğer bütün kavramlarının ne kadar dengeli olduğudur. Şu an bunu bozan insan. Elimize kılıç alıp normalde yapamayacağız şeylerin üzerine çıkıp başka bir canlıyı tek hamlede kesebiliriz. Vücudumuzun error vereceği uzay seviyesindeki yükseklikğe çıkmayı bir mekik ve ona uygun bir giysi ile halledebiliriz. yani bu olgu hem fikirlerimize hem de bu konuyu düşündüğümüz zamandaki gelişmişlik seviyemize göre değişecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whitebeard. -- 10 Eylül 2015; 1:19:42 >

• quote:

quote:

quote:

Yazdiklariniza ek olarak bende bir cikarimda bulunayim: eger insan turu suan bilim yapiyor ve evreni anlamaya calisiyor ise bu da evrimi sekillendiren doganin bize hediyesidir. Ek olarak ben hicbir yazimda yaw he he tarzinda gayet basit ve 21. Yy modern insanina yakismayan ifadeler kullanmiyorum, tartismada ki temel ilke once karsindaki insana saygidan ibarettir. Bu tarz ifadeler ve hitaplar iptidai insanlarin laflaridir.

"doganin bize hediyesidir" Şu laflarınız beni öldürüyor yok doğa ana yok doğa seni affetmeyecek, kardeşim bu sözlerinde ki mantığı bana açıklar mısın? benim "yaw he he" demem senin doğa ana demenden daha anlamlı bir şey en azından ne anlama geldiğini açıklayabiliyorum. Doğa ana ile en son ne zaman konuştun da bunların birer hediye olduğunu söyledi

• quote:

quote:

quote:

quote:

"doganin bize hediyesidir" Şu laflarınız beni öldürüyor yok doğa ana yok doğa seni affetmeyecek, kardeşim bu sözlerinde ki mantığı bana açıklar mısın? benim "yaw he he" demem senin doğa ana demenden daha anlamlı bir şey en azından ne anlama geldiğini açıklayabiliyorum. Doğa ana ile en son ne zaman konuştun da bunların birer hediye olduğunu söyledi

Doga tabiat yeryuzu ne dersen de bunun bir onemi yok. Bir takim inanclarin arkasina siginarak laf anlatma bana lutfen, bilimsel verilerin varsa yazarsin o kadar.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/DNA_onarımı

Aksini ispatlayacak bilimsel kaynaklarini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 10 Eylül 2015; 1:32:58 >

• hapocod kullanıcısına yanıt
    Ne yani DNA olayını benden inkar etmemi mi istiyorsun? Benim size anlatmaya çalıştığım şey "tesadüfcülük" bunu ilk mesajımda da anlattım. Bilimle bir alıp veremediğim yok. sadece "doganin bize hediyesidir" gibi süslü laflarınıza eleştiride bulundum ama konuyu "bilime karşı gel" konumuna getirdiniz.
    Şimdi biraz matematik çalışacağım iyi geceler.
  • quote:

Ne yani DNA olayını benden inkar etmemi mi istiyorsun? Benim size anlatmaya çalıştığım şey "tesadüfcülük" bunu ilk mesajımda da anlattım. Bilimle bir alıp veremediğim yok. sadece "doganin bize hediyesidir" gibi süslü laflarınıza eleştiride bulundum ama konuyu "bilime karşı gel" konumuna getirdiniz.

Peki kolayliklar dilerim.

• quote:

Evrimin ne olduğunu bilmediğin için "doğanın hediyesi" vs diyerek sana anlatmaya çalışmış, onlarca mekanizmayı "doğanın hediyesi" olarak söylersen, tabi karşıda ki adam anlamaz, evrimi de anlamak istemiyorlar, bilmiyorum sonumuz nasıl olacak.
    @hapocod

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fx47 -- 10 Eylül 2015; 2:16:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fx47

quote:

Evrimin ne olduğunu bilmediğin için "doğanın hediyesi" vs diyerek sana anlatmaya çalışmış, onlarca mekanizmayı "doğanın hediyesi" olarak söylersen, tabi karşıda ki adam anlamaz, evrimi de anlamak istemiyorlar, bilmiyorum sonumuz nasıl olacak.
    @hapocod

"Kim neye inanıyorsa ondan yardım beklesin"

• İnsan da evren de kusursuz değildir. İnsandaki kusurları görmek istiyorsanız ölçeğinizi küçültmeniz, evrendeki kusurları görmek için ölçeğinizi büyütmeniz gerekir. İnsanı kusursuz olarak görmenizi anlarım da evren için nasıl kusursuz diyebilirsiniz? Evren dediğimiz şey bir patlamadan ortaya saçılan taneciklerdir. Gezegenlerden, yıldızlardan bahsediyorum. Bir patlamanın kusursuz olduğunu söyleyemezsiniz. Evrenin güneş sisteminden ibaret olmadığını anlayın artık. Açın bir kitap okuyun, belgesel izleyin. Biz çok küçüğüz evrene göre. Evrendeki zaman bizim için çok yavaş. Bu yüzden gökyüzüne bakınca "Aa ne güzel güneşimiz ayımız var, yıldızlar ne güzel" diyosunuz. Ama bu sırada evrende ömrü biten yıldızlar patlayarak süpernova oluşturuyor ve her şeyi yok ediyor. Kara delikler belki bir galaksiyi yutuyor. Bunları düşünmeyip her şey çok mükemmel, ne güzel bir düzenin parçasıyız demek kolay geliyor size. Yazık

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.