Şimdi Ara

Multi Inverter Sistem Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
6.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İskenderun'da oturuyorum. Evim kuzeye bakıyor, pvc çift camlı. Yaz - kış kullanmak üzere 3 oda (12, 13, 13 m2) ve salon(26 m2)üzere multi inverter klima alacağım. Ama tam bir karara varamadım. Sizlerin yardımlarınızı bekliyorum..Btu olarak 27000 btu civarı kurtarır sanırım.

Mitsubishi heavy, sharp gibi klimalar hoşuma gitti.Aslında bir de midea dediler ama çin olduğunu duyunca pek araştırmadım...Bunların dışında da olabilir önerebileceğiniz bir klima varsa modeli ile bildirirebilirseniz..Klima seçiminde veya montajında dikkat etmem gereken hususlar varsa da bildirirseniz çokça memnun olurum :-) Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dikkatimi çekenler:
    -Daikin Multi Dış Ünite 4 oda için 27000 BTU Inverter
    -DAIKIN MULTİ DIŞ ÜNİTE 4 ODA İÇİN 23000 BTU INVERTER
    -MITSUBISHI SCM 80 ZG 27.500 BTU INVERTER 4 ODA İÇİN MULTİ DIŞ ÜNİTE (EER 3.6 - COP 3.83)
    -TOSHIBA 4M23SAV 29.000 BTU INVERTER 4 ODA İÇİN MULTİ DIŞ ÜNİTE (EER 3.49 -COP 4.42)
    -Sharp DIŞ AE-XM24FR => SOĞUTMA 23884(5800-24907) BTU/H - ISITMA 26613(5800-27978) BTU/H
    -Sharp DIŞ AE-XM30GR => SOĞUTMA 28660(14671-30708) BTU/H - ISITMA 30708(15012-36167) BTU/H

İyi forumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icansu -- 16 Aralık 2010; 16:43:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: icansu

Arkadaşlar merhaba..

İskenderun'da oturuyorum. Evim kuzeye bakıyor, pvc çift camlı. Yaz - kış kullanmak üzere 3 oda (12, 13, 13 m2) ve salon(26 m2)üzere klima alacağım. Ama tam bir karara varamadım. Sizlerin yardımlarınızı bekliyorum..

Mitsubishi heavy, sharp gibi klimalar hoşuma gitti.Aslında bir de midea dediler ama çin olduğunu duyunca pek araştırmadım...Bunların dışında da olabilir önerebileceğiniz bir klima varsa modeli ile bildirirebilirseniz..Klima seçiminde veya montajında dikkat etmem gereken hususlar varsa da bildirirseniz çokça memnun olurum :-) Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

İyi forumlar..

Midea: Siemens Bosch gibi gördüğünüz bir çok marka için asıl üretici konumundadır. Yabana atmamanınızı öneririm.

Marka konusunda asıl ustalarımız daha iyi yardımcı olacaktır ama ustalarımızdan öğrendiğim kadarı ile bu işin hasının Daikin olduğuna karar verdim.

• Ne alırsanız alın ama inverter alın. Açma tuşuna korkmadan basarsınız..
  • multi inverter sistemli tercih etmeliyim yani..peki iç ünite dış üniteyi nasıl belirleyeceğiz.yardımcı olabilirseniz..Bir de model söyleyebilirseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: icansu

Arkadaşlar merhaba..

İskenderun'da oturuyorum. Evim kuzeye bakıyor, pvc çift camlı. Yaz - kış kullanmak üzere 3 oda (12, 13, 13 m2) ve salon(26 m2)üzere klima alacağım. Ama tam bir karara varamadım. Sizlerin yardımlarınızı bekliyorum..

Mitsubishi heavy, sharp gibi klimalar hoşuma gitti.Aslında bir de midea dediler ama çin olduğunu duyunca pek araştırmadım...Bunların dışında da olabilir önerebileceğiniz bir klima varsa modeli ile bildirirebilirseniz..Klima seçiminde veya montajında dikkat etmem gereken hususlar varsa da bildirirseniz çokça memnun olurum :-) Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

İyi forumlar..

merabalar icansu

her odaya tek tek klıma almayı dusunuyorsanız 9000 btu klıma yeter.tek bır tane alacam ve salona veya evın tom ortasına bı yere taktırmayı dusunuyosanız 25000 btu bır klımayı hem yaz hemde kısın cok guzel kullanabılırsınız...

mıtsubıshı ve airfell tavsıyemdır sıze ve bızım sıtemızde baska markalarda bulunmakdadır.cargo ucretı alınmamakdadır.kapıda teslım.guzel uygun fıyatlardı.. www.kombici.com.tr

saygılarımla....

• Daikin multi inverter sistem aldık.(ocak 2011 itibariyle)

Dış ünite için 4MXS80E(1 ADET)
    iç ünite için : 3 adet emura ftxg25jv(9000 btu) , 1 adet de ctxg50jv(18000 btu)

üründen gayet memnunuz, klimanın sesi duyulmuyor hiç. Daha önce başka bir marka inverter vardı.verdiği soğuk hava rahatsız edici oluyordu, bunda rahatsız olmuyorduk. Daikin'da klima açıkken yatarken daha önceki klimada oldugu gibi rahatsız olmadım. Ürünü almadan önce servisi ocak 2011 elektrik fiyatı ile tüm üniteler hergün 8 saat çalışsa 108 tl yakar demişti. Çok nadiren 4 odanın da kliması açık kaldı. Bu şekilde mayıs ayının ortasından beri gelen elektrik faturası ortalama(tüm evin elektrik tüketimi) 90 tl geldi. önceleri yaz ayında ortalama 150 tl gibi bir fiyat geliyordu. İkisi de A sınıfı ama bu şekilde.
    Ayrıca ısıtmada daha öncekine görede çok daha iyi bir ısıtma sağlıyor ve kışın elektrik daha da az geliyor.

• güzel tercih Daıkın iyidir...güle güle kullanın.
  • tüm sistemin maliyeti ne kadar buldu
  • 10 bin TL
  • Eski bir konuyu canlandırıyorum.
    Bende iskenderunda otuuyorum. Aynı şekilde klima almam gerekiyor.
    Ne aldınız ?
    Memnun musunuz ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.