Şimdi Ara

MURAT GÜNAK VW'DEN AYRILDI!!!GOLF 6 SİLVA'YA EMANET!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya sonuçta gördüğümüz fotoshop taki golf 6 ya benzer olucakmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

Orjinalden alıntı: CX2

quote:

vw, golf 6 için 2008 ilk çeyrek hazır olucak şeklinde açıklama yaptığına göre

dizayn çalışmaları çoktan bitmiştir(fotoshoplardan bahsetmiyorum)

ilk prototipler yakında yollara çıkacaktır.

Ama şu ana kadar yapılan dizayn çalışmaları yeni ceo tarafından iptal edilmiş..Silva 0'dan tekrar tasarlayacak golf 6'yı..Bu kadar süredir Günak'ın yaptığı çalışmalar çöpe atılmış..Yani sözü geçen Golf 6 artık 2008 ilk çeyreğine yetişemeyebilir...

ceo nun bütün çalışmaları çöpe attığını nerden biliyorsun?

bunlar firma içi bilgiler.

golf 6 nın gecikmesi vw için sürekli satış kaybı demektir.

golf 5 i bırak astra ve focus u clio 3 dahi avrupa da geçmiş.

HÜRRİYET,MİLLİYET VE STAR GAZETELERİNDE YER ALAN Bİ HABER..BÜTÜN ÇALIŞMALAR YENİ BAŞTAN BAŞLAYACAKMIŞ..
    AYRICA OCAK AYININ BAŞINDA ATANAN YENİ CEO WİNTERKORN SİLVAYI DAHA YENİ ATADI..YANİ BU OLAYLAR YENİ GERÇEKLEŞTİ..MURAT GÜNAK GÖREVDEN ALINDI VE VW'DEN AYRILDI..BUNUN İÇİN SÖYLÜYORUM..AYRILAN BİR ADAM ÇALIŞMALARINI ORADA BIRAKIR MI? ZATEN WİNTERKORN DA GÜNAK'IN ÇALIŞMALARINI İPTAL ETMİŞ..IROC,YENİ ÇIKACAK OLAN PASSAT'DA DAHİL..

AMA YİNE ENİYİSİNİ SEN BİLİRSİN AKINCI..3 GAZETE DE YALAN SÖYLÜYOR OLABİLİR..SADECE DUYDUĞUMU PAYLAŞTIM VE YORUMLARINIZI MERAK ETTİM..AYRICA VW'NİN SATIŞ RAKAMLARI 2006 YILINDA 2005'E GÖRE %5,3 ARTTI..(AVRUPA'DA)AYRICA YİNE AVRUPADA TOPLAM PAZAR PAYINI 20,3'E ÇIKARDI.. AMA RENAULT NEDENSE EN KÖTÜ YIL GEÇİREN MARKA OLARAK % 11'LİK BİR SATIŞ KAYBI YAŞAYARAK TOPLAM PAZAR PAYI %8.6'YA DÜŞTÜ..KAYNAK: YENİGÜN GAZETESİ-ONLARIN DA KAYNAĞI AVRUPA OTOMOBİL ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ 2006 YILI AÇIKLAMALARI..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ama şu ana kadar yapılan dizayn çalışmaları yeni ceo tarafından iptal edilmiş..Silva 0'dan tekrar tasarlayacak golf 6'yı..Bu kadar süredir Günak'ın yaptığı çalışmalar çöpe atılmış..Yani sözü geçen Golf 6 artık 2008 ilk çeyreğine yetişemeyebilir...

HÜRRİYET,MİLLİYET VE STAR GAZETELERİNDE YER ALAN Bİ HABER..BÜTÜN ÇALIŞMALAR YENİ BAŞTAN BAŞLAYACAKMIŞ..
    AYRICA OCAK AYININ BAŞINDA ATANAN YENİ CEO WİNTERKORN SİLVAYI DAHA YENİ ATADI..YANİ BU OLAYLAR YENİ GERÇEKLEŞTİ..MURAT GÜNAK GÖREVDEN ALINDI VE VW'DEN AYRILDI..BUNUN İÇİN SÖYLÜYORUM..AYRILAN BİR ADAM ÇALIŞMALARINI ORADA BIRAKIR MI? ZATEN WİNTERKORN DA GÜNAK'IN ÇALIŞMALARINI İPTAL ETMİŞ..IROC,YENİ ÇIKACAK OLAN PASSAT'DA DAHİL..

AMA YİNE ENİYİSİNİ SEN BİLİRSİN AKINCI..3 GAZETE DE YALAN SÖYLÜYOR OLABİLİR..SADECE DUYDUĞUMU PAYLAŞTIM VE YORUMLARINIZI MERAK ETTİM..AYRICA VW'NİN SATIŞ RAKAMLARI 2006 YILINDA 2005'E GÖRE %5,3 ARTTI..(AVRUPA'DA)AYRICA YİNE AVRUPADA TOPLAM PAZAR PAYINI 20,3'E ÇIKARDI.. AMA RENAULT NEDENSE EN KÖTÜ YIL GEÇİREN MARKA OLARAK % 11'LİK BİR SATIŞ KAYBI YAŞAYARAK TOPLAM PAZAR PAYI %8.6'YA DÜŞTÜ..KAYNAK: YENİGÜN GAZETESİ-ONLARIN DA KAYNAĞI AVRUPA OTOMOBİL ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ 2006 YILI AÇIKLAMALARI..

Ben firma içi bilgileri kimse bilemez diyorum.

sen bana en iyisini sen bilirsin diyorsun.

biraz mantık yürütürsen tüm çalışmalar çöpe atıldıysa.

vw golf 6 yı belirttiği tarihte çıkartamaz.

bu açıklama da henüz yetkililerden gelmedi.

ayrıca vw nin satışlarından da bahsetmedim.

golf ün satışlarının düştüğü ,bırak rakiplerini b segment clio 3 e dahi satışta geçildiğini söyledim.

umarım anlatabilmişimdir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben firma içi bilgileri kimse bilemez diyorum.

sen bana en iyisini sen bilirsin diyorsun.

biraz mantık yürütürsen tüm çalışmalar çöpe atıldıysa.

vw golf 6 yı belirttiği tarihte çıkartamaz.

bu açıklama da henüz yetkililerden gelmedi.

ayrıca vw nin satışlarından da bahsetmedim.

golf ün satışlarının düştüğü ,bırak rakiplerini b segment clio 3 e dahi satışta geçildiğini söyledim.

umarım anlatabilmişimdir.

YAHU BEN DE BU ATAMALARIN YENİ YAPILDIĞINI,VE GOLFÜN YANINDA BİRKAÇ ARACIN DAHA TAMAMEN YENİDEN TASARLANMASI GÖREVİNİN SİLVAYA VERİLDİĞİNİ SÖYLÜYORUM..ŞİMDİYE KADAR YAPILMIŞ OLAN KONSEPTLERİ GÖRÜYORDUK..BUNLAR TEKRARDAN TASARLANACAKMIŞ..HABERDE BÖYLE SÖYLÜYOR..
    GOLF VE CLİO SATIŞLARININ BİREBİR OLARAK VERİLDİĞİ BİR BELGENİN LİNKİNİ VEYA TARANMIŞ RESMİNİ VEREBİLİR MİSİN?
    BEN FOTO EKLEMEYİ BECEREMİYORUM..

• Bu olayların hepsinin nedeni golfün liderliği kaptırması, kolay değil yıllardır en çok satan; katil astra

Murat Günak a üzüldüm ama bence vw i pişman edecek...
  • murat gunak ta kım zaten golf un şekil şemali bozuldu o bozduysa ıyı olmuş gitmesi. Hala millet eski kasa golf fıyor demek yeni kasası hayal kırıklıgı elektronık bozukluklarıda cabası....
  • cX2 bu topiğin aynısını ben dün gece açmıştım, bakmadan yeni topik açmışsın.

Rakam istemişsin, daha 3 gün önce açtığım başka bir topikden alıntı:::

Katil astra
    Europe’s best selling model was the Opel/Vauxhall Astra

By Finfacts Team
    Jan 17, 2007,

Golf bir efsaneydi, çok satandı, en çok satandı, benim bulduğum yıllar 2003 ve sonrası yıllar...

2003-2004-2005 :: Avrupanın en çok satan modeli GOLF:

2005 yılında aslında bazı şeyler kendini belli etmeye başlamıştı, golf ve en büyük rakibi astra 2004 yılına aynı zamanda kasa değiştirerek girmişlerdi, ilk büyük satışları sonrası 2005 de GOLF yeni kasasıyla % 3 azalırken, Astra % 25 yükselişle geçmişti bu yılı::

Ve 2006 sonu istatistkiler::: Golf belki hayatında ilk defa satışlarda ezeli rakibi Astra'ya geçildi:::

Astra, 2006 da En çok satanı oldu!!!!

Kasa çıkış tarihleri:

golf: 2004
    astra:2004
    passat:2005
    focus:2005
    clio3, GP: 2006

İŞTE 2006 satışlar:::

İŞTE 2005 satışlar::

İŞTE 2004 ve 2003 satışlar::

MURAT GÜNAK VW'DEN AYRILDI!!!GOLF 6 SİLVA'YA EMANET!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

cX2 bu topiğin aynısını ben dün gece açmıştım, bakmadan yeni topik açmışsın.

Rakam istemişsin, daha 3 gün önce açtığım başka bir topikden alıntı:::

Katil astra
    Europe’s best selling model was the Opel/Vauxhall Astra

By Finfacts Team
    Jan 17, 2007,

Golf bir efsaneydi, çok satandı, en çok satandı, benim bulduğum yıllar 2003 ve sonrası yıllar...

2003-2004-2005 :: Avrupanın en çok satan modeli GOLF:

2005 yılında aslında bazı şeyler kendini belli etmeye başlamıştı, golf ve en büyük rakibi astra 2004 yılına aynı zamanda kasa değiştirerek girmişlerdi, ilk büyük satışları sonrası 2005 de GOLF yeni kasasıyla % 3 azalırken, Astra % 25 yükselişle geçmişti bu yılı::

Ve 2006 sonu istatistkiler::: Golf belki hayatında ilk defa satışlarda ezeli rakibi Astra'ya geçildi:::

Astra, 2006 da En çok satanı oldu!!!!

Kasa çıkış tarihleri:

golf: 2004
    astra:2004
    passat:2005
    focus:2005
    clio3, GP: 2006

İŞTE 2006 satışlar:::

/>

İŞTE 2005 satışlar::

/>

İŞTE 2004 ve 2003 satışlar::

MURAT GÜNAK VW'DEN AYRILDI!!!GOLF 6 SİLVA'YA EMANET!!!

TOPİĞİN ADI NEYDİ? AYRICA VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜRLER..ASTRA VE ÖZELLİKLE GOLF BU KADAR KAN KAYBETMESİNE RAĞMEN RAKAMLAR ARASINDA ÇOK UÇURUMLAR YOKMUŞ..1. OLAN ASTRA İLE GOLF ARASINDA 20000 FARK YOK..

• MEYVE VEREN AGAC TASLANIR
  • GORELE2000 KARDEŞİM..EVET SEN DAHA EVVEL BU TOPİKİ AÇMIŞSIN..FAKAT BEN BİRAZ DA BU GOLF 6'NIN AKİBETİNİ TARTIŞMAK VE YORUMLARINIZI DUYMAK İSTEMİŞTİM..EĞER CANINIZI SIKTIYSA ŞİKAYET EDELİM..ÇÜNKÜ TOPİK KİRLİLİĞİ OLARAK GÖRÜYORSANIZ BEN DE ÜZÜLMÜŞ OLURUM..AYRICA BEN DE BURADAN BU TOPİC'İN KİLİTLENMESİNİ RİCA EDİYORUM..HER NE KADAR AYNI OLAYLARDAN BAHSETSEK DE,İKİ KONU ARASINDA NÜANS OLDUĞUNU DÜŞÜNSEM BİLE..
  • evet son modellerinde iyice yuvarlattılar arabanın çizgilerini.Leondaki bazı sert çizgiler karakteri gibi duruyor adeta arabanın.
    TSI leri iyi bir çizgiyle sunarlar inşallah
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

Bu olayların hepsinin nedeni golfün liderliği kaptırması, kolay değil yıllardır en çok satan; katil astra

Murat Günak a üzüldüm ama bence vw i pişman edecek...

Golf 5 i Günak tasarlamadı diye biliyorum. Jetta ile Passat onun eseri.

Bence ayıp ettiler Günak a. Kesinlikle kovulmayı haketmedi
  • bakalim gelen gideni araticakmi?
  • Kovulma değildir italyan çizgili bir tasarım için italyan tasarmcı bulmuşlardır. Zaten senelik filan oluyor iş anlaşmaları çalışmayacaklarını sylıyıp ayrılmışlardır. Dışarıda böle arkadalar ömür boyu iş sözleşmesi yok malesef.Iyı bir tasarımcı kendınıde kanıtladı başka bir firmada rahat iş bulur.
  • Murat Günak'ın bundan sonra hangi markaya tasarım yapacağı belli oldu mu ?
  • evet golf v i gunak tasarlamadı,ama tasarladıgı passat ın satısları ortada...
  • quote:

Orjinalden alıntı: texmo

evet golf v i gunak tasarlamadı,ama tasarladıgı passat ın satısları ortada...

evet avrupada ve Türkiye de en çok satan D segmenti
  • 1,6tdi motor koysun ne sekıl yabarsa yapsın yıne bırıncılıgı alacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrew

1,6tdi motor koysun ne sekıl yabarsa yapsın yıne bırıncılıgı alacaktır

Ben de tahminimi söyleyeyim

90 Hp ile birincilik falan alamaz.1.6 dizel rakipleri 110-120 hp

şuan satılan opel astra 1.3 cdti 90 hp 6 ileri.

senelik vergiden de kurtarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sephiroth -- 24 Ocak 2007; 17:24:31 >
  • bakın ben size ne diyorsam o çıkıyor..

yaklaşık 2-3 hafta önce burada vw ciler; "peugeot murat günaktan ibaretti o gittiği an peugeot da bitti" demişti bende demiştim ki bir tasarımcı hünerini ve yaratıcılığını ancak ilham alabileceği çizgileri barındıran,yani tasarım geçmişi ve stili olan bir markada gösterebilir. Peugeot bu bakımdan murat günak için gerekli altyapıyı sağladı ve ikisi de başarılı oldu ama VW murat günak'ın esinlenebileceği çizgileri barındırmayan bir marka olduğundan yapacağı tasarımlar ya çok banel olacaktı yada çok uçuk, ikisini de denedi golf ve iroc ile, golf çok sıradan iroc ise çok abartılı ve vw ruhunu yansıtmayan aykırı bir araç oldu.

Vw de murat günak gibi devrimci yenilikçi değil geleneksel motiflere bağlı bir kişi daha çok başarılı olur, yaptıkları değişiklikte bunu gösteriyor.. vw hatasını anladı ama gene de size kötü haber; vw araçlarında alışılagelmiş sıkıcı çizgiler devam edecek gibi görünüyor.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.