Şimdi Ara

Müzik sisteminde usb bellek girişi olan sıfır otomobiller (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
6.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ncrdbl

Kesinlikle ben de bunu demek istiyorum.
    Ama olayları abartmakta, efsaneler üretmekte, üzerimize yok. Tank sürsen dahi öyle kaza yaparsın ki ölürsün.

ayrıca şunu da yazayım, hyundai i30'a 32 bin tl verip aldığımda, çok bilen bazı arkadaşlar "tenekeye verilirmi o kadar para, enayi!" gibi o kadar çok yorum yaptılar ki sanırsın hepsi euro ncap test uzmanı.. Almış işte 5 yıldızı, var mı 6 yıldız alan araç ta küçümsüyorsunuz? Üstelik 5 yıldız testinde yandan çarpmalar da değerlendiriliyor. Çoğu markalar baz versiyonuna perde yastıklarını koymazken, baz versiyonunda perde yastığını da koymuş. Oysa 5 yıldız verilirken perde yastığının ciddi katkısı oluyor, araç alırken 2008 yılında corolla, auris, focus'ta baz versiyonunda yoktu bu perde yastığı.

İşaretlediğim yere cevap olarak ;

O kişiler hyundai'ı hala Yumurta kasa accent tarzı araba üretiyor sanıyor.
    Bir çoğu daha bu yeni hyundai'lere i30'lara vs. belki dokunmamıştır bile ..
    Hyundai son zamanlarda çok gelişti ve kalite değişiminde gözle görüşür değişiklikler var.
    Siz bakmayın onlara , aracın ne olduğunuzu biliyorsunuz .. Keyifle binin aracınıza dert etmeyin.
    Allah kaza bela vermesin güle güle binin aracınıza

• quote:

Orijinalden alıntı: yellowrock

quote:

Orijinalden alıntı: TaNeR.61

quote:

Orijinalden alıntı: oflazca

Bahsettiğin USB girişi güzel bir özellik elbette ama ulaşım aracı mı alıyoruz, müzik seti mi?

İstenen her türde yayın yapan 50 tane radyo kanalı, olmadı FM verici veya AUX ile araç haricinde de heryerde dinlenebilen bir MP3 çaların bağlanma imkanı varken USB girişinin olmaması bir aracın değerlendirilmesinde en son akla gelecek kritertir herhalde.

Hyundai, bir araçta olması gereken özellikleri ile ön plana çıkamayınca göz boyamak için böyle ıvır zıvırlara sarılıyor demek ki. İşe de yarıyormuş...

Hemşerime Katılıyorum..Arabada ABS,ESP'Li mi diye düşünmek yerine USB girişini düşünmek bana biraz Garip Geliyor.. Hyundai Bu tür Donanımlara Önem Verirken, Volvo konfora, Güvenliğe Önem Veriyor.. Volvo'nun ürettiği araçlarda bu zamana kadar hiçbir ölüm sonuçlanan bir kaza olmamış..

Tabi Sizin Tercihiniz Yargılamak Bana Düşmek.. Eğer İstediğiniz aracın türünü belirtirseniz Yardımcı olmaya Çalışırız..

Bunlar,yani ABS ESp vs. perde hava yastığı vesaire.. Aracı düzgün ve yol limitlerine bakarak kullanmaz iseniz.. Sizin can güvenliğinizi mutlak sağlayacaktır diye bişey yok..
    Öncelikli olan güvenli kullanım limitlerine uymaktır bir sürücü için..
    Layd Diana Mercedesin içinde ölmedi mi ? Veya Abdullah Çatlı da ha keza..
    Daha 15 -20 gün önce Volvo s40 içinde 210 km süratle seyrederken olan kazada bir vatandaş ölmedi mi ?
    Aracı düzgün kullanmaz iseniz.. Hİkayedir bunlar..

Dediğim gibi.. Tercih edeceğimiz araç uzun yolda kullanılacak ve 90-110 gibi makul hızda gidip gelecek..
    Dizel olacak.. maksimum da 50 bin tl bütçe var..
    Müzik sisteminde usb giriş de olsun,ve mutlaka olmalı diyoruz.. O kadar para vereceksek bu da olsun istiyoruz,çok mu matah veya pahalı bişey sanki de.. Bunu her firma baz modellere koymuyor ?

Her İnsanın Elindedir Yaşam.. 210 İle giderken Demek ki Volvoda Kurtarmıyor İnsanı... Ancak Bu Firmaların Ürettiği Araçlar İnsana güven Veriyor.. Efsana değil de gerçekleri söylemek istiyorum.. Kaliteyi, Güvenliği Sunmak için Araç üreten firmalar Dünyada Çoktur.. Bunu Başarabilen araçlar bellidir..

Araç konusunda bir kaç araştırma sonunda size bilgi veririm.. Tadsız Başladık ama güzel devam ederiz inşallah..

Bu arada USB Girişi Tercih meselesidir.. Ufak bir ayrıntıdır bu.. AMa önemli bi ayrıntı..

quote:

"Volvo'nun ürettiği araçlarda bu zamana kadar hiçbir ölüm sonuçlanan bir kaza olmamış.. "
    Bunu ispatlayın size sıfır volvo alacağım.,
    sözüm söz!

quote:

Hemşerime Katılıyorum..Arabada ABS,ESP'Li mi diye düşünmek yerine USB girişini düşünmek bana biraz Garip Geliyor.. Hyundai Bu tür Donanımlara Önem Verirken, Volvo konfora, Güvenliğe Önem Veriyor.. Volvo'nun ürettiği araçlarda bu zamana kadar hiçbir ölüm sonuçlanan bir kaza olmamış..

Tabi Sizin Tercihiniz Yargılamak Bana Düşmek.. Eğer İstediğiniz aracın türünü belirtirseniz Yardımcı olmaya Çalışırız..

İspatlanacak birşey kalmadı ki.. İleri sürdüğüm tezi arkadaşlar çürüttü.. Volvo'da 53 Yaşında bir vatandasımız kaza sonucu hayatını kaybetmiş.. Volvoda Hiç Ölümlü bir kaza olmadığını yıllarca önce ögrenmiştim.. Belkide zamanında doğru bir bilgiydi..

Saygılarımla
    Ancak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaNeR.61 -- 5 Aralık 2009; 19:11:08 >

• hyundai accent era.

ister baz donanım olsun, ister full donanım olsun farketmiyor.
    hepsinde aux+usb bağlantısı standart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kritios -- 5 Aralık 2009; 19:14:56 >
  • fiatlarda blue-me opsiyonu alırsanız usb girişi geliyor. i-pod da takabiliyorsunuz telefon da takabiliyorsunuz.şu ana kadar flashı çıkarmadan direk kapatıyorum arabayı ama bi sorun olmadı hiç bi aygıtta. çalıştırdığınız zaman zaten kaldığı yerden çalmaya devam ediyor. yalnız usb modda radyodan kontrol yapamıyorsunuz sadece direksiyondan kumanda edebiliyorsunuz.
  • selam
    gerçi söylenmiş ama
    imzamdaki araç da hepsi var
    6 hop. var üstelik tveterlı
    direksiyondan kumandalı
    focuslar da hele titanyumda olmaması ilginç
    corolla da da yokmuş bilmiyordum
    bu devirde niye yok anlamış değilim
    hala arka tekerleri kampanalı yapmak gibi bir şey
    bazı arkadaşlar gerek yok demişler o da ilginç
    ne yani sıfır titanyum focus alacamda usb bağlayamayacam garip
    benim için önemli valla
  • aracımız 2009 c180k avantgarde..

usb girişi yok...

ne yalan soyleyim gerekde oldugunu dusunmuyorum..su ana kadar mp3 felanda bağlamadım aux girşinn bile nerde oldugunu bilmem..radyo var cd calar var yeterli geliyor :)
  • Seat Leon
  • kimse foto koymamış, konu eksik kalmış.
    Aynı zamanda usb den telefonumu şarj edebiliyorum.

Müzik sisteminde usb bellek girişi olan sıfır otomobiller

Müzik sisteminde usb bellek girişi olan sıfır otomobiller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpercan -- 6 Aralık 2009; 2:44:13 >

• quote:

Arabam i30, en sevdiğim özelliklerinden bir tanesi de USB çalabilmesi. İnanılmaz rahatlık sağlıyor.
    üstelik Ipod'da bağlanabiliyor, IPOD bağladığınızda kontrol arabaya geçiyor, direksiyondan I-pod'u kontrol edebiliyorunuz ...
    bence her markada standart olmalı bu özellikler..

quote:

"Volvo'nun ürettiği araçlarda bu zamana kadar hiçbir ölüm sonuçlanan bir kaza olmamış.. "
    Bunu ispatlayın size sıfır volvo alacağım.,
    sözüm söz!

quote:

alttaki link başka söze gerek bırakmıyor sanırım

Volvo Kaza Ölüm

• Bence USB ya da bunun gibi ufak fakat önemli ayrıntılar çok güzel geçen bir ameliyattan sonra cildi estetik yerine klasik metodla dikmek gibi birşey..Hyundai Accent 2004'ümde ne USB girişi ne de CD çalar vardı. CD çalarlısı ile değiştirmek istediğimde 2006 da benden 1,5 milyar istediler. Yuuuh dedim. FM transmitter aldım, Trabzon'da ve Kars'da harikaydı ama İstanbula gelince işlevini kaybetti, o kadar FM yayını var ki; şarkıları dinleyemez oldum. Şimdi ki arabam ise qashqai platinum ve CD çalarlı, hem AUX hem USB girişi mevcut. Ve de çok memnunum. Kişiden kişiye değişir tabii. Ama ben USB ya da bunun gibi küçük ayrıntılara dikkat ederim. İstanbul gibi bir yerde trafikte hergün 2 saatim geçiyor, istediğim şarkıyı istediğim an dinlemek kadar güzel bişey yok.
    NOT: Şarkı yüklemek için sürekli CD oluşturmak zorunda kalan arkadaşa katılmamak mümkün değil, gerçekten iğrenç birşey..

• ben USB çıkışlı oto teybi alarak sorunu çözdüm deyim.. usb çıkışı torbito gözünde falanda değil.. otomobilimde sonradan takılmak için yerler yapılmıştı onlardan bi tanesini kullandım mükemmel oldu..

tabiki orjinalinde olması çok daha harika.. Kia Ceed de var bu özellik.. i30 da da vardır heralde.. Cerato fortede var yanılmıyorsam..

Volvonun kazalarında ölüm yokmu.. abartmayalım.. 90 km hızla giderken kaza yapılırsa araçınız ne olursa olsun sonuç ölüm olur büyük ihtimal.. şehir içi kazalarda güvenilk çok önemli daha çok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yellowrock

Bir süredir kardeşime sıfır araç bakıyoruz.
    Araçların müzik sistemlerinde, aux girişi kadar ve hatta ondan daha pratik ve efektif olarak.. USB bellek girişi olması, artık standart özelliklere dahil edilmesi gereken bir ayrıntıdır diye düşünüyorum..
    Maalesef anlı şanlı firmalar bu özelliğe dikkat etmezken.. Hyundai bütün modellerin baz versiyonlarına bu özelliği eklemiş.
    Mesela volvo s40 ın baz versiyonunda sadece aux girişi varken, usb girişi bunun bir üst modelinde mevcut. Yine aynı şekilde nissan qashqai de sadece platinium modelde mevcut.
    Toyota corollada bu özellik hiç bir versiyonda yok. Focus titaniumda bile yok.

Sıfır araçlarda bu özelliğe dikkat eden arkadaşlar. Sizin bildiğiniz modeller varsa buraya eklerseniz sevinirim.
    Aldıkları yeni araçta bu özelliği kullanabilen arkadaşlar varsa,izlenimlerini aktarırlar ise eğer çok hora geçer.

Not : Müzik sistemi usb bellek girişinden flaş bellekteki mp3 leri tanıyıp çalabilecek. Sisteme USB girişten mp3çalar bağlanmayacak.

volvo s40 ın baz modelinde aux girişi nerde hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: BaRiS

Blue & Me opsiyonu olan tum Fiat'larda USB bellek giri$i mevcut.

fakat aux yok
    bizde 2009 linea var. onda da usb en olmadık yerde, torpidora. takmak için yarım saat uğraşıyorum
  • Aracimda bluetooth entegreli ses sistemi var hem telefon görüşmeleri için hemde müzik için çok iyi bir çözum

Araca girmeden aciyorum bluetoothu otomatik algılıyor 20 kms hızı geçince otomatik olarak telefondan müziği çalmaya başlıyor eğer bu özellik açık ise

Usb, 2 adet Aux,Cd de sistemide mevcut

Şarj ihtiyacimida usb den sağlıyorum

Aux kablosuyla uğraşmıyorum,flash belleğe müzik atayım derdi yok

Ayrıca bluetoothun usb,aux v.s hepsinden ses kalitesi daha iyi

Radyonun çekmediği veyahut çekim kalitesini beğenmediğimiz yerde internetten açıyorum AAC kalitesinde müzik keyfi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiv3n -- 8 Şubat 2013; 1:42:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu eskiymiş ama, aux varken usb bana çok gereksiz geliyor, telefondan müzk değiştirmek daha kolay oluyor usb ile uğraşmaktan daha iyi bence
  • Gene bir dh klasiği mevcut 4.senesine giren konu gene hortlatılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Draqonn -- 8 Şubat 2013; 2:06:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Aracimda bluetooth entegreli ses sistemi var hem telefon görüşmeleri için hemde müzik için çok iyi bir çözum

Araca girmeden aciyorum bluetoothu otomatik algılıyor 20 kms hızı geçince otomatik olarak telefondan müziği çalmaya başlıyor eğer bu özellik açık ise

Radyonun çekmediği veyahut çekim kalitesini beğenmediğimiz yerde internetten açıyorum AAC kalitesinde müzik keyfi

Bir yanlışı düzeltiyim, bluetooth un kalitesi usb den daha iyi değildir. Usb dijital aktarım olduğu için kayıp sözkonusu değildir. Öte yandan bluetooth un bandwidth genişliği A2DP için 768 kbps dir yani flac için bile yeterli değildir. Flac dinlemiyorsanız zaten kaliteden bahsetmeniz manasız. 320kbps mp3 ü ister aux dan 1tl lik kabloyla dinleyin ister fiberoptik kabloyla zaten vasat olan kalitede bir fark oluşmıycaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

konu eskiymiş ama, aux varken usb bana çok gereksiz geliyor, telefondan müzk değiştirmek daha kolay oluyor usb ile uğraşmaktan daha iyi bence

USB takınca aracın ekranında şarkıları görüp, direksiyondaki kumanda ile bile müziği değiştirebiliyorsunuz,

Araba süreken telefondan müzik değiştirmek nasıl daha kolay olur anlamadım...
  • İX35 hem USB hem AUX girişi var, ipod bağlantı kablosu bile var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Aracimda bluetooth entegreli ses sistemi var hem telefon görüşmeleri için hemde müzik için çok iyi bir çözum

Bir yanlışı düzeltiyim, bluetooth un kalitesi usb den daha iyi değildir. Usb dijital aktarım olduğu için kayıp sözkonusu değildir. Öte yandan bluetooth un bandwidth genişliği A2DP için 768 kbps dir yani flac için bile yeterli değildir. Flac dinlemiyorsanız zaten kaliteden bahsetmeniz manasız. 320kbps mp3 ü ister aux dan 1tl lik kabloyla dinleyin ister fiberoptik kabloyla zaten vasat olan kalitede bir fark oluşmıycaktır.

USB,Aux girişlerinde aynı ses formatındaki şarkıyı açtıığımda Volume,Bass,Tiz,Sahne genişliğinin düştüğünü görüyorum açık bir şekilde.

Zaten hangi aracın ses sistemi FLAC destekliyebiliyor fabrika çıkışında

Daha önce Aux ve Usb'den çok müzik dinledim fakat Bluetooth'un ses kalitesini alamadım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.