Şimdi Ara

Nasıl Benq FP71E+,350watt AOPEN Psu alamadım (Benq Alacaklar baksın!!!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1.5 ayda nette, forumlarda aradım taradım amacıma-bütçeme göre bir bilgisayar topladım ve Gigatek Bilgisayara topladığım parçaları satın almaya gittim...........

Gigatek'e girdim,,, Ufuk Bey ve eşi ile tanıştım, kendileri bana çok iyi davrandılar.-Çok iyi insanlardı (Bu benim şahsi fikrimdir)- Biraz sohbetten sonra sistem toplama faslına geçtik.

İşlemci konusunda; Ufuk Bey piyasadaki AMD'nin Venice işlemcilerinde kod hatası olduğunu, yeniden kodlanmış AMD işlemcilerin ay sonunda ellerine geçeceğini söyledi. (Venice alacaklara duyurulur...)

Monitör konusunda; Alacağım Monitör Benq FP71E+ Lcd monitördü. Ufuk Bey'e Benq monitörün ölü piksel garantisi verip vermediğini sordum ve kendisi benq monitörün öle piksel garantisi vermediğini söyledi ve nedenlerini bir bir anlattı (Bu garantinin firmadan firmaya değiştiğini ve distribütör ile bağlantılı olduğunu belirtti)

Bende bir sonraki gün Benq Monitörlerinin Türkiye distribütörü olan DataGate'i aradım. Telefona çıkan kişi benq'nun ölü piksel garantisi vermediğini, hatta satın alırken kutunun bile açılmadan, ürün ile ilgili deneme yapılmadan ürünün satıldığını bana söyledi.

Ben: Benq'ya ölü piksel garantisi veriyor musunuz?
    Görevli :Hayır, böyle birşey ne Türkiye'de ne de dünyada var?
    Ben: Ama bazı firmalar 6 piksele kadar ölü piksel garantisi veriyor.
    Görevli : Benq'da böyle birşey yok.
    Ben: Nasıl olur böyle birşey? Ben 500 milyon liradan daha fazla para vereceğim. Firma hem ölü piksel var mı diye kontrol etmeyecek hem de bana öle piksel garantisi vermeyecek?
    Görevli : Biz burada Benq'nun kutularını açmıyoruz. Zaten LCD oturmamış bir teknoloji olduğu için hata olabilme ihtimali var, ama bu biraz da şans işi.
    Ben: Monitöre bir kamyon para ödeyeceğim ve işimi şansa bırakacağım, olmaz ya! Peki firmanıza gelsem ve kesin bir alıcı olarak, Benq monitörü açıp ölü piksel testi yapabilir miyiz?
    Görevli : Elbetteki siz haklısınız, bende sizin yerinizde olsam sizin gibi düşünürdüm ama üzgünüz kutuları açamıyoruz ve ölü piksel kontolü yapamıyoruz... Monitör almaktan da vazgeçtim

Kasa konusunda; Gigatek'e istediğim Aopen (E50S-A34) kasayı buldum ama içinde 350watt PSU bulamadım, Gigatek de hep 300wattlık PSU vardı. Ufuk bey bana ankarada 350watt güç kaynaklı benim istediğim model Aopen kasanın bulunmadığını söyledi ve nedenlerini anlattı.

Bir sonraki gün Aopen Türkiye distribütörü olan Çözüm Bilgisayarı aradım. Uzunca bir beklemeden sonra, telefona çıkan kişiye istediğim kasa modeli ellerinde olmasa bile stoklarında 350watt AOPEN PSU'ları olup olmadığı sordum. Telefondaki kişi "bizdede hiç 350watt kalmadı ve biz kullancılara değil firmalara ürün satıyoruz" dedi. Bende tam bey abiye sövecektim ki, Kızılay PTT'sinde olduğum aklıma geldi Nihayetinde kasa almaktan da vazgeçtim.

KARAR : Bu kadar parça sorunlu idi, bende bilgisayarımı eksik toplamaktansa sabredip tekrar baştan toplarım ve tüm parçaları bir arada alırım dedim ve bilgisayarı almayı 1-2 ay erteledim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blizzardTR -- 26 Ağustos 2005, 1:25:36 >

• Her işte bir hayır vardır
  • quote:

Orijinalinden alıntı: parker

Her işte bir hayır vardır

+1 kesinlikle!!! pek takma bence... bu arada nasıl aopen 350w psu bulamadın hayret!
  • dostum o dediğin monitörü kullanıyorum....gayette memnunum ölü piksel garantisi istiyorsan vatan bilgisayar philipsin bir modeline veriyor..( 0 ölü piksel garantisi) ama özellik olarak benq nun yanından geçemez onuda söylim..
    analog giriş vardı + tepkisi 12 ms di..biliyorsun ki benq da 8ms ve dvi girişi mevcut..+ oyunlarda mükemmel bir performansı var..
    ben bunun alırkan yerim pikselini demiştim...çıkarsa çıksın sende takma fazla kafana ...bende tavsiye
  • ölü pixel garantisini zaten distribütor firmaya soramayacaksın sana satışı yapacka olan son satıcıya soracaksın. "Denersem we ölü pixel çıkarsa yenisi ile değiştirebilir miyiz?" şeklinde. Eğer evet derse al evet demezse bir sonraki dükkana geç.
    Datagate 6 pixele kadar ki benq in kendi werdiği garanti konusunda ise saçmalamış benq te werir bu garantiyi diğer firmalarda senin konuştuğun adam sanırsam seni biraz başından savmak istemiş yanlış bilgi wermiş weya kendisi yanlış bildiği için öle bilgi wermiş.

sonuç olarak üretici firmanın sana wereceği ölü pixel garantisini salla sen. seni ilgilendiren son satıcının sana wereceği garanti çünkü üretici garantisinde ölü pxiel çıkma ihtimali warken satıcı garantisinde anlaşırsan eğer öle bir sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: alpermeric
    ben bunun alırkan yerim pikselini demiştim...çıkarsa çıksın sende takma fazla kafana ...bende tavsiye

aman kardeş lcdye bir kamyon para ödeyeceğim ve ölü piksel çıkacak,,, bu bence parayı sokağa atmak gibi bişey.

quote:

Orijinalinden alıntı: Celebdae
    ölü pixel garantisini zaten distribütor firmaya soramayacaksın sana satışı yapacka olan son satıcıya soracaksın. "Denersem we ölü pixel çıkarsa yenisi ile değiştirebilir miyiz?" şeklinde. Eğer evet derse al evet demezse bir sonraki dükkana geç.
    Datagate 6 pixele kadar ki benq in kendi werdiği garanti konusunda ise saçmalamış benq te werir bu garantiyi diğer firmalarda senin konuştuğun adam sanırsam seni biraz başından savmak istemiş yanlış bilgi wermiş weya kendisi yanlış bildiği için öle bilgi wermiş.

sonuç olarak üretici firmanın sana wereceği ölü pixel garantisini salla sen. seni ilgilendiren son satıcının sana wereceği garanti çünkü üretici garantisinde ölü pxiel çıkma ihtimali warken satıcı garantisinde anlaşırsan eğer öle bir sorun olmaz.

Adamın saçmaladığına bende inanıyorum... Benq'ya ankarada ya da istanbulda ölü piksel garantisi veren varsa alacağım, ama benq ve distribütörü gözümden düştü

ya da olmazsa yeniden 8ms li dvi li ve ölü piksel garantisi veren lcd monitör aramaya başlayayım ben

• BlizzardTR Kardeş aynı eziyeti ben de çektim Hyundai L72s alıcam sanırım ölü pixeli kontrol ederek.

ama venice lerde kod hatası var ne demek ben yeni venice aldım!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vese -- 26 Ağustos 2005, 15:36:37 >
  • quote:

Orijinalinden alıntı: vese

BlizzardTR Kardeş aynı eziyeti ben de çektim Hyundai L72s alıcam sanırım ölü pixeli kontrol ederek.

ama venice lerde kod hatası var ne demek ben yeni venice aldım!!!!

dostum az dur,,, ben yol gösterici bir lcd monitör inceleme yazısı yazacağım 8ms.lik lcdler ile ilgili, biraz beni bekle...

Venice içinse, işlemcinin bellek kontrolcusunun hassas olduğu söyleniyor, overclock esnasında bazı kartları bozabiliyormuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blizzardTR -- 26 Ağustos 2005, 15:52:53 >
  • abi ben napiym şimdi değiştiremem heralde di mi?
    bana niye söylemediler bunu!!

bizde 285fsb yaptık anasını satiym tüh bea
  • benq nun vermesi gerekir aslında ya
  • monitor meselesi bence firmadan firmaya degisen bi durum ...
    eminimki benq larada en azından satıl alma aşamasında test yaptırıcak firmlarda vardır..
  • quote:

Orijinalinden alıntı: vese

abi ben napiym şimdi değiştiremem heralde di mi?
    bana niye söylemediler bunu!!

bizde 285fsb yaptık anasını satiym tüh bea

Yahu korkma vese,,, netten bir araştır, hemen tırsma bişi olmazzzzz..... Yani inşallah bişi olmaz, forumda kullananlara da bir danış...

quote:

Orijinalinden alıntı: atoprak

monitor meselesi bence firmadan firmaya degisen bi durum ...
    eminimki benq larada en azından satıl alma aşamasında test yaptırıcak firmlarda vardır..

Ankara'da deneterek satan bir firma biliyor musun atoprak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blizzardTR -- 26 Ağustos 2005, 16:58:13 >

• bu deneyimlerin için saol

nerdeyse benim alcağım sistemi almaya çalışmışsın.Kutusu açılmadan lcd alınırmı beaaa.Gigatek de sana kutusunu açmadan mı vermeye çalıştılar?

aopen kasa konusunda ürün 350W satılmıyormu?350W satılıyorsa içinden neden 300W çıkıyor?aopen yerine asus 400W lar var onlarada bakabilirsin.
    venice de nasıl bi sorun varmış tam anlamadım.ilk defa senden duydum araştırmak lazım.

sen heyecanını kaybetme.sistemini kur.

sormak istediğin bişey olursa buraya yaz yada msn den konuşalım nede olsa bende sistem kurıcam.

mczaga07@hotmail.com messenger.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: mczaga

.....Kutusu açılmadan lcd alınırmı beaaa.Gigatek de sana kutusunu açmadan mı vermeye çalıştılar?.....

.....aopen kasa konusunda ürün 350W satılmıyormu?350W satılıyorsa içinden neden 300W çıkıyor?aopen yerine asus 400W lar var onlarada bakabilirsin.....

.....venice de nasıl bi sorun varmış tam anlamadım.ilk defa senden duydum araştırmak lazım.....

.....mczaga07@hotmail.com messenger......

.....Benq monitör Gigatek de kutu açılmadan ve ölü piksel garantisi yapılmadan satılıyor. Bunun Gigatek ile bir alakası yok, sorun tamamen Benq'nun ve ürün distribütörü Datagate'den kaynaklanıyor.....

.....Kasa 350watt ama 350wattları el altından ayrı satılmış ve 350watt piyasada kalmamış. Asuslar çok gürültü yapıyor.....

.....Venice konusunu bende duyunca çok şaşırdım, 1-2 hafta içinde piyasaya yenileri gelecekMİŞ,,,ama yine de bir araştırmak lazım....

.....Ekledim seni.....

• Psu konusunda bende birşey eklemek istiyorum. Kendime fsp-300 watt PN serisi 12 cam fanlı güç kaynağı aldım. Bilgisayarım notebook gibi sessiz. İşlemci fanını ad 1800 deviri coleer masterle değiştirmiştim.
    Yalnız benim kasada bu iki fan var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.