Şimdi Ara

Ne kasaymış be!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar forumdaki bazı arkadaşların aklına uyup AOPEN KA50D marka 300W kasa aldım. Onlara kızgın değilim ama ürün düşündüğüm gibi çıkmadı bu arada almaya niyeti olanlara söylüyorum yanaşmasınlar. Bir kere psu su sandığım kadar sessiz değil uzun vadede bayağı kafa ağrıtır ve oc için de hiç uygun değil. Yani benim eski 20$ lık kasamdan eksiği var fazlası yok. Benim asıl derdim bu ürünü sebep belirtmeksizin nasıl ve ne sürede geri iade edebilirim. Birçoğunuzun başına gelmiştir bu lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

• begenmediysen 7 gun icerisinde sebep gostermeksizin iade edebilir ve parani geri alabilirsin.. benm bildigim bu...
  • onlara kasayi geri gotureceksin ve begenmedim diyeceksin..nesini derlerse hic biseyini psu dan tutda ici genis degil veya bu parayi etmez ..ne istersen de almak zorundalar ve parani geri verirler...

faturanla gitmeyi unutma
  • Gerekçe göstermeden iade etme hakkın var buna 'cayma Hakkı' da diyebiliriz. Fatura tarihinden itibaren 1 haftayı geçmesin elini çabuk tut...
  • Eğer sorun çıkartırlarsa "Noterden İhtarname" çekmekle tehtid et. Ve süre 1 ay bildiğim kadarıyla. Yok kutu açılmış, bilmemne olmuş alamayız, değiştiririz demelerine kanma :)
  • Arkadaşlar iyi diyosunuzda bu bir haftalık süre (cayma hakkı) sanırım uzaktan alınan ürünler için geçerliymiş telefon ve internet gibi ben bizzat gittim dükkandan aldım. Bilgisayarcı olacağımıza avukat olsaymışız be
  • quote:

Orjinalden alıntı: adakan

Arkadaşlar iyi diyosunuzda bu bir haftalık süre (cayma hakkı) sanırım uzaktan alınan ürünler için geçerliymiş telefon ve internet gibi ben bizzat gittim dükkandan aldım. Bilgisayarcı olacağımıza avukat olsaymışız be

Yok öyle bişi müşteri memnuniyetsizligi diye birşey var.Gerekirse onlara müşteri için uyarlanmış olan yasaları okumalarını talep et senin beyenmediğin ürünü degiştirmek zorunda çünki bu senin hakkın
  • Benim bildiğim cayma hakkı sadece mesafeli dediğimiz alıcının ve satıcının biribirini görmediği hallerde geçerli. Diğer satışlarda eğer bulunduğun yerdeki herhangi bir bilgisayar donanımı satan mağazadan aldıysan satıcının insafına kaldın demektir. CAyma hakkın malda bir kusur veya ayıp bulunması halinde devreye girer. Yani ben bunu beğenmedim diyerek iade talebinde ancak mesafeli satışlarda bulunabilirsin.
    Ben böle bilyorum yanlışım varsa düzeltin.

MESAFELİ SÖZLEŞMELER UYGULAMA USUL VE
    ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    (13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan)
    Cayma Hakkı
    Madde 8 — Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Sözleşmede, hizmetin ifasının 7 günlük süre dolmadan yapılması kararlaştırılmışsa, tüketici ifanın başlayacağı tarihe kadar cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar satıcı veya sağlayıcıya aittir.

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.

Malın teslimi sözleşmeye taraf olan tüketici dışında bir kişiye yapılsa dahi tüketici cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda satıcı malı 9 uncu maddenin dördüncü fıkrası hükmü uyarınca üçüncü kişiden teslim alır.

Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca tüketici, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda cayma hakkını kullanamaz.

Bu Yönetmeliğin 6 ncı ve 7 nci maddesindeki koşullardan biri eksik olduğu taktirde satıcı veya sağlayıcı en geç otuz gün içerisinde eksikliği giderir. Bu durumda 7 günlük süre, söz konusu eksikliğin giderildiğine dair bilginin yazılı olarak tüketiciye ulaştırıldığı tarihten itibaren başlar.

Tüketicinin ödediği bedel kısmen veya tamamen satıcı veya sağlayıcı tarafından ya da satıcı veya sağlayıcı ile kredi veren arasındaki anlaşmaya dayanılarak karşılanıyorsa, cayma hakkının kullanılması halinde, kredi sözleşmesi de hiçbir tazminat veya cezai şart tutarını ödeme yükümlülüğü söz konusu olmaksızın kendiliğinden sona erer. Ancak bunun için, cayma bildiriminin kredi verene de yazılı olarak iletilmesi gerekir.

• DOĞRU SÖYLÜYORSUN..VATANDAN 17'' SONY LCD ALMIŞTIM, ÖLÜ PİXELLİ ÇIKTI NE YAPTIYSAM GERİ VEREMEDİM..İHTARNAME ÇEKTİM BANAMISIN DEMEDİ..
    İADE ANCAK AYIPLI MALLARDA YADA İNTERNETTEN ALIŞVERİŞTE OLUYOR..
  • Kasadan ne bekliyodun ki?
    İçinden SLI mainboard, vantec 600W, 2 adet 6800 mü çıkacaktı?

Bağlama aparatları, kullanma klavuzu, bissürü vida, ve bir kasa.Dış görünüşü fena değil o kasanın ayrıca.

PSU nun sessiz olması için millet 300w PSU ya 100 dolar ödüyo. 50 dolara aldığın kasadan çıkan FPS powersupplydan ne beklyordun ki.

Overclock olayina gelince sen 300W power supply la overclok yapacam diye aldıysan o kasayı, kusura bakma satıcı geri alırsa hata etmiş olur.

O formda bu kasayı sana tavsiye eden benim yine de tavsiye ediyorum. Sana PSU ın 13A@12V verdiğini söylemiştim. Sense Overclock yapacam diye hala gidip o kasayı almışsın.

Ayrica o PSU kalitelidir. Bir çok bakımdan markasız kasaların içinden çıkan PSU leri katlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: kaptan666

Kasadan ne bekliyodun ki?
    İçinden SLI mainboard, vantec 600W, 2 adet 6800 mü çıkacaktı?

Bağlama aparatları, kullanma klavuzu, bissürü vida, ve bir kasa.Dış görünüşü fena değil o kasanın ayrıca.

PSU nun sessiz olması için millet 300w PSU ya 100 dolar ödüyo. 50 dolara aldığın kasadan çıkan FPS powersupplydan ne beklyordun ki.

Overclock olayina gelince sen 300W power supply la overclok yapacam diye aldıysan o kasayı, kusura bakma satıcı geri alırsa hata etmiş olur.

O formda bu kasayı sana tavsiye eden benim yine de tavsiye ediyorum. Sana PSU ın 13A@12V verdiğini söylemiştim. Sense Overclock yapacam diye hala gidip o kasayı almışsın.

Ayrica o PSU kalitelidir. Bir çok bakımdan markasız kasaların içinden çıkan PSU leri katlar.

Dediklerine aynen katılıyorum o paraya bundan daha iyi bi kasa blamazzsın dostum

• +1 doğru kaptan 666
  • kaptan666 spekilasyon yaratma kasayı tavsiye edem başka bir arkadaşdı ve psunun sessiz olması için bizzat altını çizmiştim ve ayrıca benim 20$ lık kasanın psusuda aynı işi yapıyordu 30$ rım nereye gitti.
    Diğer bir konu tüketici olarak haklarımız konusunda aslında bildiğimiz sandığımız şeyleri birçoğunu bilmiyoruz yada yanlış biliyoruz çoğumuzun başına gelebilir bu tür şeyler eğitim şart bakan orda yırtınıyo yasa çıkardık diye bence tüketici bilinçlendirmek için forumda bir başlık açılmalı

• Sakin olalim.
    Ben benzer bi şekilde dün akşam bir arkadaşa AOPEN kasa önermiştim, şimdi bakinca sen olmadiğini anladim. Onunki yusufcuk tu galiba.Pardon.

Ama söylediklemim aynen geçerli.100+ dolara çıkmadıkça alınabilecek yegane kasa.
    http://global.aopen.com.tw/Products/images/Housing/Products/KA50%20series.jpg

Eğer gürültü ile ilgili problem varsa PSU içini açıp fan bağlantısını kes. Sonrada 5 v a bağla. O zaman rahat edersin. Aksi taktirde sharkoon 'un sessiz PSU lari var. Onlara bir bak. Fiyatlarını görünce birdaha fan sesi duymucaksin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.