Şimdi Ara

ne kaybeder?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kürtçe ana dil olsa türkiye ne kaybeder?

• https://www.youtube.com/watch?v=XAjJl5d9n3g

• quote:

Orijinalden alıntı: Arnold_sivasta_Ne_GEZER

https://www.youtube.com/watch?v=XAjJl5d9n3g

bu ne

• koyboy89 K kullanıcısına yanıt
    Hangi dille konuştuğunuzun önemi yoktur.

Önemli olan hangi dili meydana getiren halkların bilim ve teknolojiye ne kattığıdır.

Bugün kürtçe olsa ne olmasa ne ? Bilim dünyasına kattığı bir şey olmayan bir halkın konuştuğu dilin ne önemi olur ?

Artık İngilizce dünya standardı olmuşken kürtçe olsa ne olmasa ne ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pleksiglass -- 15 Ekim 2015; 1:47:37 >
  • ülkece anadili değiştiriyorsak,kürtçeye gelene kadar ingilizce,almanca,fransızca varken kürtçe ne oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: koyboy89

Kürtçe ana dil olsa türkiye ne kaybeder?

Kimsenin dil ile alıp veremediği yok zaten, amaç dil ile bir şeylerin yolunu açmak. Bıraksınlar artık bu işleri. Kürtçe kurslar açıldı talep olmayınca kapandı o kurslar. Biz ezilen kesimiz diyorlar sürekli, valla batı illerine rahatça geliyorlar istedikleri gibi yaşıyorlar. Ama bir öğretmen yada memur hakkari'ye atandığında acaba başıma bir şey gelir mi endişesi taşıyor.
  • kovboy türkçe konuşunca kaybettin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 440cdx

Hangi dille konuştuğunuzun önemi yoktur.

Önemli olan hangi dili meydana getiren halkların bilim ve teknolojiye ne kattığıdır.

Bugün kürtçe olsa ne olmasa ne ? Bilim dünyasına kattığı bir şey olmayan bir halkın konuştuğu dilin ne önemi olur ?

Artık İngilizce dünya standardı olmuşken kürtçe olsa ne olmasa ne ?

iyi ozaman türkçe yerine ingilizce ana dil olsun
  • bölünmeye doğru bir adım daha yaklaşılır sadece. kutuplaşma artar.

bende tunceliliyim, atatürkçüyüm mesela. şunu hiç kendine sordun mu kürtçe eğitimin hayatına nasıl bir katkısı olacak? yabancı bir şirkette işe girerken kkürtçeyi ikinci dil olarak mı göstereceksin, kürtçe eğitim alınca doğuda kız çocukları okula mı gidecek, doğunun okuma oranı mı artacak, nedir yani ?

şimdi eksileyeceksiniz ama bu kürtçe eğitim isteyenler bence bölücüler. ülkeyi birden bölemeyeceklerini bildikleri için adım adım yapmayı deniyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.