Şimdi Ara

Ne olduğu anlaşılamayan bir virüs

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Okuldaki pcde bir virüs varmış, slaytı almak için flashı taktığımda bu virüsü kendi pcme taşımış oldum. Virüs flashta "System Volume Information" olarak görünüyordu, namı diğer dosyaları gizleyen virüs. PCme bulaşınca kaydettiğim dosyaları gizler oldu. Okul için wordden dosya hazırlıyorum. Başlarda dosyaları farklı konuma kaydedince kaydedebiliyordu ancak bu akşam iki üç saat süren bir çalışmayla word dosyası hazırladım ve kaydetmeye çalıştığımda dosyayı kaydediyor ancak 0 bayt olarak gösteriyor. Kaydettiğim anda sanki hiç kaydetmemiş gibi tekrar kaydetme şablonu açılıyor. Defalarca denedim, en az 25 mb olması gereken dosya hâlâ kaydedilemedi. Bilgisayarım ve çalışmalarım mahvolmanın eşiğinde, bu durumu yaşayan çözüm bulan biri var mı? Bir de virüs sanırım tmp uzantılı çünkü kaydettiğim anlarda önce wrd3947.tmp tarzında tmp uzantılı bir dosya ortaya çıkıyor, sonra o kaybolup 0 baytlık word dosyası geliyor. Kaspersky gibi antivirüsler çöp, hiçbiri işe yaramadı ve virüsü tespit edemiyorlar

• Format atamıcak durumda isen yapıcak şey,Bitdefender,Trendmicro,Norton gibi güçlü programlarla taramaya devam etmen lazım ta ki virüsü bulup silene kadar.Ayrıca anti-malware programlarını da deneyebilirsin.Malware-byte gibi.Kaspersky nin bulamaması şaşırttı beni,diğer programları denemen lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oneidiot kullanıcısına yanıt
    Dr.web cureit indir tarat temizler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.