Şimdi Ara

NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRMIŞ DURUMDAYIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • YTÜ Bilgisayar geliyor ama destekleyen yok.Kimse tasvip etmiyor.Nicotinell'in açtığı konulardan ve internetteki mühendislerin şikayetlerinden sonra meslekten soğudum artık.Her kafadan bir ses çıkması da cabası kimi öyle diyor kimi böyle.Kimi kendini geliştirirsen rahat edersin diyor kimi kendini geliştirmek de faydasız diyor.Bu nasıl bir kabustur Allah aşkına nasıl bir dümenin içine düştük böyle ya?!

Uzaktan bir akrabam var kendisi ziraat mühendisleri odası başkanı.Mühendisliği hiçbir şekilde tavsiye etmedi hukuk yaz dedi.Aynı şekilde başka bir inşaat mühendisi tanıdığım var o da önermiyor arkadaş.ÖNEREN YOK ABİ YANİ MESLEK HAKKINDA OLUMLU YORUM YAPAN 1 İNSAN EVLADI YOK YERYÜZÜNDE YA!!

En iyileri olmasa da ortalama hukuklar geliyor ama bilmiyorum yani.Siz ne dersiniz?

İnternetten konuştuğum bir bilgisayar mühendisinin yorumu aynen aktarıyorum:

''tıpa gitmezsen aklın yok o kadar söylüyorum ben 28bin bilgisayar mühendisiliği kazandım kazandığım üni şimdi, 90binerde ve bölümü birincilikle bitirdim 3.28 ortalama ile ama öyle bildigin gibi bir meslek degil. Durmadan bir şey ler ögreneceksin her gün bir algoritma falan yok gidip memur olacam devlette dersen format at flash tak çıkarr git ağ kablosuyla uğraş gibi dandik işlerle uğraşıyorsun. Özelde de zaten dediğim gibi durmadan kendini geliştir safsafataları ile 1000-1500'e çalıştırıyorlar hadi diyelim 3bine çalış ama bir polis bir ögretmen kafasını yormadan hiç bir yeni bilgi ögrenmeden aynı maaşı senle alıyorsa bu bölümü nedne okuyorsun benim gibi gözlerini bozmak için mi ? benim gibi haa bilgisayar mühendisliği çok güzel onu bunu yapcaz diye mi bunları geç. Git TIP geliyorsa hayatın kurtulur altına bir tane bmw alırsın hayatını yaşar hastalarına istersen artislik çekersin istersen başka hastanede işe başlarsın. Ama bizim bölümde afedersin it gibi iş beğenme şansın yok ya işsizsin ya da hem tekniker hem amele karışımı bir şey olarak 1000-3000 arası çalışmaya mahkumsun ki işin garantisi yok senin meslegini herkes yapabilir durumda yani bu meslegi yapmak istiyorsan OKUMANA GEREK YOK! İMZA YETKİMİZ YOK, sadece matematik türkçe 3-4 tane programlama dersi alarak mezun oluyorsun üniden. Gidip yeni şeyler üretmiyorsun. Kendine yazık etme benim içimde kaldı 3 yıldır mezunum 1250 liraya çalışıyorum devletin taşeronunda''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeİstediğiniBilmeyenAdam -- 3 Temmuz 2015; 21:09:59 >

• mimarlığı bi araştır derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuçlaruçuyo12

mimarlığı bi araştır derim

Yok hocam mimarlık olmaz
  • Kardeş bırak milletin ne dediğini bu hayat senin sen yaşayacaksın sevdiğin işi yap az para kazanırsın ama yaptıgın işi severek yaparsın çok doktor gördüm 15bin kazanan ama sövüyo mesleğine beyin cerrahı oldun diyelim kolay mı adamın kafasının içinde işlem yapıyosun her meslek zor iş kendinde bitiyor ben de ytüde okuyorum ama üninin ne olduğunun bence hiç bi önemi yok,kuzenim balıkesir inş müh bitirdi acemiligini aydında calısarak attı o zamanlar cok kzanmıyordu sıradandı 2-3 bin vs.daha sonra izmire geçti bi çizim yapıyo 8 bin falan alıyo ingilizceside yok,her şey senin işine olan sevginde ,patronuna baglılıgında bitiyo patronun sana güvensin doktordan fazla kazanırsın hemde mutlu şekilde..özetle;sevdiğinin peşine git parayı seçen tıpcı mutsuzlar işini sevmediğinden 10bin bile onlara yetmez sen işini seversen 5 bin sana cok rahat yeter ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shadow_Shooter'ın hikayesini bir araştır kardeş. Ne nikotinelmiş arkadaş.

SS dediğim arkadaş şu anda yıllık 150.000$ kazanıyor bu arada, Çankaya Üni'de okudu kendisi. Hani araştırmaya üşenirsen diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huytergan

Kardeş bırak milletin ne dediğini bu hayat senin sen yaşayacaksın sevdiğin işi yap az para kazanırsın ama yaptıgın işi severek yaparsın çok doktor gördüm 15bin kazanan ama sövüyo mesleğine beyin cerrahı oldun diyelim kolay mı adamın kafasının içinde işlem yapıyosun her meslek zor iş kendinde bitiyor ben de ytüde okuyorum ama üninin ne olduğunun bence hiç bi önemi yok,kuzenim balıkesir inş müh bitirdi acemiligini aydında calısarak attı o zamanlar cok kzanmıyordu sıradandı 2-3 bin vs.daha sonra izmire geçti bi çizim yapıyo 8 bin falan alıyo ingilizceside yok,her şey senin işine olan sevginde ,patronuna baglılıgında bitiyo patronun sana güvensin doktordan fazla kazanırsın hemde mutlu şekilde..özetle;sevdiğinin peşine git parayı seçen tıpcı mutsuzlar işini sevmediğinden 10bin bile onlara yetmez sen işini seversen 5 bin sana cok rahat yeter ..

Hocam öyle sıradan akraba söylemleri olsa takmayacağım da ne kadar tecrübeli insan varsa mühendislikten uzak dur diyor.Yani bir tane olumlu yorum görmüyorum ben.tamam sevdiğim işi yapayım da mezun olduğumda çevremin dediği gerçekleşirse çok kötü olurum yani.

• Öğrenmeye aç değilsen bilgisayar müh. de aç kalırsın şirketler diplomaya bakmazlar genelde işe alıp denemek için 1 ay çalıştırır ne yapabilirsen ya kabul edilir yada atılırsın devleti çok iyi açıklamış ona diyeceğim yok bilgisayarda ya zengin olursun ya dibe vurursun ortası yok mühendisliğe gidecem 4 sene okuyacam sonra gelsin paralar tipindeysen başaramazsın zaten mühendislikte öğrenmenin sınırı yok 10 sene bile sürer...

Aslında tıp hukuk vs vs ayırmadan hepsi için geçerli üniversite bitir zengin ol diye bi olay kalmadı para ödenen aranan adamlar senelerce ekstra eğitim dil deneyim kazanıp da işe giriyor 4 sene oku cepte para istiyorsan öyle bi meslek üniversite bölümü bilmiyorum olsa kendim giderim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• mühendisliklerin arasında en dirisidir bilgisayardır. abim ytü bilgisayar mezunu 3. sınıfta iş buldu. ama sevmeyen adam yapamaz. öğrenmeyi araştırmayı sevmen lazım. benim abimde elazığdaydı ilk başta sonra ytüye yatay geçiş. bölüme sonuncu olarak girip üniversite birincisi olarak çıktı. dediğim gibi araştırmayı sevmen lazım hergün kod yazacaksın diğer mühendisliklerde böyle bir şey yok ama bilgisayar bir sevdadır ve herkes yapamaz. aklında şüphe varsa yazma yazıpta kontenjanı heder etme

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz0071

Öğrenmeye aç değilsen bilgisayar müh. de aç kalırsın şirketler diplomaya bakmazlar genelde işe alıp denemek için 1 ay çalıştırır ne yapabilirsen ya kabul edilir yada atılırsın devleti çok iyi açıklamış ona diyeceğim yok bilgisayarda ya zengin olursun ya dibe vurursun ortası yok mühendisliğe gidecem 4 sene okuyacam sonra gelsin paralar tipindeysen başaramazsın zaten mühendislikte öğrenmenin sınırı yok 10 sene bile sürer...

Aslında tıp hukuk vs vs ayırmadan hepsi için geçerli üniversite bitir zengin ol diye bi olay kalmadı para ödenen aranan adamlar senelerce ekstra eğitim dil deneyim kazanıp da işe giriyor 4 sene oku cepte para istiyorsan öyle bi meslek üniversite bölümü bilmiyorum olsa kendim giderim...

Bana en yakın meslek bilgisayar mühendisliği zaten hayatım bilgisayarlarla geçti o konuda şüphem yok.Bilgisayar hakkında ne olsa araştırırım ama şimdi o kadar çalışıp geliştikten sonra o maaşlar hırsımı kırar yani 1500 nedir ya?!

• Dostum ayyynı benim durum.itu mimarlikla bazı uzaktaki tıplar arasında kaldim.Tamam mimarlıgi severimde platonik olmasin bu durum.Yani sevgimin emegimin karsiligini gormek isterim.Tıp ezber yapmayi sevmedigim icin zor ama onunda parasi iyi ve is kesin var.Allah bize hayırlı olanı yazdırır insallah

• quote:

Orijinalden alıntı: Wadlab

Dostum ayyynı benim durum.itu mimarlikla bazı uzaktaki tıplar arasında kaldim.Tamam mimarlıgi severimde platonik olmasin bu durum.Yani sevgimin emegimin karsiligini gormek isterim.Tıp ezber yapmayi sevmedigim icin zor ama onunda parasi iyi ve is kesin var.Allah bize hayırlı olanı yazdırır insallah

Hocam mimarlık hem zor hem çalışma temposuna göre alacağın maaş düşük bildiğim kadarıyla.Tıp geliyorsa iyi düşün derim yani öyle nefret etmiyorsan direkt yaz bence.Uzmanlık kasmazsın pratisyen ya da aile hekimi olursun onlar da çok kazanıyor.Hani okuması da sanıldığı gibi çok zor değil onu söyleyeyim.İyi düşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeİstediğiniBilmeyenAdam

quote:

Dostum ayyynı benim durum.itu mimarlikla bazı uzaktaki tıplar arasında kaldim.Tamam mimarlıgi severimde platonik olmasin bu durum.Yani sevgimin emegimin karsiligini gormek isterim.Tıp ezber yapmayi sevmedigim icin zor ama onunda parasi iyi ve is kesin var.Allah bize hayırlı olanı yazdırır insallah

Hocam mimarlık hem zor hem çalışma temposuna göre alacağın maaş düşük bildiğim kadarıyla.Tıp geliyorsa iyi düşün derim yani öyle nefret etmiyorsan direkt yaz bence.Uzmanlık kasmazsın pratisyen ya da aile hekimi olursun onlar da çok kazanıyor.Hani okuması da sanıldığı gibi çok zor değil onu söyleyeyim.İyi düşün.

Eyvallah hocamda eger mimarlik okursam ulkedeki en iyi mimarligi okumus olacagim.Yine de umdugumu bulamazmiyim sence?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NeİstediğiniBilmeyenAdam

quote:

Eyvallah hocamda eger mimarlik okursam ulkedeki en iyi mimarligi okumus olacagim.Yine de umdugumu bulamazmiyim sence?

Hocam mimarlık hakkında bildiklerim bir cümleden ibaret.İnternetten mezunlarla ya da gideceğin ünideki okuyanlarla iletişime geçersen onlar sana daha iyi yol gösterir şimdi yanlış yönlendirmek istemiyorum yani.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.