Şimdi Ara

NE YAPMAM GEREKLİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar arabamı yeni sattım. Yalnız sattığım kişi tanıdık olduğu için devri üzerine 2 ay sonra falan alacak. Fakat paranın bir kısmını verdi bir kısmıda duruyor.

Bana protokol hazırla dedi arabayı şu tarihte bana sattığına dair ve tüm sorumluluğun artık bana dair olduğuna ilişkin. Birde kalan para içinde senet yapalım dedi.

Ben hayatımda ilk defa araba sattım ve nasıl protokol hazırlanır hiç bilmem. Senet için sanırım kırtasiyeden senet kağıdı alınıyormuş ama bu protokolü nasıl hazırlayacağım yaklaşık olarak bilen var mı?

• arkadaşım bildiğimi söylüyorum kesinlikle noter satışı yapman gerekiyor o zaman sorumluluğun biter ondan sonra 1 ay içindede alıcı arabayı noter satışıyla gidip ruhsatı üzerine almak zorundadır.
  • İşin içine para girince kimseye güvenmemek lazım. Tecrubeyle söylüyorum hayatımdaki en büyük kazıkları tanıdık , akraba vs. den yedim.
    Hadi parayı da boşver. Ölümlü bir kaza olupda, polis kapına dayandı diyelim. Bu tanıdık kişi delikanlı gibi ben öldürdüm deyip hapse girer mi, yoksa kayıplara mı karışır..???
    En doğrusu noter satışı yapmaktır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.