Şimdi Ara

Neden One X değilde s3 alınmalı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
3.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • overclock lu galaxy note bile one x le nerdeyse aynı benchmark sonuçlarını alıyor çıkarılmayan bataryası tegra 3 faili falan kesinlikle almam one x in açarken felç olduğu nova 3 oyunu note da s3 den daha iyi çalışıyor ahanda video

• quote:

Orijinalden alıntı: __BadblooD__

overclock lu galaxy note bile one x le nerdeyse aynı benchmark sonuçlarını alıyor çıkarılmayan bataryası tegra 3 faili falan kesinlikle almam one x in açarken felç olduğu nova 3 oyunu note da s3 den daha iyi çalışıyor ahanda video

arkadaşım sen tegra 3 oyunlarını oynamıyorsun değilmi ? neden marketlerde bu oyun tegra 3 oyunu bu oyun qualcom bu oyun exynos oyunu diye sınıflandırılıyor bir söylermisin ? nova 3 daha tegra 3 için otimize edilmedi.sorun orda hiç tegra 3 için yapılmış bir oyunu tegra 3lü bir telefonda oynadınmı ?? efektlerin özelliğini ve güzelliğini gördünmü ?? yani 4+1 çekirdekli 1.5 ghz bir makina nova3 ü oynamayacak diye bir şey yok sadece nova 3 genele hitap eden bir oyunn ama daha tegra 3 için hazır değil ama xda sitesinde çalışmalar var veya hazırdır diye düşünüyorum bunlar kıyaslama değil bakın en üstte ki yazımı okuyun hiç bu şekilde bir kıyaslama yaptımmı hayır bu sorunlar tamamen yazılımsal fruit ninja oyununun s3 de takılmasının sebebide o oyunun tegra 3 için yapılmış olmasıdır bu oyun s3 ile oynarsan sorun çıkarır aynı şekilde nova 3 one x ile oynamak gibi bir şey artık bu yazdıklarımı es geçmeyin gayet açıklayıcı net yazıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ridvan79

quote:

overclock lu galaxy note bile one x le nerdeyse aynı benchmark sonuçlarını alıyor çıkarılmayan bataryası tegra 3 faili falan kesinlikle almam one x in açarken felç olduğu nova 3 oyunu note da s3 den daha iyi çalışıyor ahanda video

arkadaşım sen tegra 3 oyunlarını oynamıyorsun değilmi ? neden marketlerde bu oyun tegra 3 oyunu bu oyun qualcom bu oyun exynos oyunu diye sınıflandırılıyor bir söylermisin ? nova 3 daha tegra 3 için otimize edilmedi.sorun orda hiç tegra 3 için yapılmış bir oyunu tegra 3lü bir telefonda oynadınmı ?? efektlerin özelliğini ve güzelliğini gördünmü ?? yani 4+1 çekirdekli 1.5 ghz bir makina nova3 ü oynamayacak diye bir şey yok sadece nova 3 genele hitap eden bir oyunn ama daha tegra 3 için hazır değil ama xda sitesinde çalışmalar var veya hazırdır diye düşünüyorum bunlar kıyaslama değil bakın en üstte ki yazımı okuyun hiç bu şekilde bir kıyaslama yaptımmı hayır bu sorunlar tamamen yazılımsal fruit ninja oyununun s3 de takılmasının sebebide o oyunun tegra 3 için yapılmış olmasıdır bu oyun s3 ile oynarsan sorun çıkarır aynı şekilde nova 3 one x ile oynamak gibi bir şey artık bu yazdıklarımı es geçmeyin gayet açıklayıcı net yazıyorum.

Haklısınız donanım her türlü yeterli optimize sorunu var şimdilik ancak telefonun değiştirilmeyen hafızası, bataryası ve pil ömrü bile benim için büyük bir engel tegra 3 almayı düşünen birisi bence lg nin veya motorolanın çözümlerini beklemeli

• Şimdi ki sebepler doğrudur.ama biz onlarında çaresini bulduk hafıza 32 gb artı dropbox 25 + samsung dropbox ile 76 gb oluyor :) pil s3 göre az gidiyor ama bizim kullanıma göre sarzi iyi gidiyor ayrıca yedek pil konusunuda harici sarz cihazları var ufak pil kadar yedek pille aynı şey :) onu taşıyoruz ama gerek kalmıyor.bence fiyatta çok önemli su an 1200 tl re one x var ve artı fatura ile yurtdışı urunleri kvk garantili bu en güzel noktasıdır. Yurtdışı alsanda garantin var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla benimde htc one x e cok sempatim var ama dun cadde deki trcell de 2 cihazıda denedim s3 gercekten cok hızlı yağ gibi akıyordu cihaz , one x biraz daha yavas gibi geldi bana web de fln , gerci cihazların surumlerine fln bakmadım sadece denedim cok kalabalıktı dukkan cunku , s3 u denedikten sonra benimde kafam karıstı ne alacagımı bilemiyorum suanda , hic bakmasam 2 telede direk one x alıcaktım 2 hafta sonra
  • htc yi tercih etmememin sebepleri:

batarya omru hicbir zaman iyi olmadi.aksami zor cikariyor. sorun yok sarj ederiz diyenler uzun yola cikinca bak adamin nasil canini sikiyor gorun.
    root vs custom rom isleri zor.yok kilitli bootloader, yok s-off, yok partition table degistirme (htc desire deneyimlerimle yaziyorum).galaxy s2 kullacisi olarak birak rootu telefonun simlock unu bile bir uygulama ile acabiliyorsun.htc de ise bayilacakin 50tl.

web browseri laggy.yani takiliyor.sektor uzaya cikti boyle htc hala browser olayini asamadi.

onun disinda malzeme kalitesi guzel.sense arayuzunu, belki kimisine garip gelecek ama begenmiyorum.he touch wizard cok iyi o da degil.en guzel pure android uzerine nova yada apex launcher.(aokp yada cm9 romlari)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ‬1‬

htc yi tercih etmememin sebepleri:

batarya omru hicbir zaman iyi olmadi.aksami zor cikariyor. sorun yok sarj ederiz diyenler uzun yola cikinca bak adamin nasil canini sikiyor gorun.
    root vs custom rom isleri zor.yok kilitli bootloader, yok s-off, yok partition table degistirme (htc desire deneyimlerimle yaziyorum).galaxy s2 kullacisi olarak birak rootu telefonun simlock unu bile bir uygulama ile acabiliyorsun.htc de ise bayilacakin 50tl.

web browseri laggy.yani takiliyor.sektor uzaya cikti boyle htc hala browser olayini asamadi.

onun disinda malzeme kalitesi guzel.sense arayuzunu, belki kimisine garip gelecek ama begenmiyorum.he touch wizard cok iyi o da degil.en guzel pure android uzerine nova yada apex launcher.(aokp yada cm9 romlari)

yani gelin galaxy nexus alın diyorsun =)

• One x hafiza karti yok . batarya performansi dusuk . sebeke uzerinden goruntulu gorusme yok . klasik htc hoparloru ses cok az cikiyor . ileriki gunlerde bu modelin icine toz girecek bir cok htc modelinde oldugu gibi

ama yine de sense arayuzu insani cekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: @2101

One x hafiza karti yok . batarya performansi dusuk . sebeke uzerinden goruntulu gorusme yok . klasik htc hoparloru ses cok az cikiyor . ileriki gunlerde bu modelin icine toz girecek bir cok htc modelinde oldugu gibi

ama yine de sense arayuzu insani cekiyor

Htc one x içini açtıklarinda gördüğümüz olay ekranla cam ve alt bölme birleşik ekran boşluğu yok toz girme imkanı yok burda sallamayalim :) htc cihazları gerçekten zor root ediliyordu. benimde korkum uğraşmak idi ama ilk efa 5 dakikada root ettik uğraşmadik s- of la her şey çok basit artık.forumu inceleyebilirsiniz yapamayan yok :) sarz içinde tekrar soyluyorum minik harici cihazı iki kere sarz edebileceğiniz aparatlar var onlar yedek bataryadan daha iyidir.tavsiyem bu yöndedir.

• quote:

quote:

quote:

Haklısınız donanım her türlü yeterli optimize sorunu var şimdilik ancak telefonun değiştirilmeyen hafızası, bataryası ve pil ömrü bile benim için büyük bir engel tegra 3 almayı düşünen birisi bence lg nin veya motorolanın çözümlerini beklemeli

Nova 3 suan bendeki s2 de yuklu ve hic bir takilma olmadan calisiyor.telefon root suz orjinal yazilimi yuklu.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkozcann

yani gelin galaxy nexus alın diyorsun =)

galaxy nexus zaten custom rom isiyle ugrasanlar icin bicilmis kaftan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huneps

quote:

Orijinalden alıntı: mako3e

quote:

konu için teşekkürler arkadaşım burda sağlıklı bir şekilde sebepleri tartışırsak sonuca varırız kesinlikle fanatiklik yapmadan objektif bir şekilde konuşalım,

ben one x kullanıcısıyım,şarzım bütün gün işlemciler için yetiyor ve polimer pil olduğu için kullandıkça şarz edildikçe pilin ömrü artıyor dahada uzun gidiyor.ve daha telefonumuzun yazılım olarak hazır olmamasıda bir dezavantajdır hem performans hemde pil konusunda !! s3 göre 4.03 android sürümünü kullanıyor ve eski kernel çoklu çerkideği desteklemeyen 2.6.35.4 kerneli kullanıyor bu iki durum s3 göre dezevantaj ama güncelleme ve düzeltmelerle aradaki çok az olan fark eminim kapancaktır.bizim telefonların en güzel özelliklerinden biri ekran kapalı iken sıfır güç harcaması yani telefonun ekranı kapat 7 saat sonra bak hala aynı dilimdedir.ve düşük performans isteyen uygulamarlarda 500 mhz 5.çekirdek devreye girer ve o işlemi yapar buda pil tasarrufu sağlar yüksek işlemlerde oyunlarda geri kalan 4 çekirdek devreye girer.one x ekranı çoğu otoritenin kabul ettiği gibi en iyi ekranı şu anda !! beyazları özellikle temiz nettir.amoledin siyahı gibi düşünün ve her yerde beyaz renk hakimiyeti olduğu için görsellik için one x in ekranı daha iyidir.biliyorsunuz ki s3 ün ekranı beyazlarda mavileşiyor.nexus da ki gibi bir ekran var yazılım olarak s3 çok iyi durumda mutlaka eksikleri vardır ama one x ten şu an iyidir.buna eminim s3 ün kasası bizzat inceledim gördüm karşılaştırdım one x tasarım olarak gerçkten iyi ben s3 çok iyi özelliklerde geleceğini tahmin etseydim iki ay evvel one x almaz idim ama tahminlerim hep bu yönde idi.yoksa aksi olsaydı bende s3 alacaktım s2 den one x geçtim ondan evvel en iyi kullandığım cihaz s2 idi htc ye karşı bir sempatimiz var tabiki ama samsung daha iyidi daha evvel ticari stratejiler bu yönde samsung için ilk evvel 4 serisi ile 4 çekirdeğe giriş yaptı mali ye overlock attı hızını yükseltti bu bile sağlıksız olabilir nasıl olsa kemik bir grup var 10 milyonluk telefon her halukarda satış yapar diye çıkardı piyasa biraz göz boyamak için yazılıma yüklendii olay bitti sakın kimse yanlış anlamasın her iki markayıda aktif olarak kullanan biri olarak şu an için görüşlerim bunlar

noktalama işaretlerinin kemikleri sızlıyor şu anda

Cümleye büyük harfle başlamamak daha acı.

Tasarım açısından değerlendirince de S3 galip geliyor. Ayrıca desteği HTC'den daha iyi.

Samsung daha mi iyi destek veriyor samsung s2 ye 4.0.4 vermeyecegini açıkladı htc de taa en eski telefonları için 4.0.3 veriyo nasıl samsung daha iyi destek veriyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: onurnl

quote:

quote:

quote:

Nova 3 suan bendeki s2 de yuklu ve hic bir takilma olmadan calisiyor.telefon root suz orjinal yazilimi yuklu.

Allahini seversen inanma kardeşim yalan ya eline almamış laf ediyor ben nova 3 aynı anda shadowgun ve riptide açıkken novayi kasilmadan oynuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: CooperTime

quote:

Orijinalden alıntı: huneps

quote:

quote:

konu için teşekkürler arkadaşım burda sağlıklı bir şekilde sebepleri tartışırsak sonuca varırız kesinlikle fanatiklik yapmadan objektif bir şekilde konuşalım,

ben one x kullanıcısıyım,şarzım bütün gün işlemciler için yetiyor ve polimer pil olduğu için kullandıkça şarz edildikçe pilin ömrü artıyor dahada uzun gidiyor.ve daha telefonumuzun yazılım olarak hazır olmamasıda bir dezavantajdır hem performans hemde pil konusunda !! s3 göre 4.03 android sürümünü kullanıyor ve eski kernel çoklu çerkideği desteklemeyen 2.6.35.4 kerneli kullanıyor bu iki durum s3 göre dezevantaj ama güncelleme ve düzeltmelerle aradaki çok az olan fark eminim kapancaktır.bizim telefonların en güzel özelliklerinden biri ekran kapalı iken sıfır güç harcaması yani telefonun ekranı kapat 7 saat sonra bak hala aynı dilimdedir.ve düşük performans isteyen uygulamarlarda 500 mhz 5.çekirdek devreye girer ve o işlemi yapar buda pil tasarrufu sağlar yüksek işlemlerde oyunlarda geri kalan 4 çekirdek devreye girer.one x ekranı çoğu otoritenin kabul ettiği gibi en iyi ekranı şu anda !! beyazları özellikle temiz nettir.amoledin siyahı gibi düşünün ve her yerde beyaz renk hakimiyeti olduğu için görsellik için one x in ekranı daha iyidir.biliyorsunuz ki s3 ün ekranı beyazlarda mavileşiyor.nexus da ki gibi bir ekran var yazılım olarak s3 çok iyi durumda mutlaka eksikleri vardır ama one x ten şu an iyidir.buna eminim s3 ün kasası bizzat inceledim gördüm karşılaştırdım one x tasarım olarak gerçkten iyi ben s3 çok iyi özelliklerde geleceğini tahmin etseydim iki ay evvel one x almaz idim ama tahminlerim hep bu yönde idi.yoksa aksi olsaydı bende s3 alacaktım s2 den one x geçtim ondan evvel en iyi kullandığım cihaz s2 idi htc ye karşı bir sempatimiz var tabiki ama samsung daha iyidi daha evvel ticari stratejiler bu yönde samsung için ilk evvel 4 serisi ile 4 çekirdeğe giriş yaptı mali ye overlock attı hızını yükseltti bu bile sağlıksız olabilir nasıl olsa kemik bir grup var 10 milyonluk telefon her halukarda satış yapar diye çıkardı piyasa biraz göz boyamak için yazılıma yüklendii olay bitti sakın kimse yanlış anlamasın her iki markayıda aktif olarak kullanan biri olarak şu an için görüşlerim bunlar

noktalama işaretlerinin kemikleri sızlıyor şu anda

Cümleye büyük harfle başlamamak daha acı.

Tasarım açısından değerlendirince de S3 galip geliyor. Ayrıca desteği HTC'den daha iyi.

Samsung daha mi iyi destek veriyor samsung s2 ye 4.0.4 vermeyecegini açıkladı htc de taa en eski telefonları için 4.0.3 veriyo nasıl samsung daha iyi destek veriyor ?

bu android 4.0.4 in galaxy s2 ye gelecegine dair haber:

Neden One X değilde s3 alınmalı?

buda haber sonrasi resim:

Neden One X değilde s3 alınmalı?

• quote:

İlk yorumunu üç kere okudum,belki benim cehaletimdendir,belki noktalamalardandır belki devrik cümlelerdendir ancak anlayamadım ve merak ediyorum düşüncelerini gerçekten,rica etsem açabilir misin biraz?
    Ayrıca isim vermek istemiyorum ama Rıdvan'ın imlasını eleştiren bi arkadaşın da "Türkçe" yerine "türkçe" yazmış olması da karnımı ağrıttı :)

Ben Nokia'yı hadım eden Samsung'a çok saygı duyarım,e250,d900i,d880...güzel telefonlardı çok kullandım...
    Sonra HTC Tattoo aldım,ikinci gün telefon arka cebimdeyken fotoğraf çekmek için eğildim ve ğiliren aklıma geldi;ulan ekrana bişi olmasın dedim,kalktım telefona baktım ve ilk dokunmatik ekran telefonumun ekranının bana tepki vermediğini gördüm...sanırım film ekrana temas ediyordu ben nereye dokunursam dokunayım o ortayı seçiyordu...kapat aç vs fayda yok kapattım sabah düzeldi ama bir ay boyunca her gün aynı sorun tekrarladı....buzluğa bile koydum ya bi işe yarar diye :s
    Sonra garantiye verdim 73 gün sonra HTC Explorer mi ne gönderdiler direk sattım...
    Sonra ayfon 3gs macerası başladı ki Allah belasını versin o kurtlu elmanın...bütün arkadaşların telefonları dağda bayırda çeker benim telefon çekmez,otobüsün arkasına yanaşırız uzun yoldayken arabadaki üç kişi otobüsün wifisine bağlanır benle 4s'i olan arkadaş kalırız sap gibi,kendi internetimize bağlanalım deriz şebeke çekmez....

Son olarak HTC tutkunu ve aşırı fanatizmi olan bi arkadaşım Sensation ve Evo kullanıyordu ikisini satıp One X aldı,şarjı ne ayak dedim ( kırk ayak dedi :p )
    -Pilin değiştirilememsi çok dezavantaj,en azından yedek batarya kullanırdık ama gece on sularına kadar gidiyor şarjı
    -Hacı iyi de ben çoluk çocuk sahibi ya da ailesiyle yaşayan biri değilim ki,üstelik yarıştan otele,dağdan şehir dışına paso geziyorum kırarım ki gece on da şarjı biten telefonu
    -Sen de haklısın. ( Bu verdiği cevap bir çok soru işaretini gideriyor aslında )

Benim yorumum ise:
    Malzeme kalitesi ve işçilik konusunda yıllardır olduğu gibi HTC varken Samsung kategori dışı kalıyor lakin Samsung'un çok satmasının sebebi daha kullanıcı dostu olması.Şarjı bittikten sonra isterse som altından olsun benim işime yaramadıktan,beni yarı yolda bıraktıktan sonra HTC almam (HTC hayranı olmama rağmen )

Sonuç:
    Kimse kimseye artistlik yapmasın,bu telefonlar akıllı internet telefonları,isterse on çekirdekli olsun oyun için iki bin lira veriyorum diyen sadece ego tatmini yapar.Git Play Station al beş yüz liraya sabaha kadar oyna şarjı bitmez,ekranı da 32" falan olur en az öyle 4.8"e falan bakmazsın...Her iki telefon da yakın performansta,birinin malzemesi kaliteli birinin kullanımı kaliteli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sersabah -- 12 Haziran 2012; 2:39:16 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sersabah

quote:

İlk yorumunu üç kere okudum,belki benim cehaletimdendir,belki noktalamalardandır belki devrik cümlelerdendir ancak anlayamadım ve merak ediyorum düşüncelerini gerçekten,rica etsem açabilir misin biraz?
    Ayrıca isim vermek istemiyorum ama Rıdvan'ın imlasını eleştiren bi arkadaşın da "Türkçe" yerine "türkçe" yazmış olması da karnımı ağrıttı :)

Kardeşim siz de sorun mu var?

Biz elbette burada edebiyat parçalamıyoruz ama olması gereken asgari bir seviye var. Cümlesinde ufak tefek sıkıntı olduğu için eleştirmedim kimseyi, çünkü forumda kaç kişi hatasız yazıyor ki yorumlarını. Fakat bu arkadaş resmen okuyana işkence eden, asgari sınırlara rahmet okutan bir hatalar silsilesi ortaya dökmüş ki destan olur. Bunu söylemek suç mu? Yoksa tanımam etmem o arkadaşı, kötü bir niyetim de yok.

sersabah, senin hatalarını yazsam buradan paris'e duble yol olur.

Ne alıngansınız arkadaş, TTTTTürkçe yazmayı bilmiyorsanız önce dil bilgisi falan çalışın sonra gelin teknoloji öğrenin.

Her şeyin bir sırası var!

Arkadaş,sen önce teknolojiden bahset.benim yorumlarimin hepsini oku surda hatalisin de tamam dediğim gibi cep telefonundan iş arasında bir şeyler yazmaya çalışıyoruz senin gibiler de çıkıp rencide ediyor...ayıp edebi yönün ağır ise git orda yorum yap ama burda benimle teknoliji hakkında konuş.konuşamayacaksan sonsuza kadar sus.....

• quote:

Ben senden telefon ile ilgili yorumunu rica etsem,yazmam mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sersabah

quote:

Ben senden telefon ile ilgili yorumunu rica etsem,yazmam mümkün mü?

Sersabah benden mi istedin ? Benim yorumum ilk başta var benim mesajı alıntı yapmışsin ?

• Uzun süredir iki telefonun(One x - Galaxy S3) karşılaştırmalarını inceliyorum. Şu ana kadar yapılmış en iyi inceleme bu; izlemenizi tavsiye ederim, ,ingilizce bilmenize gerek yok kullanımı anlıyorsunuz.
    Ben kesinlikle One x diyorum, ekran kalitesi ve renk doygunluğu ve sense arayüzü çok daha kullanışlı. Kaldı ki 300-400 lira daha ucuz.
    http://www.youtube.com/watch?v=UtXAkNd9k68&feature=player_embedded#!
  • Her iki telefonuda cok yakından inceledim . Kesinlikle Galaxy sIII

-Ekran
    -Kullanıcı arayüzü
    -Yazılım artıları
    - Pil
    - Tasarım
    -2. el degeri

Galaxy sIII Android'in Ferrarisidir
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.