Şimdi Ara

Neden One X değilde s3 alınmalı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
3.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -b0Ni

quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

quote:

Orijinalden alıntı: cnrkilic

Yazilim destegi samsungun daha iyi arkadasim ayrica s voice de var s3 te sarj konusuda x den daha iyi sana tavsiyem s3 alman pisman olmassin kesinlikle

s voice sanki dediğimizi anlıyor

ingilizcen yoksa o senin sorunun

• quote:

quote:

quote:

Yazilim destegi samsungun daha iyi arkadasim ayrica s voice de var s3 te sarj konusuda x den daha iyi sana tavsiyem s3 alman pisman olmassin kesinlikle

• quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

Her iki telefonuda cok yakından inceledim . Kesinlikle Galaxy sIII

-Ekran
    -Kullanıcı arayüzü
    -Yazılım artıları
    - Pil
    - Tasarım
    -2. el degeri

Galaxy sIII Android'in Ferrarisidir

Ekran ve kullanıcı ara yüzüne katılmak mümkün değil. Pil konusunda ve 2. el konusunda haklısın. Tasarım kişiden kişiye değişir ama 100 kişiden 80'i One X diyor
  • Ridvan isimli arkadas usenmemis yazmis kendince 2 cihazdaki gozlemlerinide bence dilbilgisine degil icerigine bakin yazilarin,bu kadarda sacmalamayin .Ben de gectigimiz ay 20 gun kadar kullandim Htc One X ve S2 ye geri dondum.S2 ye donme nedenlerim ise;

Oncelikle benim icin max. sinirin s2 boyutu oldugunu anlamam yani gunluk kullanimda pek rahat degildim One X ile ki 180 boy ve.buyuk ellere sahibim.Boyle buyuk boyutta.bir cihaz.her.ne kadar sevmesemde alt kenarlari oval olmaliydi rahat kullanim icin.S3 bu konuda iyi is cikarmis.

Bir.diger.konu bataryasinin cidden yetersiz olusu.

Bir.digeri ise custom rom,root islemlerinin samsunga kiyasla cok zahmetli ve karmasik olmasi.S2 de yazilimsal olarak karsilasip halledemeyecegim sorun yokken One X te zorlandim biraz.

Birde.cihaz yeni oldugu icin kullandigim donemlerde fazla custom rom cesidi yoktu.Sense cok fazla ram tuketen bir arayuz.ve genelin aksine ben hic sevmedim Tw 4 bile daha kullanisli bence.

Fakat tasarim ve ekran kalitesi acisindan s2 den zaten iyiydi fakat s3 den de oldukca onde.Saniyorum kamerasida kiyaslayinca s3 u geride birakiyormus.

Eger.bugun S3 ya da One X ten birini alacak olsam boyut olarak birbirinden farksiz olan bu 2 cihazdan One X i alirdim.Cunku arada ciddi fiyat farki var,One X daha saglam bir yapida ve tasarimi cok.daha onde.

Umarim verimli olur bu yorumum ayrica aralara fazladan noktalar serpistirdim noktalama isareti fetislerine hediyem olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar, kesinlikle S2 diyorum. Fiyati da dustu. :P

Tartismaya son noktayi koydum, aşştayn mod off ulen:P

• S2 şaka maka cebini düşünen admın kurtarıcısı olabilir çünkü 4 çekirdek pekte bekleneni getirmedi üstüne RAM, kamera aynı kalınca S2 fiyatıyla birlikte epey cazip. Ama yinede tercih etmek gerekirse yine fiyat olarak One X diyorum performans olarak zaten ikiside iyi ama HTC hem tasarım hem kalite olarak daha iyi fiyatıda avantajlı...
  • quote:

quote:

quote:

Türkçe konuşulan bir ülkede s3 için ingilizce öğrenmeye gidiyorum takip edin beni!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: aslankiral

Ridvan isimli arkadas usenmemis yazmis kendince 2 cihazdaki gozlemlerinide bence dilbilgisine degil icerigine bakin yazilarin,bu kadarda sacmalamayin .Ben de gectigimiz ay 20 gun kadar kullandim Htc One X ve S2 ye geri dondum.S2 ye donme nedenlerim ise;

Oncelikle benim icin max. sinirin s2 boyutu oldugunu anlamam yani gunluk kullanimda pek rahat degildim One X ile ki 180 boy ve.buyuk ellere sahibim.Boyle buyuk boyutta.bir cihaz.her.ne kadar sevmesemde alt kenarlari oval olmaliydi rahat kullanim icin.S3 bu konuda iyi is cikarmis.

Bir.diger.konu bataryasinin cidden yetersiz olusu.

Bir.digeri ise custom rom,root islemlerinin samsunga kiyasla cok zahmetli ve karmasik olmasi.S2 de yazilimsal olarak karsilasip halledemeyecegim sorun yokken One X te zorlandim biraz.

Birde.cihaz yeni oldugu icin kullandigim donemlerde fazla custom rom cesidi yoktu.Sense cok fazla ram tuketen bir arayuz.ve genelin aksine ben hic sevmedim Tw 4 bile daha kullanisli bence.

Fakat tasarim ve ekran kalitesi acisindan s2 den zaten iyiydi fakat s3 den de oldukca onde.Saniyorum kamerasida kiyaslayinca s3 u geride birakiyormus.

Eger.bugun S3 ya da One X ten birini alacak olsam boyut olarak birbirinden farksiz olan bu 2 cihazdan One X i alirdim.Cunku arada ciddi fiyat farki var,One X daha saglam bir yapida ve tasarimi cok.daha onde.

Umarim verimli olur bu yorumum ayrica aralara fazladan noktalar serpistirdim noktalama isareti fetislerine hediyem olsun.

blackboy021671 arkandayım

• Anladigim kadariyla sasirtici sekilde HTC One X ile gercekten iyi is cikarmis.
    Gecen yil S2 Sensation'i silip supurmustu,
    ama S3 ile aynisini yapamadilar.
    Hala S3 daha hizli olabilir ama One X'i secmek icin de pekcok sebep var.
  • Arkadaşlar S2 ve note için ICS cıktı ne yapıyorsunuz yahu :D

girin kiesden indirin hatta kullananlara fota güncelleme bildirisi ekrana gelmiştir.
  • one x kullanıyorum suanda en iyi 2 telefon s3 ve one x tir

benim icin testlerin bi anlamı yok 2-3 sn daha geç girsin oyuna sorun deil sonucta oynanıyo oyunlar
    one x ten sikayetçı oldugum tek nokta batarya diger tum ozellikleri ozellikle tasarımı harika diyebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotee

one x kullanıyorum suanda en iyi 2 telefon s3 ve one x tir

benim icin testlerin bi anlamı yok 2-3 sn daha geç girsin oyuna sorun deil sonucta oynanıyo oyunlar
    one x ten sikayetçı oldugum tek nokta batarya diger tum ozellikleri ozellikle tasarımı harika diyebilirim

Sense arayüzünü de unutmamak lazım
  • Htc one x almak icin sebepler ;
    Kamera performansi
    Saglam kasa
    Sense arayuz
    Ekran kalitesi

S3 almak icin sebepler
    Internet browser hizi
    Video performansi
    Genel Performans
    Yazilim destegi
    Batarya performansi
    Pentile ekran ( pil tasarrufu acisindan etkili)
    Artirabilinir hafiza karti

Htc one x batarya omru S3 ile yari yariya ne yazik ki,Artirabilinir hafiza karti olmamasi buyuk eksiklik...Batarya kismi ise cikarilamiyor bu da bir eksi..Batarya sorun teskil ettigin de birebir degisim yapamiyoruz,direk servislik...

Internet performansi acisindan Htc de cok kasilmalar var...Ozellikle sayfayi zoom yapip geri aldiginiz da donabiliyor....Yalniz unutmamak gerekir ki,Htc One X ICS Cream 4.0.3 kullaniyor...Galaxy S3 4.0.4
    Htc 4.0.4 yazilim ile bu kasilmalari giderecektir..
    Her 2 telefon da Nova 3 oynandigin da ( tegra3 destekli bir oyun,htc tegra3 isletim sistemli cpu kullaniyor) Galaxy S3 tegra3 olmamasina ragmen daha akici bir performans sunuyor...

Bu da S3 un ne denli performansli bir katil oldugunun kaniti....Gerisi size kalmis...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 14 Haziran 2012; 21:56:28 >

• HTC:
    1.Batarya işinde bu kadar saçmalamasaydı
    2.Pazarlama ve reklam olayına en azından Samsung kadar bütçe ve önem verseydi
    Bugün bu kadar hararetli kıyaslamalara gerek kalır mıydı....bizim Balıkçıoğlu ya da Doğubank'taki esnaflardan bir tanesini koy HTC'nin yönetim kuruluna ve hatta mümkünse satış pazarlama departmanına,bak s3 one x le kıyaslanabiliyor muydu :)
  • DH bi türlü karşılaştırmalı incelemeyi yayınlayamadı ama shift delete gayet ayrıntılı bir karşılaştırma videosu yayınladı(32 dakika civarı) izleyin derim;
    http://shiftdelete.net/samsung-galaxy-s3-mu-htc-one-x-mi-37888.html
    Bu arada DH'de Mesut Çevik'in dediğine göre(Twitter hesabında) karşılaştırma incelemesi bu gece ya da yarın yayınlanacak.
    Ekleme:İzleme üşenenler için puanlamayı vereyim shiftdelete'deki, yalnız videoyu izlerseniz çok güzel açıklamışlar puanlama nedenlerini bence izleyin videoyu. (soldaki puanlar one x sağdakiler s3 e ait)
    One X Galaxy S3
    Tasarım: 9 8

Web: 7 9

Performans: 9 10

Ekran: 10 9

Kamera-Video: 9 8

Batarya: 6 9

Toplam: 50 53

Yalnız şunu ekleyeyim fiyat olarak one x daha ucuz 3 puanı oradan kapatabilirsiniz diyor videonun sonunda. Bir de batarya konusunda videoda da gayet iyi açıklamışlar neredeyse yarı yarıya. Ama işten eve evden işe gidiyorsanız çok takılacak bir durum değil.
    Ekran kalitesinde bariz one x önde, video da one x daha iyi foto da nispeten(makrolarda) s3 iyi. Performans olarak yakınlar ama s3'ün yan özellikleri daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __Tyler Durden__ -- 14 Haziran 2012; 23:12:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ByAliTR

Arkadaslar, kesinlikle S2 diyorum. Fiyati da dustu. :P

Tartismaya son noktayi koydum, aşştayn mod off ulen:P

aynştayn dedected...
  • Bende aksilik olmazsa 1 ay içinde yeni telefon almayı düşünüyordum. Emektar 5800 XM artık dede işi oldu Hala götürüyor aslında ama mobilden beklentilerim değişti son 1 aydır o yüzden akıllı telefona ihtiyacım var.

S3, ONE X, S2 arasında kaldım. s2 ile arasında farkı hakediyormu s3 açıkcası kararsızım.

ama şu olay benim canımı sıkıyor;

Neden One X değilde s3 alınmalı?

beyazları problemli gibi. Yazılımla düzeltilebilen birşeymi bu renk mevzusu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xreleave -- 16 Haziran 2012; 23:20:42 >

• Bence ikisini de gerek yok. Tabi bir yandan tercih meselesi fakat, One X ile S3 neredeyse aynı özelliklerde pek bir fark yok aralarında.

Ben Galaxy S2 kullanıyorum. Aşağıda ki benchmark sonuçlarını daha bugün kendi telefonumdan aldım. Buna dayanarak S2 ile One X arasında pek bir fark yok. Aralarındaki fark bu kadar az iken neden gidipte 1000 TL fazladan para verilir ki

Edit: Yazım Hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erchank -- 16 Haziran 2012; 23:33:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Xreleave

Bende aksilik olmazsa 1 ay içinde yeni telefon almayı düşünüyordum. Emektar 5800 XM artık dede işi oldu Hala götürüyor aslında ama mobilden beklentilerim değişti son 1 aydır o yüzden akıllı telefona ihtiyacım var.

S3, ONE X, S2 arasında kaldım. s2 ile arasında farkı hakediyormu s3 açıkcası kararsızım.

ama şu olay benim canımı sıkıyor;

beyazları problemli gibi. Yazılımla düzeltilebilen birşeymi bu renk mevzusu ?

bu konuyu ben de merak ediyorum...sadece beyazlara özgü mü bu durum?

• Yazılımla düzelmesi imkansız arkadaşım amoled ekran olduğu için beyaz renkler gri gibi çıkıyor aynı resimde göründüğü gibi
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.