Şimdi Ara

NEO4-k8n sli platinium&Diamond (7100) 219 Bug Çözüldü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
0
Favori
3.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: maystor

sistem imzamda var
    default ayarlarda sorunsuz çlş
    biostan en fazla 235fsb 4x htt yapıyor
    windowstan 3xhtt de 265 fsb yapıyor
    üstelik anakartın power girişi 24 pin ya benim 400w vantek 20 pin ve böyle çlş birde adaptör bulup denemem lazım nasıl çlş
    bu arada vantec 12v/15a

Bu adaptör dediğin şey senin 24 pinlik slota 20 pinlik soketi takmandan farksız. Sadece dahadüzgün oluyor. Yani adaptörle fark 0 olacaktır.

Windowstan 4*270 stabil, 3*320 stabil oluyor. Sen winden *265 yapmışsan ramlar yada başka bişey limitliyor olabilir.

Default ayarlarda tabiki sorunsuz çalışacak. Yoksa aynen iade.

• tesekkürler..
    bakıyorum da hiç bir marka mükemmeli yapmak istemiyor gibi mutlaka hep bir eksiklik var müşteri memnuniyetini kimse tınmıyor, almayan da alsın mantığı yok alan bir yerinden rahatsız olsun değiştirsin yenisini alsın diye bakıyorlar.. pc de de böyle dijital kamerada da..

bu arada eğer msi su bios işini halledebilse idi herhalde piyasayı siler süpürürdü...
  • quote:

Orjinalden alıntı: seasoul

tesekkürler..
    bakıyorum da hiç bir marka mükemmeli yapmak istemiyor gibi mutlaka hep bir eksiklik var müşteri memnuniyetini kimse tınmıyor, almayan da alsın mantığı yok alan bir yerinden rahatsız olsun değiştirsin yenisini alsın diye bakıyorlar.. pc de de böyle dijital kamerada da..

bu arada eğer msi su bios işini halledebilse idi herhalde piyasayı siler süpürürdü...

Merak etme bu sorunlarla ilgili MSI ın açıklaması;

Hi John,
    Once again, thank you very much for choosing MSI and valuable
    feedback. Your opinion is very important for us and it's our
    responsibility to provide better user experience.

Please try the attached BIOS which is the latest for our K8N Neo4
    Platinum/SLI board. (Besides the new coming core/steeping of AMD CPU, it
    supports the new Athlon 64 X2 CPU as well.) Of course, the BIOS will be
    available on our live update server too (with 24~48 hours).

Please do feel free to contact me if you have any further question with
    MSI product, I definitely will do my best for you.

Best regards,

Xxxxxxxxxxxxxxx
    Sr. Product Manager - Motherboard
    MSI Computer Corp.

Alıntıdır. Kısaca bios geliyor.

• 1-2 gün içinde hazır diyor, artık siz de biosunuzu güncelleyip deneyimlerinizi paylaşırsınız
  • dikkat---dikkat---dikkat

beyler dün bnde bu saatlerde güzel güzel yapıyordm hareketleri ama bgn anakartsızım,
    evet doğruduydunuz dün zalman 7000b-cu'nun montajını yaptım, uzay sistemde açtım sorun yok,
    snra kasaya taktm bilg açılmıo, zalmanı çıkardm açılıo,
    tekrar taktım yine açılmıo, snra yine söktm, artık hiç açılmıo

walla ne güzel sessiz sessiz kllancaz diyoduk,
    bilg'sız kaldık, götrdm kartı gigaya işlemci olmadığı için deneyemedler pazrtesi denicekler,
    bios kitlemiş olabilir dediler(ilk defa duydm ama öle olmuştur umarım), bakalm ne olacak ama
    sağlam gelirse ben razıyım soket 939umu o.c siz kullanmaya

• Geçmiş olsun hocam. İçim cız etti valla. Elimizdekinin değerini bilmek lazım. En hızlısı değiller belki ama onlar bizim canımız kanımız.

Umarım RMA yada sorunsuz bir şekilde mobon geri döner.

Bakalım ben zalman su soğutma bloğunu takarken neler olacak.

Geçmiş olsun, çabuk çözülsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptan666 -- 21 Mayıs 2005, 21:14:10 >
  • yaws arkadaşlar ben şimdi msı neo2 veya epox 9npa+ultra bunlardan birini almayı düşünüyordum ama galiba bu neo2 yi de alan hep dert yanıyo n dersiniz epox mu alsam ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: HeLLaNGeL

dikkat---dikkat---dikkat

beyler dün bnde bu saatlerde güzel güzel yapıyordm hareketleri ama bgn anakartsızım,
    evet doğruduydunuz dün zalman 7000b-cu'nun montajını yaptım, uzay sistemde açtım sorun yok,

bilg'sız kaldık, götrdm kartı gigaya işlemci olmadığı için deneyemedler pazrtesi denicekler,
    bios kitlemiş olabilir dediler(ilk defa duydm ama öle olmuştur umarım), bakalm ne olacak ama

Yapma yaw. İnşallah sorun çıkmaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: kaptan666

Geçmiş olsun hocam. İçim cız etti valla. Elimizdekinin değerini bilmek lazım. En hızlısı değiller belki ama onlar bizim canımız kanımız.

Umarım RMA yada sorunsuz bir şekilde mobon geri döner.

Bakalım ben zalman su soğutma bloğunu takarken neler olacak.

Geçmiş olsun, çabuk çözülsün.

sorma ya daha silencer takıp ses problemini ortadan kaldıracaktm ama modbodan olduk gitti,
    bu arada ben sli i sırf üzerindek creative ses yongası için bile dfi a değişmem,
    optik kablo ile elimdeki 500wattlık sony deck ssitemime bağlmışım ben napıyım ya dfi'ı mfi'ı,
    inşallah pzrtesi sorunsz bi şeklde elime geçer, yeni sürüm bios mios da beklemiom ben

• quote:

Orjinalden alıntı: asprin

quote:

Orjinalden alıntı: HeLLaNGeL

dikkat---dikkat---dikkat

Yapma yaw. İnşallah sorun çıkmaz.

2hfta içinde de bitirme tezimi teslim edicem herşey bilg'da elim kolm gibiydi,
    disklerde raid'liydi zaten şimdi ben onları arkadaşmn neo2sinde kullanabilrmym içindeki
    dökümanlarımı almam lazm arakdaşlar

ben desemki profesöre bnm mobo yandı galiba bana ek süre verirmisinz adam bön bön bakar,
    snra da tezden sınıfta koyar

beyler yardm edin şu raid konusunda neo2 de raid olarak göstersem bnm diskleri
    format filan istermi acep

• Bu konuda hiçbir fikrim yok çünki raid denemedim hiç.
    Ama raid kurulmuş iki HDD raid ayarları yapılmış benzer bir moboya takılınca çalışması lazım çünki raid driverları HDD ye kuruluyor. Driverlar falan da Nforce olduğundan uyum sağlar diye düşünüyorum. Zaten seninkiler kurulu olduğundan sadece bağlaman yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Ama bios ayarından falan emin olmalısın.

Tekrar format atarak kurarsan bilgiler uçar biliyorsun.
  • Ben de hiç denemedim. Disketlerinizi karşılaştırın sürücüler aynı mı diye? Harddisklerin farklı olması sorun yaratır mı bilmiyorum. Harddiskler de arkadaşınki ile aynıysa problem olmaması lazım.
  • bnm anakart elektrk almıyomş msi a gidecek bi aydan evvel gelmez heralde

nyse tek dileğim garanti içinde tamir edilmesi veya değişmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMiSeR -- 23 Mayıs 2005, 19:53:16 >
  • Yav şu ram lere 3.1v veren Bios hangisi idi?
  • 5.06 bios..

Ancak Garfieldin dedigine gore 3.1 vermiomus, 3.0 veriomus..
  • ya senin verdiğin adreste 5,06 bios u bulamadım
    yoksa 5.0 Beta 6 mı demeye çalışıyorsun?
  • ya ben ilk önce v3.1 i kurdum ondan sonra v5.0 Beta 6 yı kuruyorum ama v3.1 i görüyor yine neden olmadı bu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ShaRLooT

ya ben ilk önce v3.1 i kurdum ondan sonra v5.0 Beta 6 yı kuruyorum ama v3.1 i görüyor yine neden olmadı bu?

Bu hiç başıma gelmedi. 5.06 yani 5.0 B6 biosu kurdum, açılış ekranında biosun verdiyonunuolması gerektiği gibi okudum. Bence biosu yazamadın yada 3.1 biosu karıştırarak tekrar kurdun. Bir ihtimal daha var o da biosun yazılamaz hale gelmesi ki umarın öyle değildir, RMA demek bu. Benim eski neo da olmuştu.Bios yazılamaz hale gelmişti.

Biostan virus korumasını kaldırarak bir dene bakalım ne olacak.
  • 7125 için 1.4 ü çıkardılar yok o/c olmuyo venice geldi elime bugun denıcem sorunlar kalkmış dıyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: FunKsTaR

7125 için 1.4 ü çıkardılar yok o/c olmuyo venice geldi elime bugun denıcem sorunlar kalkmış dıyorlar

tecrubelerinizi bekliyoruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seasoul -- 24 Mayıs 2005, 20:38:26 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.