Şimdi Ara

NEO4-k8n sli platinium&Diamond (7100) 219 Bug Çözüldü (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
0
Favori
3.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: FunKsTaR

7125 için 1.4 ü çıkardılar yok o/c olmuyo venice geldi elime bugun denıcem sorunlar kalkmış dıyorlar

1.4 ile venice de 219 bu sorunu başladı. Yani daha da kötü oldu deniyor. Önceki versiyonlarda da problem bazı ram ayarlarının değiştrilememesi ve stabilite sorunu. Neyse deneyimlerini paylaş sonra yorum yaparız ama çok da ümitli olma.

Ümitli olma çünki daha cuma günü MSI sorunlarınızı çözecek bios hazırladık buyrun dneyin diye bios çıkardı, alakası yok. Daha sorunun ne olduğunu anlayabilmiş değiller. Formda MSI moderatörler, yok HT çarpanını düşürdün mü işlemcin o kadar gitmiştir muamelesi çekiyo sorundan bihaberdiler, daha yeni yeni umarın çözersiniz diyorlar. Daha da kötüsü bir iki denyo windowstan OC yapıp geliyo bende sorun yok diyo bide suna benzer bir gülücük kullanıyo ""bu sefer biz OC yapamayan salaklar konumuna düşüyoruz. Halbuki moderatörlerden bir tanesi bu bordu alsa sorunu görüp MSI a rapor edecek. Hatta bitanesine burada olsan bordu verecem sorunu gör diye dedim eleman gönder gelsin dedi bende onu göndermeye vericem parayla sorunsuz bir mobo alırım dedim, güzel bir estantane oldu.

Of aya ben sıkıldım artık bu oyunu oynamaktan. Acama mobo yu da satıpta imzadaki sistemle mi takılsam.

• nostalji olur..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaptan666

quote:

Orjinalden alıntı: ShaRLooT

ya ben ilk önce v3.1 i kurdum ondan sonra v5.0 Beta 6 yı kuruyorum ama v3.1 i görüyor yine neden olmadı bu?

Bu hiç başıma gelmedi. 5.06 yani 5.0 B6 biosu kurdum, açılış ekranında biosun verdiyonunuolması gerektiği gibi okudum. Bence biosu yazamadın yada 3.1 biosu karıştırarak tekrar kurdun. Bir ihtimal daha var o da biosun yazılamaz hale gelmesi ki umarın öyle değildir, RMA demek bu. Benim eski neo da olmuştu.Bios yazılamaz hale gelmişti.

Biostan virus korumasını kaldırarak bir dene bakalım ne olacak.

Abi yapma yüreğim ağzıma geldi
    Eğer Bios felan bozuldu ise yanarım 1 ay PC siz kalırım
    Bu akşam tekarar deniyeyim bakalım neler olacak

• Yav millet.. Simdi dövüceksiniz sövüceksiniz ama...

Benim bütün problemler venice alinca cözüldü
  • quote:

Orjinalden alıntı: xmsmmgr

Yav millet.. Simdi dövüceksiniz sövüceksiniz ama...

Benim bütün problemler venice alinca cözüldü

Hocam bi PCmark04 ram skoru görmeden inanmam. Gerçi bazen skoru alıyor 5.06 biosla ama sonrasında program açamıyor, kapatamıyor yani ram iptal gibi bişey oluyor. Ben bu biosla çok ügraştım bu sorunu çözemedim. Bu biosun dışında da benzer problem vardı ama şu HDD ayarı ile düzeliyordu.

5.06 öncesinde 1T sorunu ve perf düşüklüğü var. 5.06 sonrasında da 3.36 dan 3.3 final a kadar ve 3.42 betaya kadar, bunlarda da 219 bugu var. 233 den sonra açmıyor. Aslında MSI moboda venice ile winnie neredeyse aynı sorunları çıkarıyor. Yani sorunlu da olsa 5.06 nın alternatifi yok gibi duruyor.

Sen bi buraya PCMARK04 Ram SS koy benim de Venice alınca geçecğim bios bu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptan666 -- 25 Mayıs 2005, 0:44:50 >

• bnm anakarttan ses soluk yok daha inşallah sıfırı gelir

bu arada cafelerden nete girmekten nefret ediyrm ve de girmyrm,
    saolsun arkadaşn biri laptop'unu ödünç verdi bi haftalığına

dost kara gün için bea ne olsun dostlar saolsun,
    ne demişler bilgisayar alma dost bul
  • Evet güzel gelişmeler oldu. İlk post' u update ettim, yeşil fofforlu yazılar. Venice ile diamond&SLI combinasyonu olanlar mutlaka okusun.
    MSI geç de olsa güzel bir bios çıkardı bence. HERKEZE TAVSİYE EDERİM.
  • Hem up yapayım hemde 219 bug denen sorunun venice için olduğu gibi, winchester için de çözüldüğü müjdesini vereyim dedim.

NEO4 KSN SLI PLAT. 1.5 Beta BIOS
    En sonunda sorun Veniceler için çözüldü. 5.06 gibi 219 bug' ıyok. Yani OC yi rahatlıkla biostan yapabiliyorsunuz ayrıca venice desteği ve X2 desteği ve belli bazı yenilikleri var. En güzeli bende 3DMark05 de %8 civarı performans artışı sağladı. Daha da güzel olan winchester için de geçmiş gözüküyor. Ramlarla ilgili ayarları yaparken de takılıp kalmıyor.
    Kısaca Stabil, Hızlı, OC dostu. Diamond ve SLI Plat. da kullanabilirsiniz.

Download ederek, yorumları okuyabileceğiniz link :
    http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=82493.0

• Abi ilk sence sana tşkkürü borc bilirim uzun zaman bu konuyu takip ettin yeni bütün haberlerden bizi haberdar ettin

Ama msi'da koçaman bi ban borçum var

Bunları yapabileceklerdi neden daha önce yapılmadıda şimdi düzeltildi

Heralde yeterince kişi dfi'ye geçti diye

Şu vcore'da bi çözüm bulurlarsa diamond dfi'ye rakip olabilir
  • Elemanlar bu hatanın farkına haziranın ortasında vardılar. Hakkatten anlayamadım hiç mi test etmemişler moboları 0451+ wiinie ve venicelerle. Üstelik yolladığımız support@msi.co adresine mesajların hiçbiri de yanıtlanmıyordu. Ne zaman agejof diye biri çıktı ve birçok donanim sitesinde MSI ın problemli mobo olduğunu yazdırdı MSI o zaman kılını kıpırdattı.

Sonuçta sorun çözülmüş gibi duruyor. Bakalım bu bios beta, belki final olunca daha da güzel olur.

Cümleten geçmiş olsun, sorunun çözülmesinde kılını kıpırdatan herkezen allah razı olsun. Tam da su soğutma projemin ortasındayken güzel gaz oldu.

• quote:

Orjinalden alıntı: kaptan666

Elemanlar bu hatanın farkına haziranın ortasında vardılar. Hakkatten anlayamadım hiç mi test etmemişler moboları 0451+ wiinie ve venicelerle. Üstelik yolladığımız support@msi.co adresine mesajların hiçbiri de yanıtlanmıyordu. Ne zaman agejof diye biri çıktı ve birçok donanim sitesinde MSI ın problemli mobo olduğunu yazdırdı MSI o zaman kılını kıpırdattı.

Sonuçta sorun çözülmüş gibi duruyor. Bakalım bu bios beta, belki final olunca daha da güzel olur.

Cümleten geçmiş olsun, sorunun çözülmesinde kılını kıpırdatan herkezen allah razı olsun. Tam da su soğutma projemin ortasındayken güzel gaz oldu.

Abi senden gzl şeyler bekliyoruz

• @kaptan666,

dostm sana teşekkürü bende borç biliyrm,
    biosu indirdim kurdum, denemeleri yaptım,
    gerçekten de beta aşamasında bile sorunsuz, çoook şaşırdım,
    şu an hala bu biosu kullanıyrm, tekrar saolasın kaptan

bu arada anakartım değişim yapılıp sıfır olarak geldi,
    şimdi daha da bi memnuum msi sil'dan bi de venice aldım ki kaymak gibi

son olarak şunu diyim bnde 3,10vardı ve bunda venice ile zaten 219fsb sorunu olmyrdu ve de 4x de 300fsb yapıyrdu bende
    anlam veremedm ama iki hfta öle sorunsz kullandktan snra yeni bios kuraym nasılsa problem çözüldü dedm
    ve 3,4kurdum aancak ne göreym tekrar 219fsb sorunu var yeniden 3,10a dönsem de bu sorunu halledemedm,
    eskiden olmasa rağmen yeni kurdğm 310ile olmyrdu, bu beta bios ilaç giib geldi,
    ancak bunda 3x yapıyrm 4x yapınca reset gelio, söliiim dedim arkadaşlar bilgilerinize

bnce diamond ve sli biosu olanlar vazgeçmesinler bence bu kadar zengin bi anakart yok şu an piyasada
    o/c bi yere kadar tamam da bu anakartların üzerindeki ses çipine hayranım,
    tavsiyem deck sistem kurun, optik kablo ile ses çıkışı alın, gerçekten mükemmel

• bendede cbbid kodlu 0451 fpaw ve twinmos dulakit twinmos chipli 512*2 var.230 fsb de anca acabildim son 1.5 biosuyla onlada 32 pi calısmıyor siz hangi yontemi kullanıyorsunuz daha ust fsb ye cıkanlar bi anlatırmısınız .anakart msi k8n diamond sli
  • quote:

Orjinalden alıntı: uakapalı

bendede cbbid kodlu 0451 fpaw ve twinmos dulakit twinmos chipli 512*2 var.230 fsb de anca acabildim son 1.5 biosuyla onlada 32 pi calısmıyor siz hangi yontemi kullanıyorsunuz daha ust fsb ye cıkanlar bi anlatırmısınız .anakart msi k8n diamond sli

@uakapalı,
    bndeki işlemci venice sizdeki sanırım winie ama htt'yi 3x'e ve de ram timnglerini ve frekanslarını düşürp bi deneyin şilemci yüksek fsb de açıyorsa,
    ramlarinizi bölenli kullanırısınız, kolay gelsin
  • @HeLLaNGeL
    Bu bios güzel oldu, az daha gecikselerdi yazacaktım bir bios.

@uakapalı
    Üst konuları bir incele, DFI' ye bak. Mantık aynı, bir kaç tip kaparsın oradan. En kötü A64 bile 2350 yapıyor bu mobolarda, biraz çaba lazım. Nasıl yapacağından ziyade takılırsan yardımcı oluruz.

Olay!!! Şu linke bir bakın;
    http://forum.msi.com.tw/

Yazan Şu:
    Forum team on strike because of stupid user, please read the message on top of the forum.
    MSI wants to set us all back 100 years!!!!!
    They want to move the forum BACK to Taiwan...
    We fought for years to have our own server and it working great, they want to destroy this!!!!
    Mail MSI and help us stop this madness.....

219 Bug olayı çok sarstı. Alem yıkıldı, haziran 5 de forum takımı hala PSU kaç amper veriyo diye soruyor, OC yapmayı bilmiyorsanız burayı meşgul etmeyin şeklinde takılıyordu. MSI' ın tepkisi biraz sert oldu galiba. User to user forum başarısızlığı çok büyüktü. Tam 2 sitede Neo4 SLI önerilen mobo olmaktan çıkarıldı ve sorunlu ilan edildi. MSI şimdi azıyla kuş tutsa nafile. Ama onlarda da suç büyük zira 0451 tarihinden bu yana mobo ile winnie-venice OC testi yapmadığı ortada.

Yardım edin diyor ama BAS dene elemana kıl oldum bir kere. Gerçi eski mobonun değiştirilmesinde çok yardımcı olmuştu ama son konuda çok saçmaladı. Tam 2 adet sorunu tam olarak anlatan 200+ postlu 5000+ view' lı topik kapattı ve sorun yok dedi.

Oh be rahatladım. MSI'ın user to user , user to official ilişkilerini geliştirmesi değiştirmesi şarttı. Umarım bu iş kapatma değil reform şeklinde olur.

• Benim 219 sorunum 5.06 bios la venice alınca duzelmisti.. Ancak 5.08 ve 1.4 bioslariyla yeniden basladi..

Bu 1.5 beta bios baya iyi.. Sirada 1.55 olayi var..

kaptan666 bu isi ancak sen cozersin.

Bu arada sana ne kadar tesekkur etsek azdir..
  • quote:

Benim 219 sorunum 5.06 bios la venice alınca duzelmisti.. Ancak 5.08 ve 1.4 bioslariyla yeniden basladi..

@xmsmmgr,
    walla bnm sli dada aynı durum oldu,
    winie yi sökp taktm 3,10ile htt 4x de 300*10 normalken,
    3,40 yüklynce sorun verdi açmadı hiç bi şeklde 210 üzerinde
    ben de geri 3,10a döndm ama yine açmadı htt yi 3x e çekmeme rağmen,
    walla msi i bios konusunda kınıyrm

@kaptan dostuma,
    walla sen de olmasan msi cilar göçecekti zaten çoğu o/c cu sattı bu
    yüzden bi biz kaldık sanırım,
    sana sonsz teşekkrler araştırmalarının devamı dileğiyle

• quote:

Benim 219 sorunum 5.06 bios la venice alınca duzelmisti.. Ancak 5.08 ve 1.4 bioslariyla yeniden basladi..

Ben volt mod yaptım bile. 1.6 volta kadar sorunsuz çalışıyor ki venice için gayet yeterli. Su soğutma olunca verecem şimdilik 1.52 devam.
  • daha denemedim kapan ama bende bi türlü oc yapamadım bi bakayım şu biosa.
    Şimdiden Teşekkürler.
    Bence MSI ın sana iş teklifi vermesi lazım
  • @kaptan666

MSI K8N Neo4 Platinum içinde bug olmayan bios çıktımı
    1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.64b bioslarının hepsinde (Venice için 1.3 hariç) bug var yeni ve sağlam bi bios çıkarmı yaw
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.